7. 11. 2015

2 porážky Áčka

V sobotu 7.11 odehrálo naše Áčko 2. kolo II. ligy. Pořadatelem byl oddíl Chropyně. V domácí tělocvičně mají k dispozici jen dva kurty, na kterých se musely utkat týmy Chropyně A, Kometa A, Veterina BrnoPremiera A.

Plány na utkání jsme museli měnit ještě v noci před zápasem, kdy kvůli náhlé nemoci odpadla Klára. Sestavu z předchozího kola Marka, Šplíchece, Lukáše Konárka, Jokeho, Mílu a Martinu doplnila tentokrát Nela.

Ráno jsme nastoupili proti Chropyni s téměř neporazitelnými singlisty, ale odhodláním zkusit bodovat v párovkách. To se nakonec povedlo jen mixu a 2. deblu mužů a tak se urodila první letošní porážka 2:6. Dvě prohrané koncovky setů v podání Máry a pak Nely byly jakousi předzvěstí druhého zápasu.

V něm jsme se utkali s VSK VŠV Brno. Po prohrách MS1, MD1, ŽD (20:22 ve druhém setu) a MD2 (19:21 v třetím setu) jsme tekli 0:4. Ale pak se začali dít věci. Joke zvládl MS2 ve 3. setech, Martina ŽS hladce ve dvou, Šplíchec si v MS3 pohrál ve dvou setech s Karlem Nechvílem a rázem hrál mix (Nela-Míla) o remízu. No co myslíte? 3. set a dva mečboly soupeře, pak jeden mečbol=remíza-ball pro nás a nakonec prohra v nastavení a celkově porážka 3:5.
Veliká škoda. Byli jsme 2 míčky od remízy a 4 míčky od výhry (pokud by 3. sety v deblu a mixu skončily obráceně). Příští týden musí celá Kometa povinně trénovat koncovky :-)

V odpoledních utkáních pak Premiera A prohrála s Chropyní a Veterinou 2× 3:5.

I přes nevýhry všichni podali maximální výkon. Smolařkou dne byla Nela s třemi prohrami v nastavení setu. Maximum 4 zápasů odehráli Šplíchec (1 výhra, 3 prohry), Lukáš K. (1:3), Martina (2:2) a Nela (0:4), 3 zápasy Marek (1:2) a Míla (1:2), 2 zápasy Joke (1:1). Tabulku s jednotlivými utkáními najdete i na webu Tournament Software.