17. 10. 2015

Prohra déčka v Podivíně

Přes brněnské páteční kolony aut a přes drkotavou D2 vyrazilo déčko k prvnímu soutěžnímu utkáni. Našim soupeřem bylo družstvo Slavoj Podivín. Dlouholetá mekka mládežnického badmintonu . Místní trenér Pavel Kavan vychoval spoustu badmintonových hráčů a tak Podivín spoléhá hlavně na své odchovance. Letos na soupisku zařadili domácí 7.hráče celorepublikového žebříčku kategorie U 15 Adama Kostrhuna a bývalou (i když věkem mladou) druholigovou hráčku Denisu Solaříkovou. Tato dvojice byla obskládaná „zbytkem“ světa.

V našem týmu si úplnou soutěžní premiéru obstaral David Tran a Peťa Starý. Navíc ke svému prvnímu oficiálnímu soutěžnímu zápasu nastoupila Kačka Pelcová. Tyto tři doplnila ještě Iris s Hankou za něžné pohlaví a Máca s Džankem za borce. Na dvou kurtech Podivínské sportovní haly dostaly na úvod přednost mužské čtyřhry. Jedničkami byli Máca s Petrem a dvojky David s Džankem. Proti první dvojici šel právě mladý Adam. Na začátku zápasu byla patrná Adamova nervozita, ale tu bohužel rychle překonal a díky němu brali první set domácí. Ve druhé naši dodržovali jasnou taktiku : žádný míček na tu mladou mlátičku a vývoj otočili. Jenže ve třetím se nevyhnuli chybám a Adam se většinou v útoku razantní smečí nemílil. 1:2 na sety. Druhý debl prohrál těsně v koncovce prvního setu a druhý již ovládl jasně domácí. I přes bojovný výkon našich byla vidět velká nesehranost. Zachranný kruh pak hodily do vody Iris s Hančou. Holky si povodily své soupeřky a jasně vyhrály dva nula. Obě hráčky zahrály velice kvalitní zápas a přehrály soupeřky ve všech směrech. Na vedlejším kurtu David bojoval ve své singlové premiéře. Dvě těsné koncovky pro soupeře a ten bere celkově třetí bod. David, ale nezklamal a doma na Kuklendě bude určitě bodovat. Naději vykřesal Peťa . Chvíli mu trvalo než srovnal v novém prostředí mířidla, ale potom už frčel pro bodík. Džanek to na jedničce singlu obskákal s mladým Adamem. Hladce 2:0. Tady to opravdu nešlo. Obdobný průběh měl mít i dívčí singl. Kačka proti Solaříkové v pozici obětního beránka. Jenže soupeřku zaskočila výborným výkonem a tak málo, opravdu malinko chybělo k překvapení. Ve druhé setu dostala dokonce k dobru dva setboly, ale nakonec domácí hráčka otáčí průběh a uzme pro Podivín vítězný 5 bod. V posledním utkání chce Máca s Hankou alespoň potrápit Solaříkovou v mixu. V prvním setu dokonale zaskočili soupeře a hladce vyhráli první set. Do druhého šel soupeř již v deblovém postavení a kurt ovládla mladá hráčka Podivína. Ve třetím se oba páry tahaly, ale opět koncovka pro domácí a tak nebyla ani kosmetická úprava výsledku. I přes prohru 6:2 jsme odehráli utkání, kde k bodům nebylo až zase tak daleko, jak ukazuje celkový výsledek.

Co se nepovedlo v pátek vyjde snad už v neděli doma od 16:00 hod proti Hradišti.