11. 1. 2016

Super výhra Déčka

Na neděli 10. ledna 2016 bylo naplánováno dvojutkání našeho Déčka v 6.lize. Bohužel první ze soupeřů, družstvo TJ Chropyně, není ze zdravotních důvodů nyní komplet a tak se tento zápas zatím odkládá. Druhý soupeř, Sokol Židlochovice, dorazil včas a dobře naladěn a tak se mohlo večer odehrát badmintonové představení na Kuklendě.

Soupeř okupuje bronzovou příčku naší soutěže a tím se pasoval do role favorita. Navíc má ve svém středu hráče, kteří pravidelně nastupovali ve 2.lize. Židlochovice mají navíc výbornou mládež a tak tým v současné době doplnili o mladého Petra Golu. Jména jako Světnička nebo Srnec také nahánějí hrůzu při pohledu na sestavy. V tomto případě se naštěstí pro nás jedná o tatínky našich úspěšných mladých hráčů a mistrů republiky v různých věkových kategoriích. Tak pojďme společně mrknout na to, jak to dnes dopadlo. Před špilem bych bral remízku, kdy o body se měly poprat oba mužské debly, Martin Nguyen na trojce a kápnout něco mělo i od Kačky na ženském singlu nebo od Blažků na mixu. To je sice pět bodů, ale je to sport a tam se nic nedá dopředu naplánovat. Jenže my máme takový mančaft, který bortí všechny plány a rve se o každý bodíček pro Kometu. Netradičně se začalo ženským deblem. Irisek s Hankou a proti ním na druhé straně právě bývalá druholigová hráčka Kateřina Golová, která nám vloni hladce sebrala ve vzájemném zápasu dva body. Naše koc, ale vlétly do zápasu a rychle utíkaly svým soupeřkám. Uff, tak to byla jízda. 21:13. Druhý set. Když v prvním holky hrály dobře, tak v úvodu druhého setu hrály výborně. 7:0 byl nádherný vstup do setu. Potom soupeřky pomalu ukrajovaly z náskoku, ale naše skvělé holky nic než vítězství dnes nechtěly. I druhý set pro nás. Super holky.

Na druhém mužském deblu nepustili Martin s Tomem své soupeře ani v jednom setu přes deset a bylo to po prvních dvou zápasech 2:0. Následoval debl Máca s Mariánkem a singl holek s ústřední postavou Kačkou. Na prvním deblu jsme se nemohli nějak srovnat s rychlých drajvovým příjmem Radka Světničky. Zřejmě jej syn Michal doma lehce zaučuje. Soupeř utekl a my jsme jen horko těžko hledali co hrát. Sice jsme se v koncovce dotahovali, ale 17 bod byl u nás koncový. O pauzičce nás nakopl náš fans Míra Geršl. Prvně pofoukal bebino a potom trochu ošamponoval hlavy. Každopádně jeho rady dopadly na úrodnou půdu. Druhý set a útočili jsme hlavně my. Třetí setík byl obdobný tomu druhému, ale ke konci jsme se nějak zadrhli, ale velký bodový náskok dovolil už jen soupeřovu redukci bodů, ale ne naší výhry. Vedle se Kačka v prvním setu nemohla dostat do hry, kdy ji vele zkušená další Kačka (Golová) nedovolila nic moc. 12:21. V tu chvíli zapracoval náš kouč Mára, který opět přihlížel a radil po celou dobu zápasu. Kačka, tedy ta naše, si jeho rady vzala k srdci a přenesla je i na svojí raketu. Svojí soupeřku nejprve udolala v koncovce druhého setu 22:20 a potom i ve třetím 21:17. Kačko opět palec nahoru. Další cenný skalp.

Jejda 4:0 po čtyřech zápasech. To co jsem já chtěl po konci utkání, máme v půlce. A to se rozcvičovala naše bodová jistota Martin Nguyen. Taky se jeho soupeř Zdeněk Srnec několikrát díval do zápisu jestli vidí dobře jeho jméno. Po zjištění, že kluk není zdejší přestal být nervozní a šel si zápas užít. I přes Zdenkovu bojovnost šel Martin po pátém, vítězném, bodu. Jooooo, je to tam. 5:0. Fantazie.

