28. 9. 2016

První utkání v soutěži družstev

Tak, aby se naplnilo přísloví o tom, že zajíci se počítají až po honu, to si naše týmy budou přát pro letošní sezonu soutěží smíšených družstev JmBas V neděli 25.září jsme vstoupili hned ve čtyřech zápasech do soutěží. Céčko odehrálo dokonce dva zápasy a to s posíleným týmem Start Jihlava B a s dalším silným týmem Lokomotiva Kunovice B. Béčko přivítalo favorita soutěže Slatinu A, kterou vede sám šéf nové X-Arény Láďa Vorel. A posledním zápasem dne bylo utkání Kometa D vers. Slavoj Podivín .

První vlétlo na kurty naše Céčko a proti ním Start Jihlava s Pořízovými a dále třeba s Yurijem Gracem, který má poslední dobu výbornou formu. Džanek si na zápas ještě zapůjčil Báru z Déčka aby trošičku ušetřil Doubravce, která nastoupila za Céčko a Béčko. Bára odvedla skvělý výkon v singlu, kde zle trápila Radku Pořízovou a společně s Lisou holky zvítězily v deblu. Náš druhý bod přidaly posily z Řeček Míra H. a Míra G. Další utkání již byla zcela v režii hostů. Hlavně Dominik na jedničce si ověřil, jaká soutěž jej letos čeká. Ale vypadal u toho jako vždy výborně. Takže výsledek 2:6 zcela odpovídal dění na kurtech.

V druhém utkání jsme hostili Lokálku z Kunovic, kterou jako mašinfíra dovezl do Brna Zdenál Doložílek. Kunovice si nejprve odehráli plichtový zápas s Papouškama a potom chtěli urvat i bodíky s námi. Jasná taktika bodovat přes holky nám tentokrát zcela vyšla. Lisa s Dobravkou braly všechny tři body, kdy v mixu musel po prvním setu dostat Mirek G. jasné instrukce, že takto tedy néééé. A ono to potom šlo. Jenže, kde vzít ten čtvrtý kýžený bodík. Kometa je zkrátka na ty párovky. Přes druhý debl to nešlo a tak to musel odskákat Zdenál Doloh na jedničce. Nervy drásající zápas dospěl do koncovky třetího setu, kam naši Mirkové doklopýtali ze stavu 15:19. Potom od stavu 20:20 se borci tahali o mečbol. Kazili vesele podání a byli nervozní jak sáňky na podzim. Všichni věděli, že tady se láme chleba. Nakonec po vítězství našich v poměru 26:24 jsme se dozvěděli od Mirka G., že to bylo úplně v poho a nebylo se čeho bát. Tak to jsme se uklidnili. Diváci, kteří sledovali utkání se šli zatím opláchnout, načerpat čerstvého vzduchu a zapít nějaké ty ta-ble-ty. Celkové skóre 4:4 je spíše našim vítězstvím.

Na dalších kurtech rozehrálo špil naše Béčko. Že Laďa Vorel postaví silné družstvo bylo všem jasné a byla taková i realita. Martin Ludík a Juraj Pagáč to jsou opravdu hráči z jiné dimenze, I když ….. První set deblu Nahrebeckí Darek a Hubert proti Ludík – Pagáč a rozhodčí obracel jen skóre na naší straně 21:8. Uff, tak to jsme nečekali. Jenže postupně se oba soupeři sehráli a přehráli naše ve zbylých dvou setech. Co nevyšlo na jedničce zvládli Sokolík s Nývou na dvojce. Martin s Jirkem byli pro soupeře zcela neznámou a toho kluci maximálně v neděli večer plně využili. Nejenže vyhráli zmiňovaný debl, ale Nýva vybouchal i Kamila Sedláčka a Sokolík byl dva míčky od zcela nečekaného vítězství nad Emilem Černým. Marťas bylo to výborný. (ja vím, že Sokolík na net nechodí, tak mu to když tak někdo řekněte – dííík) Borci super. No a to ještě Kléra s Doubravkou nedostaly nářez od Lenky Přikrylové s Natálii Liškovou, jak se asi očekalo, ale holky po famózním výkonu poslaly zápas do třetího setu a v něm se to přelévalo z jedné strany na druhou. Hubert na jedničce sice nestačil na Martina Ludíka, ale Hubert ukázal, že bude jistě těžkým oříškem pro jiné hráče. Holky nakonec třetí set prohrály a následně i Kléra nestačila na Lenku. V mixu šli naši Dariusz proti Slovenské dvojici Pagáč – Lišková a tento zápas taky body nepřinesl. Skóre 2:6 vypadá sice hrozivě, ale i soupeř moc dobře ví, že o body se musel strachovat skoro v každém zápase a remíza nakonec nebyla vůbec nereálná.

Poslední naskočilo do hry Déčko. Celkem tři nováčci na naší straně a posílený soupeř na druhé. Podivín se chtěl navíc pomstít za prohru 7:1 z jara, kdy jsme mu vystavili stopku na cestě do finále. Tentokrát mělo bohužel utkání jiný scénař. Debl Kostrhům – Hykel rychle spláchla Mácu s Marianem a tak tradiční komeťácky bodík byl fuč. Ještě, že to napravili Staroch se Zdenálem Mejzlíkem, pro kterého to byla premiéra, na druhém deblu. Iris s Hankou se v neděli představily v jiném světle , než na jaře, proti silné dvojici Hanáčková – Solaříkova a ve druhém setu se přiblížily dokonce šanci na třetí set, ale pár chybiček v koncovce jim vzal naději. V singlu kluků jsme si moc nadějí nedělali, ale to co předvedli všichni tři naši Víťa, Staroch a Dušan stálo za to. Víťa v přetěžké přemiéře na jedničce proti Adamovi Kostrhunovi předváděl svoji největší zbraň rychlost v plné síle a prohra o dva bodíky byla jen smůlou v premiéře. Staroch měl úlohu stějně těžkou. Richard Hykel hrál už mnohem vyšší soutěže a Starochova prohra 18:21 ve třetím setu a hlavně super výkon, to je vyhlídka do dalších utkání. I Dušan měl na raketě úspěch. První ztráta setbolu mu, ale ubrala sil a ve druhém setu už soupeř hru ovládl. Ještě nás, ale čekal jeden singl. Solaříkova nebude na Kometu moc dobře vzpomínat. Lehla s námi na jaře, kdy měla být tutový bod a stejný osud ji potkal i teď. Bára zahrála všechny své zápasy skvěle. Ve všech zápasech odvedla krásný výkon a tento singl byl třešničkou na dortu. Jasná výhra 2:0, kdy hru diktovala od počátku. No a Blažci. Zásobárna Komeťáckých bodů. I v neděli večer přejeli své soupeře a stále usmívající se Iris si mohla do svého nového autíčka přibalit bodík za mix. Nakonec tedy prohra 3:5. Ale jak jsem psal již v úvodu. Zajíci se počítají až po honu a ten teprve začal. Díky všem za podporu, opět jsme se sešli ve velkém počtu a pomohla i podpora Jokeho s Milou, kteří koučovali utkáni společně s Darkem.