14. 10. 2015

Prohra céčka s RSC B

….a tak už nám to začalo. Naše céčko vlétlo do soutěže, nově pod mojí taktovkou, zápasem proti jednomu z těch silnějších soupeřů naší skupiny a to týmu RSC Badminton Brno „B“. Ještě před nástupem do šaten bylo jasné, že se první zápas bude muset obejít bez Rastě, Janči a Míče. Což byla škoda. Ale i tak si myslím, že sestava, se kterou jsme nastoupili, byla jednoznačně kvalitní. J Můj tajný sen, se kterým jsem se pochlubil, takže až tak tajný nebyl, bylo uhrát alespoň dva bodíky.

Začalo se mužskými debly. Na prvním deblu nastoupil Lukyn s naší čerstvou slovenskou posilou Vladem, proti zkušeným Víťa Dostál a Jardou Novotným. Naši kluci, ačkoli spolu hráli poprvé v životě, vlétli na soupeře jako blesk z čistého nebe. Než se soupeř rozkoukal, bylo po prvním setu v poměru 21:17 pro nás. Prostě snový začátek. V druhém setu si ale naši kluci zapomněli odbrzdit a soupeř přidal na rychlostním stupni. A po výsledku 21:14 se šlo do třetího setu. V tom si kluci nechali o Pendolíno ujet začátek a i přesto, že se snažili v závěru zabojovat, prohráli 21:9. A stav zápasu 0:1 pro soupeře. V souběžně hraném druhém deblu nastoupilo duo THOMAS und THOMAS – Hornung a Vorba proti Luboru Petrovi a Standu Jelínkovi. Taktika byla zcela jasná, Standa se nesmí dostat do hry. A to kluci až na občasné výjimky plnili. A po setech 21:19, 15:21 a 21:15 bylo srovnáno na 1:1.

Následovala čtyřhra holek. Doubravka s Makynou proti Marcele Novákové a Elišce Mikuláškové. Bylo vidět, že holky spolu moc, na rozdíl od soupeřek, nehrají. První set jim protekl mezi prsty 8:21. Ale ve druhém to byl boj, jak se patří. Nakonec soupeřky byly o pavoučí štětinku silnější a urvaly pro sebe i druhý set 17:21. A už to bylo 1:2.

Mužské singly začaly obě jedničky. Vlado proti výbornému Radku Novákovi. Vlado se ničeho nezalekl, avšak i přes výborný výkon podlehl ve dvou setech 15:21 a 14:21. Soupeř odskočil na 1:3. Lukyn na dvojce nastoupil proti asi nejlepšímu hráči soupeře Víťu Dostálovi. Famózní výkon Lukyna, který se naštěstí oprostil svého pověstného „dívání do stroku“ ke komeťácké smůle nebyl korunován vítězstvím. Po výsledku 17:21 a 19:21, kdy v druhém setu vedl Lukyn na soupeřem již 19:16, si soupeř zajistil další bod na 1:4. Já jsem na trojce měl proti sobě Vladana Soukopa. První set jsme se střídali ve vedení a díky mým třem v závěru zkaženým dropům, jsem ho prohrál 17:21. V druhém setu jsem napodobil Lukyna s Vladem. A stejně tak jim i mě utekl začátek zápasu jak Bolt devadesátileté stařence. Po malých kosmetických úpravách jsem ho prohrál 13:21. Tímto si soupeř pojistil vítězství a stav 1:5.

V ženském singlu to bylo jako při hře kočky s myší. Bohužel ta myš byla naše Makyna. A přesto, že se snažila co to dalo, proti Elišce Mikuláškové, která by se svým výkonem neztratila v druhé lize, neměla žádnou šanci – 6:21 a 4:21. Stav zápasu 1:6.

Poslední zápas dne byl mix, do kterého nastoupila Dobravka a „velkej“ Tom. J Sehranost Standy Jelínka a Marcely Novákové je však nad síly naší dvojice. Ikdyž se Doubravka snaží koulit na síti, sklepávat co se dá a Tom smečovat ze všech pozic, je nutno si přiznat, že tahají za kratší konec. A tak po setech 13:21 a 18:21 je znám jednoznačný vítěz tohoto klání. Poměrem 7:1 nás RSC „B“ porazilo. Jakkoli se zdá být výsledek krutý, já osobně jsem s předvedeným výkonem našich hráčů spokojen. Do dalších zápasů je zcela jistě na čem stavět a rozhodně soupeře budeme nejen trápit, ale i porážet. Ještě jednou chci všem poděkovat.