11. 12. 2015

Vítězná odveta béčka na Podolí

Klíčový zápas sezony a hra o udržení v soutěži. Body za každou cenu. Ne, vážně to není přehnané. Přesně s takovou situací se musela vyrovnat sestava Komety B na půdě domácího Podolí A. Odvetný zápas měl zkrátka určit, kdo si pěkně v klidu pod stromečkem rozbalí teplé ponožky, bude usrkávat Vánoční punč a badec na chvíli vypustí z hlavy a toho, kdo bude i v době sváteční přemýšlet, kde se sakra stala chyba.

No ale pěkně postupně. Komeťáci zvládli domácí utkání 5:3 a tak měli přeci jen výhodu a snad i ta remízka by stačila. Na tu se ale hrát nevyplácí. Úkolem bylo zvládnout oba mužské debly, urvat nějaký ten singl a doufat, že náhradnice Lenky Přikrylové nebude hrát jako Carolina Marin.

Plán se začal úspěšně plnit. Jednička debl a Tom s Lukášem se postupně dostávají do hry. V tělocvičně není dobrá orientace a platí to hlavně na „horší“ straně směrem do haly. První set tak kluci prohrávají, smeče prostě jaksi nejsou vidět. Druhá strana ale hodně pomohla, jistota se zlepšila a po výsledku 21:13 se jde do třetího setu. I ten už zcela ovládáme – 0:1. Stejně jako kluci Ondra s Kubou vedle. Borci se asi rozehrát moc nepotřebovali a po dvou setech berou další bod – 0:2.

Holky na deblu makaly jak o život, trocha smůly v prvním setu a koncovka 20:22. Další set berou už s přehledem soupeřky a tak Podolí snižuje na rozdíl bodu – 1:2. Pak ale nastupuje Naďa na singla, která už v minulých zápasech sezony mělo blízko vítězství. Náhradnice Eliška Maršálková se jeví jako tvrdý oříšek. Naďa ale hraje skvěle, jakoby hala pro ni vůbec nepředstavovala žádný problém. Velmi důležitou koncovku první sady zvládá poměrem 21:19 a druhý set rovněž vítězí za stavu 21:16. Skvělé! Skóre je 1:3.

Tak a jde se na mužské singlíky. Tomáše čeká na jedničce již tradičně výborný Michal Rafaj. Tom si na něm vylámal zuby doma a bohužel i v teď v odvetě. Zápas to byl moc hezký, rychlý, běhavý, pestrý, ve druhém setu vyrovnaný a kdoví co ještě, ale Michal byl prostě ve všem o krok napřed a zaslouženě zvítězil ve dvou setech – 2:3. O to víc museli zamakat Kuba s Ondrou. Ondra naštěstí potvrdil výbornou formu a „nabušenost“ z posledních měsíců a soupeře doslova utahal ve dvou setech. Hlavně jeho časté returny z nouze hrané z backhandu asi tak 3 milimetry nad zemí bavily obecenstvo – 2:4. Kuba Dobrovolný na dvojce „lehnul“ v prvním setu a v tom druhém to byla hodně vyrovnaná jízda na cestě za vysněným třetím setem. Výsledek 21:19 dává tušit, že poslední dějství bude opět na krev. Soupeř vede 18:14 a tak to vypadá celkově na remízu, šup do sprchy, nastartovat Polo a jedeme zpět do Brna s tím, že to dopadlo ještě docela dobře. Ale počkat! Kuba to asi zabalit nehodlá a snižuje na 17:18! Následují tahanice nevhodné pro kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. Kuba jako rozený bojovník otáčí skóre na svojí stranu poměrem 22:20. Kometa B vítězí v tomto zápase!!!

Zbývá odehrát mix s Lukášem a Nelou. Ti mají proti sobě opět M. Rafaje hrajícího s L. Večerkovou. Ačkoliv vůbec nehrajeme špatně tak Michal opět o fous dominuje kurtu a připisuje třetí bod na stranu soupeře. Celkově tak Kometa B poráží Podolí A 5:3 na zápasy. Znamená to záchranu ve III. lize! Moc díky všem za úžasnou hru, bojovnost a atmosféru během utkání. Tohle se nám povedlo!