11. 11. 2015

Prohra béčka na Premiéře

Druhá prohra béčka v sezoně Po kunovickém výprasku čekalo naše béčko další utkání a opět na kurtech soupeře. Tentokrát to byla Premiera béčko. Naše sestava se opět zamíchala, nosnou kostru jsme ale opět tvořili já, Kuba Bouchač Dobrovolný, Nela a olomoucká posila Naďa. Velkým a pozitivním návratem byla deblová i singlová účast Ondry Krejzy. Post Mary zaujal zkušený Mitch Neporazitelný. Tělocvična místních skutečně nepatří mezi kandidáty na pořádní OH 2024 a tak poměrně dlouhá rozehrávka byla více než nutností. Začínáme rovnou na třech kurtech všemi párovkami. Já s Ondrou se v prvním setu marně snažíme vzpomenout na naše vyhrané zápasy z loňských sezon a během deseti minut už rozehráváme set druhý. Ten už vypadá podstatně kvalitněji, vedení 8:3 a vidina třetího setu. Jenže to bychom nesměli hrát decimetrové auty, odhad v hale je prostě nulový. Takže stejně jako duo Kuba-Mitch prohráváme ve dvou setech. Holkám se daří lépe. První set lehnou 20:22. To je škoda. Další už ale jasně dominují soupeřky a tečeme během půl hodiny už 0:3. Takže nás musí zachránit singly, jinak to nepůjde. Po krátké pauze kráčím na jedničku kurt s cílem urvat to za každou cenu. Vedle stojící Mitch mi povídá, že domácího Adriana porazil a tím mě aspoň trochu uklidňuje. Hala mi sedí o poznání víc (resp. vadí míň) než při deblu a dobrým pohybem a dropy beru první set. Druhý nezačíná valně, za stavu 7:11 si beru timeout. Několik rad od spoluhráčů, pětibodová šňůra v řadě a pevné nervy v koncovce. 1:3. Vlastně ne. 1:4. Ondru na dvojce singlu jsem nestačil sledovat, jen zjišťuji konečný výsledek. Škoda, bodově soupeře hezky potrápil. Naďa, vyslaná na singlíka, maká jako lvice. A zase ta koncovka. První set jen těsně utíká poměrem 20:22 a v tom dalším…Nedá se nic dělat dneska vyjdeme opět bodově naprázdno. Naštěstí Kuba na singlu předvádí, jak se poslední dobou zvednul a především začal nacházet herní jistotu. Pevné nervy v koncovce druhého setu znamenají druhý bod pro nás. No a závěrem? Zkušený matador Mitch s Nelou proti dvojici M.Bosák-K.Pospíšilová. Ale ne, tahle hala našim párovkám prostě nepřeje, ale šest bodů v prvním setu, to je opravdu bída. Druhý set se naši drží, ale zase a opět koncovka 20:22… Celkový výsledek je tedy 6:2 ve prospěch Premiery B. Nám nezbývá než pořádně makat a připravit se na velmi důležitou odvedu s Podolím A. Díky všem za předvedenou hru! Tom