2. 11. 2012

Naše áčko hrálo v Líšni proti RSC "A"

Ve čtvrtek 1.11.2012 sehrálo naše áčko historicky první utkání ve II.lize. Byli jsme hosty na kurtech RSC Brno "A". Na začátek to byl velice silný soupeř, vždyť v loňské sezoně bojoval o účast v I. lize. Ve finále II. ligy je zastavilo až velmi silné družstvo Sokola Jehnice C.

Našim cílem byla remízka, v prostředí tělocvičny Holzova, kde chvilku trvá, než se navykne na prostředí, jej výhra velkým uspěchem a těžko se odtam odváží, ale bohužel hned od začátku bylo jasné, že urvat i remízové body bude velice těžké.

V úvodních duelech nastoupili obě mužské čtyřhry. Naši ve složení Tomáš Šplíchal-Braňo Hromník a druhý debl Mára Matula s Lukášem Konárkem. Bohužel i přes velkou snahu všech našich borců jsme na vítězství ani v jednom deblu nedosáhli. Tom s Braněm sice urvali set, ale v koncovce třetího setu slavil soupeř. Druhý debl dopadl jednoznačněji a to 2:0 pro soupeře, naši borci se nemohli dostat do zápasu a dotahovali celé utkání nepříznivý stav. V dalším utkání nastoupila Janča s Klárou proti velice silné dvojici Andrea Zemanová – Jana Nezvalová, která není zvyklá prohrávat. Natož potom doma. Zde jsme s body moc nepočítali, ale holky předvedly velice dobrý výkon a vyhrály po zásluze 2:0. Obě naše holky se skvěle doplňovaly a byl z toho náš první bodík a světýlko naděje. Braňo coby naše jednička bojoval s Martinem Jelínkem v krásném souboji, ale to štěstí!!! To se od nás zase odvrátilo. Braňo prohrál 21:19 a 24:22. Braňovi však patří velký dík za bojovnost. V singlu žen bohužel Klára nestačila na Janu Nezvalovou, kdy ještě stihala vzdorovat v prvním setu, ale druhý už Jana rozhodla jasně pro sebe. Na druhém singlu nastoupil domácí Milan Dorazil proti Tomášovi. Určitě nejhezčí zápas celého večera. Borci si nic nedarovali a v dramatickém zápasu jsme byli svědky několika obratů ve vývoji utkání. Domácí player předvedl několik tygřích skoků a strašně, ale strašně rychlé nohy. Nakonec ale přeci jen Tom svého soupeře udolal ve třech setech a my jsme stále živili naději na remízu.

Soupeř vedl sice 4:2, ale naše naděje se obraceli k mixu, ve kterém nastoupila Janča s Lukášem. První set naši hladce vyhráli 21:9 a vše vypadalo pohodově. Bohužel potom počala naše dvojice lehce povolovat a soupeř lehce přitahovat. Koncovka třetího setu opět velké drama. Naše dvojice měla dokonce mečbol, ale zase….. to štístko. Takže 25:23 pro soupeře a bylo po nadějích. Soupeř urval celkově pátý bodík. Mára zkusil ještě zkorigovat výsledek vítězstvím na třetím singlu, ale večer patřil domácímu týmu a Filip Horák nepřipustil drama ve svém utkání a tak jsme naše úvodní vystoupení v soutěží prohráli 6:2.

Gratulejeme soupeři, který byl velice silný a zaslouženě náš první vzájemný zápas vyhrál. Veškeré zápasy proběhly ve velice přátelském duchu. Ještě bych chtěl jednou poděkovat vedoucímu RSC Milanovi Dorazilovi, který nám před 14 dny vyšel vstříc a utkání se odložilo pro onemocnění dvou našich hráčů. Nevím jestli bychom se takového přístupu dočkali u jiných oddílu, třeba u obvyklých potížistů z jižní části oblasti – z pobřeží Můšovských jezer. Ještě bych jednou rád pochválil obě naše holky za debla. Třeba se příště štístko uhnízdí v naší hale a v domácím utkání proti Chropyni A (termín zatím není znám) si připíšeme nějaké plusové bodíky do tabulky.