10. 10. 2015

Malí komeťáci v akci

Početná skupinka komeťáckých nadějí vyrazila na velký badmintonový turnaj dvouher do Pardubic – Polabin, kde se v hale University uskutečnil na 13.kurtech singlový turnaj. Pod dohledem Hanky a řady rodičů naskočilo cekem 8 hráčů našeho oddílu na kurty haly. Hrály se kategorie U 9, U 11 a U 13 a tak i ti nejmenší našli vyrovnané soupeře přiměřené svému věku a v tom byla největší devíza tohoto turnaje. Hrálo se švýcarem na dva hrané sety do 21 bodů a to celkem 6 kol, takže hráči si opravdu hrábli na dno svých sil. Mezi nejmladšími se v kategorii U 9 nejvíce dařilo malému Romčovi Phu, který se dokonce v průběhu turnaje ocitl na průběžném prvním místě. Tuto pozici nakonec neudržel, ale celkové 8.místo bylo velice pěkné. V této kategorii ještě svedl nádherné souboje Honzík Vrtek, který podporován svým tatínkem Michalem odehrál velice pěkný turnaj a s 10.místem může být velice spokojený. Tomášek Phu byl druhým nejmladším účastníkem celého turnaje a svým výkonem upoutal spoustu přihlížejících. Občas bojoval s velikostí sítě, kdy i natažená raketa nestačila k její výšce. Přesto dokázal dva své soupeře přehrát a ostatním pobral také nějaké bodíky a bylo z toho 13 místo z celkového počtu 18 hráčů. V kategorii dívky U 11 jsme měli ve hře Dominiku Matulovou. Ta se před posledním kolem vyšvihla na bronzovou příčku, ale v posledním kole šla na turnajovou dvojku a rychle ubývající síly chyběly na lepší výsledek. I tak 5. místo je pro Dominiku úspěch, zvlášť když předváděla bojovný badminton a opravdu jen kousek chyběl na bednu. V kategorii U13 dívky si z dvojice Soyoka a Nikol vedla lépe Soyoka, kdy sehrála celkem tři sety se skórem 21:20 nebo obráceně. Bohužel dvě tyto těsné prohry ji stály třetí místo a Soyoka nakonec skončila pátá. Nikol se výsledkově tak nedařilo, ale i ona nechala na kurtech vše. Její nejlepší výkon byl hned v prvním kole, kde dokázala ve druhé setu potrápit pozdější vítězku. Sehrála s ní zcela vyrovnaný set a dokonce ji sebrala bodík do celkové tabulky. Přiště to bude určitě ještě lepší. Mezi kluky hrál výše Filip Vraštil, ale občas mu uškodily ujeté nervíky a připravil se tak o pár bodů, které by jej posunuly pořadím nahoru. Pro Kryštofa Hahna to byl vůbec první takový těžký turnaj a tak radostí pro něj bylo, že také on obral soupeře o nějaké ty body. Jsem ráda, že jsme se turnaje zúčastnili v takovém velkém počtu a děkuji rodičům i Mílovi Sáňkovi s přítelkyní Helenkou za podporu našich talentů.

Mimo turnaje v Pardubicích byla sobota ve znameníi boje další skupinky našich hráčů a to tentokrát na bodovaném turnaji GP C U 15 v Břeclavi. Ondra Smažil, Kryštof Nechvátal, Filip Hoda, Vojta Čupa, Tomáš Klecer, Nelly Oravská a Veronika Jančová jeli do Břeclavi v naději na přísun bodů do žebříčku ČBaS. Jestli jsme si občas postěžovali na los, tak tentokrát to byla uplná pohroma. Většina hráčů se utkala se silnými nasazenými hráči a všichni jim podlehli. Jedinou osamělou květinkou zůstala Verča, která šla do předkola a dokázala si poradit se svojí soupeřkou. Ale i ona v dalším kole narazila na hráčku, která byla nad její síly. Obdobné to bylo i v párovkách. Turnaj byl specifický tím, že byl omezen počty hráčů a navíc přijela silná skupinka hráčů ze severní Moravy.

Nicméně budeme se řídit heslem „co tě nezabije, to tě posílí“ a všichni se společně vrhneme do dalších tréninků a připravíme se na další turnaje, abychom se mohli radovat z postupu či umístění na příčkách nejvyšších.

Vše teď bude směřovat k vrcholu v naší oblasti a to Oblastnímu přeboru kategorii U 13 (21.11. v Jihlavě) a U 15 (12.12. v Podivíně) .