13. 1. 2016

Opět vítězné Déčko.

Nově otevřená hala Badminton-Líšeň se stala našim domovským hřištěm pro odloženou dohrávku 6.ligy v utkání Kometa D vers. Chropyně C. Ráno jsme si, zcela novou badmintonovou halu, někteří vyzkoušeli, aby nedošlo večer k nějakému překvápku.

Ve stejném složení, ale tentokrát s jasným cílem plného bodového zisku jsme šli na tým z Chropyně, který včera sebral bodík za remízku VUTéčku. To byl důrazně zvednutý prst pro nás. Soupeř dorazil pouze s jednou hráčkou, resp. druhá členka týmu seděla pouze v hale s čerstvým zraněním ze včerejšího matche na VUT. Takže Hanka tentokrát zůstala jen jako zapisovatelka a fanynka číslo jedna. Začalo se prvním deblem a Kačka šla na singl. Máca s Marianem asi čekali jiný odpor a tak první set v poměru 21:3 vypadal tak, že jsme v podstatě nevěděli co čekat ve druhém. Soupeř vyhodil takovou spoustu míčku, že to jsem ještě nezažil. Naštěstí ve druhém byl obraz podobný a bodíky na soupeřovu stranu naskočily až v závěru při našem obrovském bodovém náskoku. 1:0. Kačka vedle bojovala proti soupeřce, které měla co oplácet. Na GP C s ní prohrála, ale dnes to byla opět ta Kačka, která moc chtěla bod pro svůj tým – Kometa. Uspěla v koncovce prvního setu a uspěla v ještě těsnější koncovce druhého setu. Kačka má teď fazonu a muže být se sebou spokojena. Neusnout, ale na vavřínech Kačko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Druhý debl Martin s Tomem se nám nějak trápil. Měl to být schůdný bodík a bylo z toho velké drama. Koncovka prvního setu 24:22 a dosti panika ve hře. Druhý set už naši ovládli mnohem jasněji a po výhře 21:14 jsme vedli příjemných 4:0. (včetně skreče ženského deblu) Tak a kdo přidá ten pátý kýžený vítězný bodík. Jako první na to šel Džanek. Tentokrát jej pro změnu nečekal žádný mlaďoch, ale zkušený Karel Brožík. Ne dnes to opravdu nešlo. Stejně jako vloni byl silně vyučován Lukin Ostrý, tak letos to odskákal Džany. Soupeř snižuje. Tak co Martin ? Dosud v lize bez ztráty kytičky. Proti němu nejvyšší borec soutěže, vedoucí céčka Chropyně Martin Jedlička. Dva metry na výšku a rozpětí křídel od lajny k lajně. Hmm po stranách to nepůjde, hmm vrchem asi taky ne. Tentokrát však asijská škola narazila. První setík ještě Martin urval silou vůle. V dalším těsně prohrál koncovku a ve třetím již soupeř hru ovládl. Jejda 4:2. Tak co Staroch. Ten měl silného soupeře, ale první set bral Petr poté co jej soupeř na začátku zmáčknul a Staroch set krásně otočil. Ve druhé byl scénař podobný. Velký náskok soupeře, setbol 16:20 a z toho mečbol pro Starocha 21:20. Už, už , už jsme zvedali ruce nad hlavu, ale smeč šla mimo. Potom se oba borci tahali a prohazovali si setbol s mečbolem až do stavu 24:25, kdy to borec na druhé straně utnul. Ve třetím to byla přetahovaná až do konce. Při mečbolu soupeře Petr podběhne lob a je to už jen o bodíček 4:3. No a jsou tu Blažci. Pokolikáté už. Marian bez nervů, Irisek kontroluje vše kolem kurtu, aby ji nic neuteklo. Blažci do toho šlápli hned od začátku a berou první setík. Míčky, které dodává soupeř, no míčky, oni jsou to Kumpoo. Zřejmě nějaká várka z potopené lodi. Dvě vypráskané tuby ve čtyřech zápasech je dost. Ale ani toho se Marián s Irčou nelekají. Druhý set je hodně vyrovnaný, ale my třetí set nechceme. A nechtějí jej ani Blažci. Marian buší do soupeře a Iris zkracuje míčky na nepřipravenou soupeřku. A je to tam. IRIS s Mariánkem to opět dokázali. Celý tým Déčka s tradičními fanoušky Dominikem a Mirkem gratuluje vítězům a my si tímto jistíme průběžné třetí místo v tabulce po dnešním vítězství 5:3. Super, do play off máme šanci jít z dobré pozice.

Pár společných foteček v zázemí krásné nové haly, kde se o víkendu bude pořádat Oblastní přebor dospělých a potom hurá do Mekyša. Hambáče, hrancle, smažené syrečky, Domčuj shake a spousta dalších večer nepostradatelným pamlsků. Fotky z pártošky na FB a teoretická příprava na dalšího soupeře. Příští čtvrtek 21.1.2016 od 20:30 hod budeme usilovat o bodíky s čelovkami na hlavách na ZŠ Kneslova proti domácímu Spartaku PBS Brno. Dneska ještě pochvala Starochovi, sice druhá singlová prohra v řadě, ale všech pět setů neuvěřitelně vyrovnaných bez té mušky zlaté. Peťa si to nechává určo na nějaký zápas v play off. Peťo příště to už tutově vyjde.