4. 10. 2016

Výhra Déčka v Hradišti

První výhra pro komeťácké Déčko v letošní sezóně se zrodila v Uherském Hradišti. V pondělí v podvečer vyrazila Kometa porvat se o první letošní výhru. Máca zůstal na marodce a Zdenál čeká na vyřízení přestupu z oddílu v Olomouci, kde v mládí drtil soupeře v Krajském přeboru. Dušan držel palečky z tepla domova. Ale všichni ostatní byli připraveni nechat na kurtu to nejlepší ze sebe a donutit i parťáka v párovce k uhrání toho nejlepšího výsledku, který by nás posunul k vítězství. Po příjezdu do Hradiště jsme zjistili, že soupeř je komplet a tak se šlo na věc.

Klasicky premiéru obstaraly oba mužské debly. Tentokrát v netradičním složení. Na jedničce Mitch (bojující opět o pověst neporazitelného) a Mariánek. Dvojka Staroch a David Tran, resp. trojice, protože Starochův deblový parťák Zdenál vše jistil v blízkosti kurtu. První set a borci se ztráceli mezi čarami a barevností kurtu. Přesto jedničky vybojovaly koncovku a vedly. Peťa s Davčem takové štěstí neměli. Druhé sety patřily oběma našim párům a to znamenalo pro jedničku vítezství a pro dvojku naději ve třetím setu. A ten nakonec ubojovali. Nebyla to jejich klasická pestrá hra, ale bod to byl vele důležitý. Další dílek začaly psát holky Irča s Hankou. Už v prvním zápase proti Podivínu se přesvědčily, že útočná hra přináší úspěch a včera začaly ve stejném stylu. Zaskočené soupeřky se jen bránily a naše borky si vzaly první set. Druhý jim nevyšel podle představ a tak vše rozhodl ten třetí. Nástup pro naše holky 11:5, ale potom si štístko sedlo na stranu soupeřek. Eliška s Kiwi zahrály několik míčků z kategorie šťastných a dotáhly se bodově na naše holky. Dokonce jim odskočily na rozdíl tří bodíků a tento stav držely do konce setu. Škoda holky, ale za výkon palec nahoru. Víťa se rval na dvojce singlu proti úplně jinému stylu, než v prvním svém domácím zápase proti Adamovi Kostrhunovi. Igor Kocáb je již protřelý mnoha zápasy a své zkušenosti dokázal přetavit ve srovnání skóre. 2:2 . Mitch na jedničce. V prvním setu bojoval co to dalo a podařilo se mu i set vyhrát. Ve druhém už spěchal pro plácnutí co by znovuzrozený Mitch Neporazitelný. Navíc Staroch na trojce v podstatě zopakoval zápas Mitche. První set v o pár míčků a jasný druhý setík. Tak máme čtvrtý bodík a kdo přihodí ten pátý ? Bára v singlu proti Kiwi, mix Hanka – Marian ? Bára má fazónu a potvrdila to i včera večer. Nepamatuji si, kdy jsme v lize naši kamarádku Kiwi porazili. Včera to byl boj o každičký bodík, dlouhé výměny, smeče, kraťásky. První set pro Báru 17:21, ale byla lepší. Ve druhém si Bára vytvořila solidní náskok, ale Kiwi počala ukusovat z bodových zásob Báry bodík po bodíku. Stop. Mrknem na mix. Tady bereme jasně první set. Hanka posbírá na síti vše co soupeř s vypětím sil dokáže vrátit po Marianových smečích. A druhý set ? Pauzička za stavu 11:1 pro naše a soupeř by asi bral i nouzový únikový východ, kdyby byl instalovaný na kurtíku. Marian přidává do hry své tradiční hračičky a soupeři se nakonec podaří trošičku upravit skóre. Oba naši makali na 150 %. O pár míčku končí mix dříve, než drama ve druhém setu dívčího singlu. Pátý vitězný bodík tedy pro Hanku a Mariánka a šestý pro výbornou Báru. Odvrátila atak soupeřky v závěru a útokem za stavu 20:19 posílá Kiwi do neřešitelné situace a ta chybou končí zápas . Jooo 6:2 pro Kometu. Veliká pochvala i Zdenkovi coby řidiči, trenérovi, foukači na rány a borcovi, který byl u toho. A nakonec ještě „vytučníme“ toho včerejšího borce nebo borku za mimořádný výkon. Ale včera to přeci bylo úplně jasné hned po skočení zápasu !!!!!. Borcem nakonec je přeci tým : SKP Kometa Brno Dééééééé .