22. 1. 2016

Body ze tmy pro Déčko

Velice těžké podmínky čekali naše Déčko v předposledním zápase základní části 6.ligy v ZŠ Kneslova, kde hrají své domácí zápasy hráči a hráčky Spartaku PBS Brno. Od úvodní prohry v Podivíně už jsme neprohráli ani jednou a kromě remízky v Bořitově a doma s VUTéčkem jsme zaknihovali jen a jen vítězné zápasy. Na Spartaku byla šance, v případě plného bodového zisku, atakování druhé příčky, která zajišťuje přímý postup do semifinále.

Tělocvična na Spartaku nás přivítala opět v září žlutých světel. No jde o to, jestli jde hovořit o záři. Spíše několik žlutých bludiček na stropě. Navíc jsme byli již dopředu upozorněni, že dvě z bludiček nad kurtem č.1 náhle zemřeli a novicky žádné na světě už nejsou. Déčko však šlo dl zápasu dobře naladěno. Silná sestava byla připravena vytrhnout s temnoty dva body do tabulky 6.ligy. Pro nás netradičně se začalo jedničkou a dvojkou singlem. Pro nás to znamenalo, že úvod obstarali Džanek a Staroch. Blízko blizoučko byl Petr v prvním setu k jeho zisku. Prvně oba naši hodně tekli, ale hlavně Staroch si nechal od Maroše dobře poradit a útočnou hrou začal svého soupeře drtit. Bohužel jen do setbolu 20:18. No klasika 20:22 a druhý set už v režii domácího borce. Opravdu to bylo pro nováčka v tělocvičně , Starocha, velmi těžké. Ono něco je naslouchat výstrahám spoluhráčů a něco jiného je realita na místě samém. Peťovi se nedá nic vyčíst. Bojoval, dřel a nesmíme zapomenout i na kvalitu soupeře. Stejně tak i Džanek chtěl bod pro Kometu, ale tady si Spartakovská jednička od začátku hlídala skóre. 0:2 špatný začátek. Do hry jde Martin a Kačka. Martin se mírně trápil, ale nakonec vše ustál a potvrdil, že tady jsme s bodem zkrátka počítali. Kačka nastoupila proti soupeřce, jejiž styl ji vůbec, ale vůbec neseděl. Navíc se nemohla dlouho dobu srovnat s tím, že soupeřka je levoruká. A tak ji utíká první set. Opět Marián v akci jako kouč a navíc Hanka v roli uklidňovače a následně také v roli hlídače dodržování stanovené taktiky. Je to boj. Ale letos začíná být Kačka odolná při otáčení zápasu. To platí i na Spartaku. Otáčí zápas a je srovnáno na 2:2. Teď jsou na řadě debly. Tady chceme aspoň dva body. Na jedničce to jde v první m setu hladce. Marian nekompromisně útočí z příjmu do těla soupeřů, přesná hra našich a set jde do nás. Jenže druhý set a strana, kde absence dvou zesnulých žlutých bludiček na stropě dělá své. Soupeř celý set vede, až do chvíle než Kačka na vedlejším dvorci proměňuje mečbol. Od tohoto okamžiku boduje už jen náš první debl. Série pěti míčku v řadě a my vedeme 3:2. Do hry jdou holky. A dvojka debl. Irča s Hankou se drží proti tvrdě hrajícím domácím půlku prvního setu. Jenže rychlé drajvy soupeřek tentokrát slaví úspěch. Po prvním setu utíkají na začátku druhého opět bodově našim holkám a ty už nestačí reagovat. Nic se neděje, jsme tým a bojujeme všichni za všechny pro stejný cíl. Martin se Starochem mají za úkol překlopit průběh utkání na naši stranu. Jenže pokračuje trápení s viděním v hale. Kluci prohrávají překvapivě první set. Nedovedou se srovnat s vlastní hrou a světlem v hale, sorry v tělárně. Hra není to, na co jsme u obou zvyknutí. Druhý set už je jiná hitparáda. Ve třetím opět trápení, ale v koncovce resp. ještě před ní získávají rozhodující náskok a ten si donesou až do finále. 4:3 pro nás a Blažci jdou hrát o vítězství. Pokolikáté už ? Spartak byl dlouhé roky znám ustáleným hráčským kádrem, ale od loňské sezony to už neplatí a kádr je doplněn mladšími hráči. A právě s mlaďochama, ve zkušeném družstvu Spartaku si museli poradit Iris s Mariánkem v mixu. V prvním setu se jim to dařilo až do 19 bodíku. Potom přišlo pár drobných nepřesností na naší straně a pár dobrých zakončení na straně druhé a …. 0:1. Klídek, ono to půjde. A šlo to, druhý i třetí set jasně pro nás, i když výsledek těchto dvou setů je pro domácí až moc krutý. Marian i Iris jsou však nekompromisní a uvědomují si důležitost tohoto zápasu. Paráda. Vítězíme 5:3 a klobouk dolů před všemi našimi hráči, ať už bodovali nebo ne. Fakt díky. Těžký soupeř, těžké podmínky. Otáčíme tři zápasy po prohře v prvním setu. To je naše velká devíza.

Co to znamená pro závěr soutěže ? Včera , kromě vítězství Déčka poráží i Chropyně Podivín a my jsme přiživili šance na druhé místečko. Teď všichni příští neděli budeme fandit céčku v důležitém mači proti Papouškům a Déčko se bude chystat na poslední zápas proti RSC C. Dnes žádný palec nahoru, ale výjimečně palec dolů a to školníkovi na ZŠ Kneslova. Nejen, že tam bylo h….o vidět, ale byla tam i pěkná kosa a Irča má z toho rýmečku. Šuldo (v hantecu šulda – školník) jestli se nedá Irisek brzy do kupy, tak jsi mrtvý Homolka !!!!!