7. 4. 2016

Zhodnocení – Velikonočního singlování

Nejdříve velká omluva všem hráčům, trenérům, rodičům a příznivcům badmintonu. Nebývá zvykem, že nám tak dlouho trvá zveřejnit výsledky a celkové hodnocení našich akcí, ale prostě se toho na všech našich bojištích sešlo tolik, že jsme se k tomu dostali až nyní. A jak to tedy vše bylo?

Oddíl SKP Kometa Brno připravil pro mladé hráče kategorii U 11, U 13 a U 17 na prázdninový pátek 25.3. turnaj ve dvouhrách Velikonoční singlování. Z celé České republiky se sjelo do nové haly v Líšni v areálu Zetoru celkem 80 hráčů. Nejdále to měli z klubu Badminton VK Aš, kteří přijeli ve velkém počtu a nakonec byli i nejúspěšnějším oddílem celého turnaje. S větším počtem hráčů přijela i líheň východočeského badmintonu oddíl DDM Holice. Jihočechy zastupoval oddíl z Českých Budějovic. Z druhé strany od Brna obohatili turnaj svojí účastí hráči SK Badminton Přerov. No a samozřejmě nechyběli ani zástupci jižní Moravy, kromě domácích komeťáků byla tradičně největší účast hráčů Badminton Sharks Brno jehož trenér Tomáš Voves celý den přebíhal od kurtu ke kurtu a koučoval své svěřence. Možná by příště zajímavé, kdyby si Tomáš zjistil počet nachozených a naběhaných kilásků. Halka Korábová dovezla své Hustopečské svěřence a dovezla, kromě začínajících hráčů i jasnou vítězku kategorii U 17 dívek.

Hrálo se švycarem na dva hrané sety do 15 bodů bez nastavení. Pouze ti nejmenší v kategorii U11 hráli do 11 bodů. Pro řadu z nich to byl první či druhý turnaj v životě a nervozita na nich byla znát. Navíc plná hala fanoušků z řad rodičů, prarodičů a sourozenců udělalo své. Tato kategorie i když se hrála dohromady, tak se vyhlašovali zvlášť nejlepší chlapci a dívky. V kategorii U 13 se už bojovalo s větší dovedností, protože turnaje se zúčastnili výhradně hráči, kteří již pravidelně hrají na bodovaných turnajích GP . No a kategorie U 17 to už byl badec se vším všudy. Třeba utkání Čerbák (FSpS MU Basdminton Brno) – Kokoř (Badminton VK Aš) bylo ozdobou celého turnaje. I domácí pořadatelé byli nakonec spokojeni, protože jejich svěřenci také pronikli mezi medailisty. V kategorii U 11 obsadil druhé místo Romanek Phu a v kategorii U 17 dívek skončila za suverenní Bárou Korábovou Šárka Syrovátková.

Celý turnaj probíhal bez zbytečných prostojů (bez porblémů jsme stihli přislíbených 5 kol) a tak poslední zápasy se i přes velký počet hráčů odehráli po 17 hodině. Následovalo vyhlášení konečných výsledků a předání medailí a cen pro ty nejúspěšnější. Celkové výsledky jsou uvedeny níže. Všem hráčům děkujeme za účast a těšíme se na další turnaje, kterých se u nás zúčastní.