6. 12. 2015

Těsná prohra céčka s RSC B

Hrací termínovka se nám přesunula do odvetných utkání. Céčko začalo svoji odvetu proti RSC Brno „B“. První zápas vyšel jednoznačně pro naše soupeře a tak jsme se těšili, že jim první vítězství v odvetě zhořkne. Byla trochu pozměněna sestava. Vlado zůstal odpočívat a místo něj byl připraven Martin Nguyen. Janča Belanová doléčuje zranění z minulého zápasu a za ni šla Kačka Pelclová. Ještě před samotným začátkem hry, Džanek prožil malý infarktový stav, když byl lehce upozorněn, že v sestavě, tak jak ji má naplánovanou, tak mu prostě chybí jeden hráč do debla. Naštěstí má Máca několikero náhradních kompletních souprav, raket i bot. A tak potlačil bolest mezižeberního špíčku, oblíkl se do mácovýho dresíku a vyrazil na kurt. Jako vždy se začínalo mužskými debly. Na jedničce Lukyn s Míčem proti dvojici Dostál – Novotný a na dvojce Džanek s Tomem H. proti Jelínej – Mezuláník. V obou zápasech to byl boj o každý bodík. Džanek s Tomem měli jasnou taktiku. Pokud to půjde, nepouštět se do boje se Standou Jelínkem. A proto, že se své taktiky drželi, po setech 21:18 a 21:17, získali pro Kometu první bod. 1:0 Na jedničce deblu si kluci chtěli zahrát o něco více. Po prvním vyhraném setu 21:19, ve druhém stejným poměrem lehli. Ale do třetího dali všechen svůj um a třetí urvali 21:16. Druhý bod pro Kometu. 2:0 Na začátek jsme měli teda pořádně našlápnuto. Následoval ženský singl. K tomu byla povolána mladá bojovnice Kačka Pelclovka. Za soupeřku měla ale Elišku Mikuláškovou. Kačka s Eliškou nedokázala držet krok a lehce prohrála oba sety 7:21 a 8:21. Průběžný stav 2:1. Hned na to se souběžně začal hrát trojka sing mužů a dámský debl. Na trojce nastoupila naše velká naděje a posila Martin Nguyen proti Vladanu Soukopovi. Martin ukázal, jak jednoduše a efektivně, se dá hrát badec. A to setech 21:8 a 21:14, urval pro Kometu třetí bod. 3:1 V dámském deblu hraje Doubravka s Makynou proti Elišce Mikuláškové s Marcelou Novákovou. Naše holky tahají za výrazně kratší konec lana a navíc připravují soupeřkám míče tak, aby si soupeřky braly jeden bodík za druhým. 8:21 a 5:21. Průběžně 3:2. Na jedničce singlu se Lukyn postavil proti Radku Novákovi a na dvojce Míč proti Vítovi Dostálovi. Oba dva singly se hráli souběžně. A snad i proto měli stejný průběh. V prvních setech se naši borci rvali lak lvi. Makali, běhali, smečovali, dropovali…..brali bod za bodíkem. Ale nestačilo to. K soupeřům se přiklonilo více štěstíčka a tak Lukyn prohrál první set 19:21 a Míč 18:21. I tak jsme vzhlíželi k druhým setům s velkou nadějí. Soupeři však hru jednoznačně ovládli. V druhém setu Lukyn uhrál pouze 9 bodů a Míč 5. A tak byl před posledním, mixovým, zápasem 3:4 pro soupeře. Na mix se u nás k Doubravce přidal Martin Nguyen. Soupeřem jim byla rodinná dvojice matka- syn Novákovi. A tak jak se v tomto kole začínalo, tak se i končilo. Hned od začátku to byl tvrdý boj o každý míč. Holky se snažily vymýšlet něco na síti a kluci to smečovali z každé pozice. Nicméně v prvním setu měli šťastnější koncovku soupeři 19:21. Druhý set byl ještě o něco zamotanější, ale nakonec jsme byli ti šťastnější my. 22:20. A šlo se do rozhodujícího setu, kde Kometě šlo o remízu a soupeřům o vítězství. Novákovi trošku odskočili, ale naši dotáhli. Byl to zase boj o každý míč. Soupeř má v závěru dva mečboly. První je odvrácen a za stavu 19:20 jde Martin na podání. Snad tíha okamžiku dolehla na Martina a tak pokus o vysoké podání na Marcelu Novákovou jde do autu. Soupeř bere třetí set. A tedy po konečném stavu 19:21 22:20 a 19:21, spečeťuje RSC Brno „B“ své vítězství 5:3 nad SKP Kometa „C“. Po prvním vzájemném zápase a lehké prohře 7:1 jsme dnes byli velmi blízko slušivé remíze. To se však nestalo. Ale věřím, že příště je už dáme…. Díky za hru.