24. 5. 2016

Z Podolí do Podolí

Žádný cestopisný článek, ale výzva pro naše dva borce v kategorii U 13 na GP C, které se hrálo v sobotu 21.5.v hale v Podolí a odkud se postupovalo na GP A příští víkend 28.5., právě znovu do Podolí. Tomáš Procházka i Vojta Čupa už mají premiérová áčka za sebou a tak si áčkový turnaj chtěli zopakovat. Hned od rána to byl docela mazec, protože oba borci se svými parťačkami na sebe narazili ve finále mixu. Vojta měl den D a se svojí parťačkou Viktorkou Ličkovou z Podivína porazil svého deblového parťáka se spoluhráčkou Verčou Kulhavou z Badminton Sharks Brno, ve třech setech a vybojoval si první nominaci ze sobotního turnaje. V singlu byl klíč k postupu Vojty v semifinále proti Davidovi Černotíkovi ze Sokola Růžďka. I tento zápas Vojtík zvládl i když jej to stálo spoustu, hlavně psychických sil. Kromě soupeře musel porazit i sama sebe, kdy počal ve druhém setu ztrácet víru ve vítězství. Nakonec Vojta najel na vítěznou vlnu a postoupil do finále což bylo již postavení zaručující účast na áčkách. Ve finále jej čekal Tomáš, který coby nasazená jednička proplul suveréně až do finále. Tak oplatil Vojtovi prohru v mixu a tak v tuto chvíli oba naši měli jedno zlato a jedno stříbro. Aby se nehádali !!!! Třešničku pak přidali společně v deblu, kde opět ruku v ruce přehráli všechny své soupeře a odměnou jim kromě 150 bodů do žebříčku bylo i společné první místo. Víc už toho vyhrát nešlo. Ještě bych na závěr poděkoval oddílům Slavoj Podivín a BS Brno za "dohození" šikovných dívek do mixu. No a v sobotu můžou oba kluci navázat na céčka, o level výše na republikových áčkách. Turnaj můžete sledovat na http://www.tournamentsoftware.com/ a ještě doplníme odkaz na výsledky GP C : http://www.jmbadminton.cz/?p=2684