17. 10. 2015

Vítězná premiéra béčka

Úvodní zápas Béčka pod taktovkou Tomčuláka

Ve čtvrtek 15.10. se na Kuklenské odehrál první soutěžní zápas III. ligy mezi domácí Kometou B a Podolím A pod mým vedením v roli kapitána týmu. A hned první utkání přecházela celá série debat ve stylu „jak to postavit aby se vyhrálo“. Výraznou posilou nám totiž byli ostřílení mazáci Mara a Míla z áčka, takže jsme si rozhodně nepřišli rekreačně zapinkat, ale porvat se o důležité body do tabulky.

V deblech jsem nakonec vsadil na sehranost a vyplatilo se. Jednička tandem Míla-Mára proti hostujícím Strouhal-J.Svoboda. Na mě s Kubou čekalo duo Ševčík-Rafaj. Začínáme první set. Podání, krátký příjem, soupeř vyhazuje, vytváříme „tunel“ a Kuba smečuje. Soupeř kazí. Zakrátko vedeme 6:1 a hladce vítězíme v prvním setu poměrem 21:12. Obdobná situace panuje na vedlejším kurtu, kde naši kluci se soupeřem nemají moc práce a první sadu berou dokonce poměrem 21:7. Ani další set na obou dvorcích nepřináší výraznou změnu a tak nějak bez problémů bereme hned z kraje 2 bodíky. Hráli jsme dobře, ale je třeba přiznat, že soupeř nám svými chybami výhru velmi usnadnil.

Namotivován první výhrou souhlasím s výzvou soupeře a už za pár minut se to mele na jedničce singlu mezi mnou a Michalem Rafajem. První set velmi vyrovnaný, oproti předchozímu deblu je to sakra pořádná makačka. Stav 16:15 v prním setu vypadá slibně. Koncovku ale ovládá zkušenější soupeř. Ve druhé sadě už od začátku ztrácím, hlava to nějak nebere, skóre se mi nedaří dorovnat, soupeř zaslouženě vítězí. Stav je 1:2. Na vedlejším kurtu v tu chvíli bojuje o další cenné body dvojice holek Nela-Klára proti výborně hrající Lence Přikrylové se spoluhráčkou Večerkovou. První set v nastavení berou senzačně naše holky. Pak se ale karta obrátí a i přes velkou snahu jsou soupeřky nad jejich síly. Skóre je 2:2.

Trojka singl a na kurt už nastupuje nenápadný kluk z Doubravníku. O koho jde? Tohle je přeci Jakub Dobrovolný, černý kůň letošní sezony, vážení přátelé! Kubův nástup proti Svobodovi hned zkraje pvního setu bere dech. Milimetrový drop, kraťas, smeč, hezká pestrá hra a první sada je naše. Ve druhém setu se situace trochu komplikuje, Kuba ztrácí pár bodů, ale koncovku odehrává s chladnou hlavou a zaslouženě bere set i celý zápas. Tohle byl klíčový zápas dnešního dne! Vedeme 3:2! Dvojku singla obstaral z naší strany Mara, když si hladce poradil se soupeřem Strouhalem a víc jak 10 bodů v první sadě mu nedovolil získat. Výborně. Vedeme 4:2 a vedle sedící Dominik (ještě vloni na soupisce Komety A) mi povídá – „vidíš vole kříž máš jistej!“

Zbývá odehrát ženský singl a mix. Letošní posila Naďa Kuzmová, která dorazila na zápas z Olomouce, má před sebou velmi silnou supeřku a favortiku utkání Lenku Přikrylovou. Hostující hráčka předvádí rychlý, agresivní badminton. Naďa maká a jediný míč nedává zadarmo. Především ve druhé sadě se soupeřkou drží krok a okrádá jí o 17 bodů. Na výhru to tentokrát nestačilo, přesto je třeba ji pochválit za snahu a bojovnost. 4:3. Tak a teď jde na věc Míla s Klárou. Tahle sestavička si už dokázala posvítit na nejeden zkušený mixový pár. Tentokrát ji stojí v cestě dvojka Ševčík-Slavíková. Naši jsou vcelku suverénní, v obou setech ukrajují zkraje náskok 5 bodů a ten drží po celý zápas. Přesvědčivá výhra 21:15 a 21:14 znamená, že Béčko vstupuju do nové sezony bez ztráty bodu. Celkové skóre je 5:3!

Závěrem bych rád všem ještě jednou poděkoval za taktickou i administrativní pomoc a v neposlední řadě za předvedenou hru. Pevně věřím, že to nebylo naše poslední vítězství.