27. 3. 2016

Déčko senzačně do finále

Trošičku drama, trošičku nervíky, trošičku štístka a Déčko je ve finále. No tak to vůbec !!! Drama jak kráva, nervy zralé na srdeční stimulátor a snad jen tomu štěstí jsme pomohli umem.

Karty pro semifinále s Podivínem byli rozdány zcela jasně. První zápas hraný v říjnu jsme prohráli 6:2 a tak jen výhra 7:1 a 8:0 nás poslali do finále nebo aspoň 6:2 a s tím spojeno to, že nesmíme ztratit více než 5 setů. Znovu se vracíme do Podivína na podzim loňského roku. Koho by tenkrát napadlo, že zrovna tento zápas může dát stopku na náš postup do finále 6.ligy. O to víc se teď ukazuje jak bylo důležité i dílčí vítězství Starocha na singlu a holčičího deblu Hanka s Iris. I dvě prohry ve třech setech (Máca se Starochem a Máca s Hankou) se ukazují v celkovém součtu důležitější než to tenkrát vypadalo.

Soupeř měl jasná esa v rukávu. Výborného hráče kategorie U 17 Adama Kostrhuna a dvě dobré hráčky Denisu Solaříkovou a navrátilku na kurty Martinu Hanáčkovou. Takže Podivín se soustředil na zisk tří postupových bodů z 1.singlu, singlu žen a deblu žen. Navíc posílil první debl o Víťu Kavana místo tradičně hrajícího Jary Solaříka. Už dva měsíce jsem přemýšlel, jak dostat Martina Nguyena na jedničku a pokusit se vyrvat jedno eso soupeři z ruky. Na jaře do sestavy naskočil Dominik Šáša, který chytl formu ale ….. Když navíc Dominik tajně v šatně přiznal, že jej brácha Radek stejně vždy porazí bylo rozhodnuto. Martin na jedničku, Dominik uběhá dvojku a Radek si poradí na trojce singlu. Věše ostatní bylo otevřené. Škrt přes sestavu udělala Iris, která se zranila a bylo nutné lehce zaimprovizovat. Marian ukázal na Hanku a tak i mix byl v tu chvíli vyřešen. Kačka dostala, stejně jako Martin, těžký úkol a to sebrat soupeři bod se kterým na beton počítal.

Tradiční začátek na obou kurtech a to v podobě mužských deblů. Na dvojce vietnamská dvojice Martin s Davidem projeli první set a kdyby ve druhém nevymýšleli mohl i ten být stejně hladký. Zvladli to a tak vedeme 1:0. Druhý bodík musí přihodit Máca s Marianem. Jenže, to bylo takové trápení. Máca nervozní a totálně ze hry. Marian kazí své páradní údery a soupeř bodově ujíždí až na 15:20. Následuje pět výměn pro naše a drama v prvním setu je na světě. Jenže poslední dva míčky pro soupeře. Přihlížející Zdenál Doložílek z BC Loko Kunovice trošičku našim vyšamponoval hlavy a komeťáci šli do druhého setu s nadějí, že naváží na konec setu. Zafungovalo to a druhý set patří v koncovce našim a oba doufají, že mají recept na soupeře. Jenže třtí set to bylo Mácovo velké trápení, které došlo až do finále za stavu v nastavení třetího setu, kdy naši měli dva mečboly, ale oba Máca zabil. První poslal z dvojky kurtu někam k recepci a druhý pro jistotu ani k soupeři nedolétl. Vše držel nad vodou Marinánek. A tak za stavu 24:23 přišla další možnost. Máca to tentokrát vyřešil dlouhým podáním na Víťu Kavana a ten nechává míček padnout na čáru. Ještě dlouho bude znít Mácovi Bářino „jooooo“ , která stála přímo na čáře, v uších jako velká uléva. Teď jde do hry Kačka. Letos vyhrála spoustu těžkých zápasů a připsala veledůležité bodíky. Už v Podívíně svoji soupeřku trápila a my jsme věřili, že tentokrát to vyjde ve prospěch Komety. Kačka makala, žádný míček nebyl ztracen a k naší obrovské radosti dokázala po fantastickém výkonu porazit svojí soupeřku ve dvou setech 2:0. Hladce 21:19 a 25:23. Kačko opět supéééér. A další klíčový zápas v podobě prvního mužského singlu. Martinovi se vůbec do zápasu nechtělo. Navíc měl se svým soupeřem ze dvou turnajů silně negativní bilanci. Martin tentokrát držel svého soupeře na kousíček podově za sebou. Mladý Adam pomale nejistěl, protože se začínal být vědom ztráty druhého zápasu se kterým kapitán Jara Solařík počítal. Nádhera. První set těsně pro Martina. I ve druhém je mírně bodově napřed Martin a platí to až do koncovky. To je fantazie. Máme za sebou dvě disciplíny, které měl brát soupeř a místo toho vedeme 4:0. Teď jdou na řadu holky Bára s Hankou. Premiéra v Kometě pro Báru, která je viditelně v prvním setu nervozní , ale postupem času získává na jistotě. První set jde do velkých favoritek z Podivína, ale druhý je již vyrovnanější a holky si připisují celkem 15 bodíku v tomto setu. Proti jiným soupeřkám by to bylo určo i na body. Starej Šáša si v poklidu dojde pro bod na třetím singlu a je to jeho jasná záležitost. 5:1. A před námi jsou poslední dva zápasy. Dominik a mix. Nejprve jde do hry Dominik. Pár parádiček na síti, pojď sem pojď tam – to je taktika Dominka do rozhodujícího zápasu. Jenže Víťa Kavan mu to baští jen na začátku prvního setu, kdy Domča dominuje. Potom začíná síť ovládat soupeř a bohužel i větší část kurtu. Domča opouští od své taktiky a je si vědom, že to bude muset ubojovat. A tak ubojuje první set. Začátek druhého je pro nás šok 0:7, 2:9. Jejda co budeme dělat. Lehce nervózní Domča však zapne na nejrychlejší stupeň a svým výkonem opět buší na dveře našeho áčka. 2:0 a jsme tam vedeme 6:1 a soupeř má uhrány jen tři sety. Dílo zkázy Podivína dokončuje Marian s Hankou. V době tápání Dominika, mají pro sebe první set a i ve druhém vše jistí, kdyby náhodou Dominik…… Ale nic z toho se neděje a tak po výhře 2:0 slavíme dokonalý obrat vývoje situace z 2:6 v Podivíně na 7:1 na Kuklendě. Díííky všem borci a borky. A díky i fanouškům, kteří opět dorazili v hojném počtu.

Příští sobotu 2.dubna nás čeká finále proti Chropyni C. Oproti základní části a play off se jde do finále s čistým stolem za stavu 0:0 pro oba týmy.