2. 11. 2015

Prohra céčka s ABC

Prohra Komety „C“ s ABC Brno 3:5 s nádechem remízového bodu

Ve druhém kole hostilo komeťácké Céčko, silný tým ABC Brno. Po příchodu na Kuklendu se ihned neslo všemi ústy, že soupeř má k zápasu pouze jednu osůbku ženského pohlaví a ještě před vyběhnutím na kurty víme, že de ženský debl nehraje a my vedeme 1:0. Naopak my jsme se mohli opřít o Belanovce – Janču s Rastěm. Sice pod mojí taktovkou, ale zároveň pod bedlivým okem „taťka“ Mácy, jsme se směle pustily do bitvy o každý míček.

Jako tradičně se začínalo mužskými debly. Rozhodnutí kdo a s kým bude hrát, bylo jednoduchý. Na jedničce mladá dravost a na dvojce mazácká zkušenost. Vlado/Lukyn a Míč/Rasťo. Mladí nastoupili proti velezkušenému páru Komarovský-Borovikov. A hlavně druhý jmenovaný, který smečoval ze všech možných i nemožných pozic, dělal našim mladým řádné problémy. Jenže Lukyn s Vladem, jsou zkušení borci a tak první set, prohrávají smolně 20:22. Pak si ale řenkou: Kdo jsme? KOMETA! Kdo je doma? KOMETA! Kdo jim natrhne prd.l? KOMETA! Kdo vyhraje? KOMETA! A skvělou hrou si berou druhý set 21:19. 1:1 a jde e do rozhodujícího setu. Tam ale naši zbytečně kupí chybu za chybu a ikdyž nechtějí dát svoji kůži zadarmo, a nadechnou se k dramatu, prohrávají 17:21. ABC srovnává na 1:1. V současně hraném druhém deblu hrají naši „mazáci“ proti ostřílenému Frantovi Hanákovi se zápasovým nováčkem Standou Vrzalem. Hned od začátku je jasné, že to nebude lehký zápas. Míč, řečený „neporažený“, doplněný o Rasťu „bolavé koleno“ se perou o každý míč. Ale naši borci jsou prostě k nezastavení. První set 21:19 pro nás. SUPER! Ve druhém však trochu soupeři poleví a ten si bere druhý set pro sebe 17:21. Je srovnáno na 1:1 a tak jako ne jedničce deblu, se i na dvojce jde do třetího setu…..a ten kočí smolně tak jak druhý 17:21. 1:2 pro soupeře. Na start zápasu ale obě naše dvojice podaly suprový výkon. Soupeř měl prostě o kousek víc štěstí. To nejlíp vystihuje výrok Vláda: „…ti museli ráno strčit hlavu do hovna…“ J Následuje singl žen. Janča proti Petře Přinosilové. První set, si Janča bezpečně hlídá a vyhrává 21:13. Ve druhém, zcela jistě nevědomky parafrázuje pravidlo z golfu: „čím víc ran tím více golfu“ na „čím více výměn, tím více badecu.“ Ale i tak vyhrává i druhý set 21:18. Au.“ Ale i tak vyhrává i druhý set 21:18. A skvěle vyrovnáváme na 2:2. Jedničku singla hraje Vlado proti Arkadymu Borovikovi. A přes to, že Arkadyj má jasné instrukce, že když Vláda porazí, jde do Bratislavy pěšky, riskuje to a poráží Vláda 13:21 a 9:21. První set výsledkově sice nevypadá, ale Vlado bojoval s Arkadym jak lesníci na kůrovcové kalamitě ve Vysokých Tatrách – ani míček zadarmo. V druhém setu však měl o soupeře více…..svoji hlavu. 2:3 pro ABC Brno. Dvojka mužský singl. Lukyn proti „Komárovi“. Lukyn začíná zlehka vlažně. 2:11 pro Komarovského a fanouškům Komety zlehoulinka vyskakují krůpěje potu na čele. To ovšem neznali plán „ďábelského“ Lukyna. Pohrát si s „Komárem“ ve stylu „když ptáčka lapají, hezky mu zpívají“. Na to Luky zapne svůj turbomotor, otáčí stav setu a první si bere pro sebe v nervy drásající koncovce 23:21. Ve druhém setu nenechal Lukyn nikoho na pochybách, kdo na kurtu vládne. A soupeř, místo toho, aby se snažil zlepšit svoji hru, měnil míče skoro po každém úderu. A co mu to bylo platný….PRD. Lukáš skvělou hrou vyhrál druhá set 21:17 a upravil stav na 3:3. Prostě paráda. J Už zbývá odehrát jen mix a trojku singla mužů. Na mix nastupuje Janča s Míčem proti Frantovi Hanákovi s Petrou Přinosilovou. Naši se snaží, bojují, ale je vidět, že soupeř má prostě navrch. 14:21 a 17:21. Soupeř naklání misky vah na svoji stranu. Prohráváme 3:4. Závěrečný souboj obstará Rasťo se soutěžním nováčkem Standou Vrzalem. Rasťo sice brblá, že je tlustej, nemá natrénovaný, bolí ho koleno, nemá techniku……a mohl by přidat, že ekonomika klesá, utečenci rostou, kyselo je moc kyselý……., ale na hře to není vidět. Rve se, bojuje. Ano, prohrál 15:21 a 14:21, ale bojoval. 3:5 pro ABC Brno.

Sám za sebe musím říct, že tento výsledek mě hodně PŘÍJEMNĚ překvapil. Ano, soupeř neměl dva silné hráče, ale komeťácké Céčko, není žádné béčko! J Všichni naši hráči, ať si to myslí nebo ne, odevzdali parádní výkon. A při zjištění, že soupeřova hráčka, pravděpodobně nemá platnou licenci, se v mlžném oparu rýsuje i možný remízový bodík. A i kdyby nebyl, nemáme se zač stydět. Kdo byl dnes na kurtu, byl skvělý.