4. 10. 2015

Komeťáci na GPC U13 v Podolí u Brna

Na první bodovaný turnaj nové sezóny si museli hráčky a hráči kategorie U13 jihomoravské oblasti počkat do první říjnové neděle. Jednalo se o jediný jihomoravský GPC turnaj, který hostila sportovní hala v Podolí a který byl vedený jako otevřený. V letošní zkrácené sezóně se některé regiony rozhodli pořádat jen oblastní přebory, důsledkem čehož je velký zájem o každý takovýto otevřený turnaj. Ten se pak pyšní kvalitním obsazením a sjíždí se na něj soupeři z celé republiky. Nejinak tomu bylo i v Podolí a tak se mohl juniorský tým Komety, ve složení Vojtěch Čupa, Tomáš Procházka, Filip Vraštil, Roman Phu, Soyoka Boyce a Nikol Šimková, postavit proti soupeřům, kteří přijeli převážně ze severní Moravy (Přerova, Opavy a Českého Těšína). Los byl však natolik zamotaný, že se tomu v předkole a ani prvním kola hned nestalo a i přes velkou účast se komeťáci potkali převážně s hráči JM oblasti.

Do prvního mixu totiž nastoupil Tomáš se Soyoko proti dvojici z Podivína, Herzán-Ličková. První set vyhrál náš pár, ale soupeřům se podařilo v následných dvou setech zatlačit a otočit zápas ve svůj prospěch. Druhá mixová dvojice Vojta-Nikol se potkala s párem Badminton School Mejzlík-Kulhavá. Odehráli se dva sety, ve kterých šlo především o taktickou bitvu děvčat na síti, kdy se podařilo získat více bodů Nikol. Vítězství v zápase posunulo naši dvojici proti dalšímu soupeři, tentokrát už ze severu Moravy. Pár Matula-Žurková byl ovšem nad jejich síly a zastavil tak naše hráče v dalším postupu.

V chlapeckém singlu si na začátek naši ostřílení borci Tomáš a Vojta vyzkoušeli, jak jsou na tom v nové sezóně jejich kolegové z Růžďky. Tom si poradil v prvním kole s Černotíkem a Vojta vyřadil po třech náročných setech Ptáčka. Oba zápasy to byly pěkné a na to, že šlo o první kolo, utkali se oba naši hráči s kvalitními soupeři. Filip, který vyhrál svůj zápas nad Kinclem z Badminton School, se ve druhém kole potkal s Tomášem. Tento interní oddílový souboj rozhodl ve svůj prospěch Tom a posunul se tak do čtvrtfinále, kde mu stopku pro postup do dalších bojů vystavil nasazený Poříz z Jihlavy. Vojta narazil na dalšího nasazeného hráče – Davida Smutného, už ve druhém kole a do dalších bojů už se v singlu nezapojil. Roman sice výrazně nebodoval, ale s o 2 roky staršími soupeři předvedl velice pěkný výkon, a za zápasy v předkole i o pořadí si zaslouží pochvalu.

V singlu děvčat se z prvního kola do čtvrtfinále posunula jen Soyoka přes Giňovou ze Židlochovic. V lepším výsledku ji pak zabránila Ličková z Podivína. Nikol si se svými soupeřkami nedokázala poradit a i přes nasazení a bojovnost to tentokrát nevyšlo, jak by si představovala.

V závěrečných deblech ke konci dne se už našim hráčům nedařilo, a tak byli z dalších bojů o lepší umístění vyřazeni.

Tento turnaj berme jako takový zahřívací a přípravu pro ty nebodované. Z těch bodovaných už nás do konce roku v kategorii U13 čeká jen listopadový oblastní přebor v Ivančicích a od ledna pak nová sezóna podle nových věkových kategoriích.


badec.cz Sport pro tebe INA Sport Elan
Kometa na Facebooku
vytvořila MEDIA AGE Media Age logo