30. 10. 2015

O Brněnského bóchača a Brněnskou koc

Sváteční den 28.10.2015 patřil v hale CESA VUT na ulici Purkyňova dětem. Oddíl SKP Kometa Brno RS badminton zde pořádál 1.ročník velkého badmintonového turnaje pro děti s hantecovým brněnským názvem " O BRNĚNSKÉHO BÓCHAČA" a " O BRNĚNSKOU KOC". Prazdninový termín přilákal maximalní počet hráčů a hráček z celé Moravy. Už více, jak 14 dní dopředu byl turnaj kapacitně naplněn, ale po pár odláškách z důvodu nemoci se dostalo i na nějaké náhradníky z čekací startovky. Nakonec 64 hráčů a hráček ročníku 2008 – 2000 se utkalo ve 4 kategoriích. Kluci i holky bojovali rozděleny na starší (2000-2003) a mladší (2004 a mladší). Zástupci oblasti Jižní Moravy (SKP Kometa, Badmintom FSpS MU Brno, TJ Start Jihlava, BS Brno, TJ Slavoj Podivín, TJ Velké Pavlovice, TJ Sokol Ružďka, Lokomotiva Břeclav a Agro Hustopeče) doplnila početná skupinka zástupců severní Moravy (SK Boreček Opava, DDM Olomouc a TJ Orlová – Lutyně).

Hrálo se švýcarem na 5 kol na dva hrané sety do 15 bodů a to ještě na lepší a horší prohru. Bojovalo se hned z rána o každý míček, protože ve vyrovnané tabulce mohl právě ten bodík za 10 míček znamenat vytoužený postup celkovým pořadím vzhůru. Bylo zajímavé sledovat, jak se ti nejmenší snaží zabránit pádu míčku na jejich stranu kurtu a jejich obětavost byla obdivuhodná. Na druhé straně ti nejstarší předváděli již spoustu badmintonového umu a diváci z řad rodičů, kterých byla plná hala s obdivem těmto všem utkáním přihlížela. Do turnaje zasáhlo i několik sourozeneckých dvojic a dvě nakonec výrazně zasáhli i do celkového pořadí. Toto zmiňuji hlavně v souvislosti s cenami, kdy pro úspěšné medailisty byli připraveny volné vstupenky od zábavného parku VIDA a vstupenky do Aqualand Moravia v Pasohlávkách a tak třeba rodina Zachova z Jihlavy (Standa 1.místo mezi mladšími chlapci a Áďa 3.místo mezi staršími dívkami) se můžou těšit společně s rodiči nebo s kamarády na návštěvu parku VIDA Také bratrská dvojice Adam a Daniel Kostrhunovi vybojovali dvě místa na bedně (1. Daniel a 2. Adam v kategorii chlapci starší) a tak si kluci doma nebudou mít co závidět. Pro organizátory z domácího oddílu SKP Kometa Brno bylo určitě největší odměnou, když při slavnostním vyhlášování mohli předat medaile a ceny svým svěřencům. (Tomáš Procházka 2. místo a Vojtíšek Čupa 3.místo v kategorii chlapci mladší). Vojta má za sebou dva skvělé turnaje, kdy v neděli se vydal se svým taťkem až do Aše, aby na západě Čech vybojoval krásné druhé místo. Jen kousíček bod bednou skončila Verča Jančová (4.místo v kategorii dívky starší). Z medailových umístění se v konečném součtu radovali i zástupci servení Moravy. Tímto turnajem bychom jako pořadatelé rádi udělali z této akce tradici a již nyní přemýšlíme o dalším ročníku úspěšné akce. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem trenérům a rodičům za včasný příchod na registraci, kdy první míček letěl z podání v 09:05 hod a tím mohl celý turnaj plynule klapat a hráči si užívali zápasy v rychlém sledu bez zbytečných prodlev. Samozřejmě, že už těšíme se na Borečka a Koc 2016 a doplňujeme jména letošních medailistů, kteří si odnesli krásné ceny, medaile a vítězové i poháry.

Mladší dívky : 1. Martina Ševčíková (Agro Hustopeče)