7. 12. 2015

Remíza déčka s leaderem 6.ligy

Že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky ? Co je to za blbost ? Kdo to řekl ? Kdo to napsal ? Vůbec to není pravda, tak to přeci v životě vůbec nefunguje a v badecu už vůbec nééééé. Čtvrtek večer a naše céčko bojuje o výborný výsledek, remízu s RSC B. Náš mixový pár ve třetím setu na kurtu č.2 s podporou našich fans za zády. Poslední míček pro soupeře a ten bere tři body na výhru 5:3. Neděle večer a naše déčko bojuje o senzační výhru nad leaderem 6.ligy družstvem VSK VUT. Náš mixový pár ve třetím setu na kurtu č.2 s podporou našich fans za zády. Poslední míček pro soupeře a ten nám bere vítězství. Na rozdíl od céčka máme bod za remízu. Neskutečně podobný průběh a vždy nás podrazila koncovka. Ta potvora, která nám letos ve všech týmech už pobrala spoustu bodíků do tabulek všech lig, které hrajeme.

A jak se nedělní remíza zrodila? Nastoupili jsme doma na Kuklendě proti dosud neporaženému družstvu VSK VUT. Zatím 100 % úspěšný soupeř sice naháněl hrůzu svými jednoznačnými vítěznými výsledky, ale my jsme postavili sestavu, kdy jsme šli po 4 bodech a remíza byla našim přáním. Začátek opět ve znamení obou mužských deblů. Na jedničce Máca s Marianem a těm to včera fakt sedlo. Soupeře přehráli v rychlém tempu a první bod byl doma. Druhý vyválčili Martin Nguyen s Tomem H. Speciálně složený debl na tento zápas byl úspěšný a my měli dva body, po kterých jsme šli. Holky Hanka s Iris měly včera soupeře, který v ženském deblu naší soutěží jasně dominuje. I když chtěly naše holky bojovat o cenný bodík, kvalitní soupeř byl proti. Bára s Petrou z VUTéčka tak upravují na 2:1. Ale na vedlejším kurtu to jede podle plánu. Martin na trojce singlu hrne pro třetí bodík. Hladké vítězství 2:0 a my máme třetí bodík. Následují dva mužské singlíky. David Tran na jedničce a letošní premiéra na dvojce – Víťa. Oba v prvním setu výrazně tahají za kratší provaz. Ve druhém David nenašel žádný recept na svého soka a lehl 2:0. Zato Víťa zabral špónu a dotahoval bodík po bodíku svého soupeře. Ke konci setu však přeci jen soupeř vyrukuje s několika vítěznými údery a tak je srovnáno na 3:3. Na jedničku kurt jde hrát Kačka. Důrazně jsme ji vysvětlili, že výraz umírajícího štěněte není dobrý pro vstup do utkání. Ve čtvrtek to Kačce nesedlo, ale včera neděla byla a včera byl pro Kačku krásný den. V dramatické koncovce prvního setu ještě její zkušená soupeřka Bára vybojuje set, ale to je labutí píseň soupeřky. Druhý set pro Kačku a třetí už jasně v její režii a my máme překvapivý bod, který má již remízový punc. Katka tak vybojovala již druhý remízový bodík za sebou. Minule v Bořitově také svým vítězným zápasem vybojovala do týmové pokladničky čtvrtý bod. Poslední špil a Blažci proti Klecerovým. Navíc syn soupeře Tomáš je našim hráčem v Junior teamu. Jenže máme jaksi v tomto směru smůlu právě na rodiče našich svěřenců. V minulé sezoně nám sebrala postup Hanka Nechvátalová s Milan Phu (od Nechvátalů máme v týmu syna Kryštofa a od Phu dokonce dva kluky a to Románka a Tomáška) z Premiéry v nastavení třetího setu a nyní to byl velice podobný obraz. Blažci i jejich soupeři Petra a Jirka Klecerovi předvedli krásný a napínavý zápas s koncovkou pro soupeře z VUT. Marian potom ve svém komentáři lehce nadával , že : „to jsme měli vyhrát“, ale celková remíza je spravedlivých vyjádřením sil na kurtech. Chtěli jsme remízku a taky ji máme. Super. Díky všem hráčům za předvedené výkony a to byla soutěžní tečka za letošním kalendářním rokem déčka. Další utkání nás čekají hned na začátku ledna a to hned tři. Venku Spartak s jeho multifunkční halou na vše, kromě badecu a doma potom Chropyně a Židlochovice. Ale to už bude rok 2016.