18. 10. 2015

Vítězné déčko

Komeťácký badmintonově náročný týden zakončilo v neděli odpoledne naše Déčko domácím špilem proti týmu Badminton Uherské Hradiště. Už dopředu jsme věděli, že je soupeř oslabený o Sylvu Panáčkovou, která se zranila na domácím turnaji DAT Open. Pro soupeře je to na ženském postu velká ztráta.

Chtěli jsme odčinit úvodní prohru z pátečního večera z Podivína, kde jsme podlehli až po boji. Navíc jsme dnes byli posíleni o Mariánka a Tomáše Hornunga. Mužský debl obstaral na obou kurtech opět začátek zápasu. A stejně jako vloni, kdy to byla naše parádní disciplína, jsme chtěli i dnes oba body. Na jedničce Máca s Marianem a na dvojce Petr s Tomášem. Rychleji bylo vymalováno na prvním deblu. I když měl Marian za sebou náročný pracovní víkend jeho smečím nešlo odolávat a tak z toho byla výhra ve dvou setech. To druhý debl se potřeboval nejprve rozehrát a to jej stálo první set. Potom už držel otěže zápasu na svých raketách. To co nevyšlo v Podivíně vyšlo na Kuklendě a s dvoubodovým náskokem je začátek přeci jen o hodně příjemnější. Navíc Peťa přidal další bod, když urval na trojce singlu, koncovky obou setů. V souběžně hraném souboji makala opět Kačka na sto procent . Úvod zápasu Katce vyšel a vše vypadalo nadějně. Její soupeřka však postupně začala nacházet recept na Katčinu hru a když se k tomu přidalo pár chybiček, vývoj setu se otočil v náš neprospěch. Ve druhém se obě hráčky střídaly ve vedení. Kačka má ale zatím v letošním ročníku mega smůlu. Po dvou těsně prohraných setech v pátek přichází i dnešní těsná prohra. Kačko, příště to určo vyjde. Průběžný stav 3:1 v půlce zápasu byl dobrým odrazovým můstkem do druhé části. Tu začal Džanek na singlu proti Igorovi Kocábovi. Ten někdy působil jako gumová zeď. Honza vyrobil větší množství nevynucených chyb a tak soupeř bral první set. Druhý byl velký boj o každý míček. Gumová zeď Igor odolávala a Honza i přes velmi dobrý výkon podlehl. Hanka s Iris v ženském deblu chtěly navázat na dobrý výkon z Podivína a v prvním setu se jim to po rozpačitém začátku i podařilo. Bohužel ve druhém si nechaly naše holky vnutit střílečku z jedné strany na druhou a soupeřky vyrovnaly. Naštěstí Hanča s Irčou mají svůj styl a tak ve třetím setu začaly hrát to co je jim vlastní a bac čtvrtý bod byl náš. Super. Pátý bodík potom po skvělém výkonu přihodil Tomáš. Ve druhém setu trochu polevil, ale ve třetím již dobrým výkonem svého levorukého soupeře přehrál, nepřipustil drama v koncovce a vítězství bylo naše. Blažci v mixu potom doslova rozstříleli mixový pár soupeře a tak celkový součet zápasu zní 6:2 pro SKP Kometa Brno – RS badminton Dééééé. Díky všem hráčům i fanouškům a je moc fajn, že jsme celý týden zakončili vítězně.