12. 10. 2016

Skvělé Béčko proti Chropyni

Nedělní podvečer si zabukovalo v naší hale na Zetoru komeťácké Béčko pro utkání s TJ Chropyně B. Oproti prvnímu utkání proti Slatině, naskočil do sestavy i Martin Nguyen a cíl byl jasný. Vybojovat první vítězství pro Béčko ve třetí lize.

A hned od začátku, to je od mužským deblů, šel celý tým po bodech s velkým odhodláním. Na jedničce Oba Nahrebečtí Darek i Hubert drželi své soupeře na odstup a jen pár zbytečných chybiček v koncovce set na chvíli zdramatizovalo. Druhý set opět skvělá hra obou našich proti silnému soupeři. Darek tvrdil muziku a Hubert dělal pravidelně body s útoku na síti. Borci super !!! Druhý debl v prémiovém složení Martinové Sokolík a Nguyen. V prvním setu se rozkoukávali a vzájemně se oťukávali. Takže tento ještě urval soupeř, ale potom už vše hrálo našim do karet. Útok i obrana na jedničku a my jsme vedli po deblech 2:0. Před dívčím deblem se ještě musím vrátit k ránu, kdy došlo SMS o tom, že Janča špatně došlápla a je out. Tak jsme ji museli několika zprávičkami vyléčit a proběhla i kvalitní omotávka poraněné, ale naštěstí nevyvrklé nohy. Pro jistotu jsme zvolili variantu v deblu Jana H. – Lisa. Lisa přijela s bilancí dvou bodů ze Zlína, kde v poledne hrálo naše Céčko a vítěznou náladu si nechtěla pokazit ani v zápase o ligu výše. A taky nepokazila. Obě holky předvedly perfektní výkon a jasně své soupeřky přehrály. Ty brďo 3:0 po třech zápasech. Super. Na trojce singlu nastoupil Martin N. a vždy do poloviny setu držel se svým soupeřem J. Chlubnou z líhně Akademie od Mirka Slavíka, krok. Druhá půlka vždy pro rychlonohého a přesně zakončujícího soupeře. 3:1. Doplnit čtvrtý bod dostal na starost Hubert. No a jak řekli, tak i udělali. Útočně laděný Hubert za podpory diváků, kde hlavně děvčata bedlivě sledovala každý Hubertův pohyb si náš hráč došel pro čtvrtý bodík. Mezi tím rozehrála Kléra singl o naději na celkový a tím i vítězný pátý bod pro Béčko. První set se obě soupeřky neuvěřitelně tahaly. Maximální rozdíl byl dva bodíky. K našemu resp. Kléřinému štěstí o fousíček napřed byla ona a soupeřka dotahovala. A protože to tak šlo až do konce setu, kdy opět rozdíl poskočil na dva body, tak Kléra tento set vybojovala. Druhý byl úplně stejný až do stavu 11:10. potom všechno nabralo fofříky a Kléra povolila už jen jediný bodík. Výhra Kléry znamenala i vítězný 5 bod. Uff. Všem se ulevilo. A to jsme měli ve hře ještě Sokolíka a mix Darek s Klérou. Sokolík si odskočil popotáhnou válec před halu. Jeho soupeř Petr Belhárek představoval silné sousto, ale Sokolík se šel rvát za tým. Smolná koncovka prvního setu dává soupeři první set do jeho košíku. Druhý set však již spanilou jízdu našeho hráče. Třetí set a my bychom moc rádi věřili, že druhý set může mít stejný průběh. A docela to fungovalo. Soupeř se však začal nadychovat k ataku a v tom přichází míček z těch o kterých se bude ještě dlouho vyprávět. Skvělý útok Sokolíka odvrací soupeř skvělou krátkou obranou do levé přední části Sokolíkova kurtu. Míček se snáší k zemi. Chybí pár centimetrů, Sokolík nabírá pár deci luftu do ucpaných plic, dodává výkřik ala Selešová, řítí se k síti. Vzdálenost míčku od země se opět výrazně zkracuje. I přesto mašina Sokolík přijíždí ještě v posledním možném okamžiku. Nacpe raketu mezi podlahu a míček, hýkne a posílá míček do autu. No a to by měl být konec……. Jenže, přichází jev mimo badecové myšlení. Míček směřůjící kamsi mimo kurt vlevo ke zdi brnkne letkou husího pírka o pásku. Ještě na chvíli sám míček neví kam vlastně poletí, ale po chvíli si vše rozmýšlí, obrací svojí korkovou hlavičku (kvízová otázka : největší vývozce korku v Evropě . Odpověď najdete na konci článku, pokud na to nezapomenu) a stáčí se směrem do kurtu. Ještě není vyhráno, protože dosud je stále na straně našeho borce. Nastává další zcela nelogické myšlení stále letícího míčku, který jinou letkou svého péřového pírka se jaksi taksi přetočí na stranu soupeře a padá dolů. No není asi nutné psát kam nakonec dopadl. No jasně!!! Na čáru soupeřova kurtu. Oba hráči asi sami neví co se před ními odehrálo. Diváci prvně vyskočí nadšením, ale potom musí všichni ocenit i soupeře, protože toto se jen tak nevidí. Sokolík poté co se vydýchal, tak dohrává set do konce . 6:1. Tak co Darku s Klérou, dáte další bodík? Proti našim Drobek se svým oblíbeným úderem – beckhendovou smečí. V prvním setu se jen horko těžko Kléra z tímto herním prvkem srovnávala a Drobek toho využíval v plné míře. Klasika : letící míček, Drobkova záda a beckhendová pumelica k nám. 19:21. Druhý set a Kléra začíná plnit Darkovi pokyny a ten ji povzbuzuje. 21:17. Třetí setík a stejný vývoj jako druhý. Naši si jdou pro matchball. První ještě soupeř odvrací, ale pak už je konec. Výsledek 7:1 pro nás je skvělý a možná i krutý pro sympatický tým Chropyně B. Soupeři děkujeme za hru, našim hráčům za skvělý výkon a opět velké spoustě fanoušků za podporu.

Jo a ještě ta kvizová otázka : Portugalsko