1. 2. 2016

Céčko v play off IV.ligy

Kterak Kometa „C“, přistřihla Žíznivému papoušku křídla

Obyčejný člověk si v neděli večer zapne televizi, posadí se a gauč, dá si nohy na stůl a se sklenicí v ruce přemýšlí nad tím, jak prožil víkend a co ho čeká v příštím týdnu. Jestli si v pondělí koupí na snídani koblížek a nebo bude slintat po ROBI masu v nejvyšší bio kvalitě. Na to vše, však museli hráči Komety „C“ v neděli večer zapomenout a plně se soustředit pouze a jen na zápas o bytí či nebytí, který se měl odehrát od 20:30 hod poslední lednovou neděli u silného soupeře BK Žíznivý papoušek. Oba týmy měli jasno. Vítězství = jistota play off, porážka = baráž. Papouškům k play off stačila i remíza. Kometa to měla jednodušší. Vítězství nebo smrt. Oba kapitáni dopředu vedli taktický boj, zda obětují pravé, či levé křídlo a nebo překvapí soupeře obětováním obou křídel. J Nakonec bylo jasno. Za Kometu nastoupí Vlado, Tom, Mitch, Martin, Doubravka, Janča a posily a opory komeťáckého „Déčka“ Marian s Kačkou. Nejdříve to rozjely všechny párovky. Ale první startovní výstřel patřil mixu a dvojce deblu. Na mix Marian – Doubravka proti Šárce a Michalovi Gratclovým. Dvojka debl nově složená dvojice M&M (Mitch – Martin) proti dvojici M&M – Marian König a Michal Faltus. V mixu to byla spanilá jízda Mariana a Doubravky, kterří neponechali nic náhodě a takřka bez vážnějších problémů získali první komeťácký bod. 1:0. Na deblu se naše dvojité em nedokáže nějak srovnat. Jednoduchými výhozy připravují soupeři krásné pozice na smeče. První set si vcelku lehce berou soupeři. Pár taktických rad od Džanka a Mácy a jde se do druhého setu. A to už je úplně jiná jízda. Srovnáváme a jde se do třetího setu. Proběhne malá bitva, ale komeťácké emka se drží svých úkolů, připravují si útoky a poslední míček padá k zemi na straně soupeře. 2:0 pro Kometu!!! Následuje ženský debl a jednička mužského deblu. Za nás mládí a dravost v Kačce spolu se zkušeností a rozvahou v Janči. Proti nim Zkušeno Verča Dvořáčková a nám neznámá Dolejšová. Mužský jednička debl Česko-Slovenská dvojice Marian s Vladem vs Michal Gratcl a Pert Pipek. První vítězné sety si připisuje v obou zápasech po krásných výkonech Kometa. Druhý vítězný set si bere taky Kometa, ale jen u mužů. Holky zbytečnými chybami a mírným polevením v tempu dovolují soupeřkám srovnat sety na 1:1. Každopádně díky jedničce mužského deblu vede Kometa po třech zápasech 3:0!!!! Přesně tak jsme to plánovali a doufali v to. Holky jdou do třetího setu. Je to boj o každý míč a skóre je na rozdílu jednoho míče pro jednu nebo druhou stranu. Za velkého povzbuzování hráčů i fanoušků – Starocha a Miry Geršla, si všichni uvědomují, jak velice důležitý je zisk tohoto bodu. Holky na obou stranách předvádějí pěkné výkony. Soupeřky ale v závěru odskakují o dva body na 20:18. Dva mečboly pro soupeřky. No jo, ale když máte Kačku s Jančou, nabízí se přísloví, nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko. A je to tak hraje se až do posledního míče. Holky přepínají na vyšší rychlost. 20:20,20:21…..Holky útočí, soupeřka vyhazuje, Kačka smečuje nebo to Janča sklepává po lajně……..???? To už nevím a je to jedno, rozhodčí otáčí stav skóre na 22:20 z našeho pohledu. Fantazie. 4:0 pro Kometu. Ještě stačíme rychle posbírat pětku drát, které naše pr.ele stačily tou nervozitou ze zápasu jak to dopadne, přestříhat a rychle sledovat trojku singla, kde nastoupil Martin proti neskutečně fyzicky nabušenému, běžecky neutavitelnému Michalu Faltusovi. Ještě před tím ale musím zmínit i jedničku mužského singla, kterou si zahrál Vlado proti Petrovi Pipkovi a dvojku mužského singla, kterou hrál Tom proti Marianu Königovi. Oba zápasy se stihli dohrát v podstaě stejně s holčičím deblem. Kluci to měli přetěžké. Kvalita obou soupeřů je na vysoké úrovni. Přestože Tom s Vladem dělali co mohli, soupeř upravuje skóre na 4:2. Zpět ale na trojku singla. Tady se láme chleba…. Když to Martin dá, je vymalováno, když ne, všechny palce budou drženy pro Kačku, která uzavře klání na singlu proti Verče Dvořáčkové. Co k trojce singla napsat…? Fantastický zápas, který byl hoden nejvyšších lig. Borci předváděli neskutečné výměny, vraceli a dobíhali nedoběhnutelné míče. Víc jich doběhl a vrátil, ale kdyby jen vrátil, ale ve vítězné proměnil nás Martin. Poslední míč padá těsně k levé lajně soupeřova kurtu, komeťácké ruce vystřelují nahoru, Faltusova raketa letí vzduchem a my máme

jasno PLAY OFF je doma!!!!!!!!! 5:2 Jak jsem již zmínil, poslední zápas obstaral ženský singl. Kačka proti Verči. Taky jsem zmínil, že kdyby to nevyšlo Martinovi, zůstalo by to na Kačce. A raději sežeru pytel syrových brambor, kdybych někdy v budoucnu sázel proti Kačce. V prvním setu to tak ještě nevypadalo, ale ve druhém s ledovým klidem a úsměvem na tváři nepovolila silné soupeřce výraznější převahu a vyhrála 2:0 na sety a zapsala tak konečné skóre BK Žíznivý papoušek vs Kometa Brno „C“ 2:6 a špunty, teda aspoň ty Rychlé špunty, lítají vzduchem. J

No a co závěrem dodat…….jasnačka že poděkování. J Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům, kteří bojovali za to, aby Kometa „C“ byla tam kde se po 31.1.2016 nachází. Takže mé díky patří:

Doubravce, Janči, Makyně, Kačce, Vladovi, Mitchovi, Tomovi H., Tomovi V., Martinovi, Mácovi, Marianovi, Ondrovi, Lukášovi, Rasťovi.

Zvláštní dík patří i Mácovi a Markovi za rady a pomoc a také všem fanouškům, kteří se účastnili zápasů Komety „C“.

A úplným závěrem snad jen to, že je potřeba neusnout na vavřínech a nachystat se na čtvrtfinále, které budeme hrát proti jednomu z dvojice SK Veselý Brno – TJ Chropyně B. Termín pro odehrání dle rozlosování je venku 27.2. a doma 28.2.