První singl a Džanek proti mladému Golovi. Džanek už jednou letos proti jednomu mlaďochovi na jedničce nastoupil. V Podivíně a nemá na to určo dobré vzpomínky. Jenže to je pravěk. Dnes je jiná doba. Džanek se sice tvářil, že by rád třeba deset bodíků, ale oni ty bodíky jaksi přiskakovaly na obou stranách rovnoměrně a tak Džanek ke konci setu zatlačil na pilu a set byl jeho. Mlaďoch toho mraky narval do sítě a hlavně do autu. No a co šlo do kurtu, tak Džanek pěkně a hlavně trpělivě vracel. Ve druhém setu však mladý Gola změnil styl hry a vypadalo to, že našel recept na našeho hráče. Jenže před třetím setem dostal Džanek kapky od Máry a ejhle najednou to zase bylo vyrovnané a dramatické až do konce. Jasná taktika : drž to ve hře, mladý nevydrží a bude chybovat !!! A je tady dokonce mečbol ke kterému si došel Džanek z nepříznivého stavu 15:19. Jenže Gola vyrovnává. A je tu druhý mečbol za stavu 22:21. Jenže Džanek špatně vyhodnotí situaci a neurčitým obranným výhozem dává mlaďochovi šanci na smeč z ideálního místa ve středu jeho poloviny kurtu. Gola se vznáší do vzduchu (dokonce asi o půl metru výše než je Mára na našem webu) raketa jde předpisově za hlavu, úderová rychlost se blíží lehce k 300 km/hod, hala nedýchá, fanynky se bojí o Džankův život, protože jestli dostane tu pumelenici na kozy, tak je mrtvej. Laděnka na recepci vytáčí 155. Záchranáři vyrážejí směr Kuklenda. Jenže!!! Všechno je jinak. Následuje ….. (nevhodné pro čtenáře do 18 let)…. Mrda jak sviňa rovnou do sítě. Džanek padá k zemi, fanynky se hrnou dotknout se jeho propoceného dresu, děti přibíhají s deníčky pro podpis šampiona. Džanek stále na podlaze haly se slzami v očích dává první rozhovory pro televizní stanice. Pouze fanoušci v hledišti jižního sektoru H v horních řadách uhýbají letící raketě Džankova soupeře. Uff. Minul. 6:0 . No a teď doopravdy, jak to bylo. Džanek se opravdu držel taktiky držení míče ve hře v co nejdelší době a tady se lámal chleba, kdy rychlý a důrazný soupeř pokazil spoustu míčů a tím se asi připravil o jiný konec utkání. Džany klobouk dolů. Fakt drama.

Jdeme na mix. Blažci a proti ním znovu mladý Gola s parťačkou. Marian a jeho křižné smeče, drajvy, klíry, příjmy, podání a pohledy. Ti kdo se šli na chvíli občerstvit měli smůlu. Ze zápasu toho moc neviděli. 21:12 a 21:3. Prásk, bum, bum 7:0. Jenže potom naskočil do utkání milovník exotického ptactva a vedoucí ornitologického kroužku v Oltecu Staroch. Zřejmě v podvědomí třesknutých mrazů a nedostatku krmení pro ptáčky nenechal vypustit žlutého kanárka z klece a svému, velice dobře hrajícímu soupeři, Radku Světničkovi podhlehl těsně v koncovkách obou setů. Celkový výsledek 7:1 je pro nás opravdu skvělý. Vyhráli jsme tři koncovky třetích setů, dnes jsme měli štěstíčko na své straně. Soupeř bojoval a opticky jednoznačný výsledek neodpovídá tomu co se vždy na kurtech dělo. My jsme jen rádi, že jsme zvládli další utkání a jdeme od zápasu k zápasu. Ještě jednou díky všem fanouškům i Marovi za podporu a soupeři za jeho fair play přístup. I když všichni dnes dřeli pro tým a patří jim můj velký obdiv a dííík, tak hvězdičkami jsou dnes Iris s Hankou, které dokázali přehrát zkušenou soupeřku.