21. 10. 2012

Naše céčko hrálo v Chropyni

Premierové utkání v Městské soutěži pro naše céčko nedopadlo zrovna nejlépe. Utrpěli jsme prohru 7:1 na kurtech silného družstva TJ Chropyně B, kdy domácí byli posílení o deblového specialistu z áčka Petra Zavadila. V našem týmu nastoupili k premierám v soutěžních utkáních Ondra s Makynou. Vzhledem k tomu, že Máca je ve stavu zraněných, museli jsme přeházet deblíky , jejiž složení, tak bylo netradiční proti obyklé sestavě. Cesta do Chropyně se mírně natáhla vlivem silné mlhy. Na místě jsme si mysleli, že s naší hrou vyženeme sluníčko na oblohu, ale naopak se nad námi táhl po celé utkáni černý mrak prohry. Soupeř byl opravdu silný a letos bude patřit určitě k horkým kandidátum postupu.

První debl mužů: Marian s Davčem odehráli slušný první set, ale na počátku druhého si Davča přivodil svalové zranění a bylo vymalováno. Naši lehli 2:0 na sety a soupeř šel do vedení 1:0

Druhý debl mužů: poprvé vedle sebe Rastor s Ondrem. Proti nim ostřílený „Drobek“ Petr Zavadil. První set se kluci spíše vyhýbali smečím Drobečka, ale ve druhém zpřesnili hru, přestali kazit a přidalo se i trošku štěstí při zakončení a byl z toho velmi pěkný výkon. Bohužel v koncovce soupeř malinko odskočil bodově a bylo po nadějích. 2:0 na sety a celkově 2:0 do domácí.

Debl holek: Makyna se Simčou makaly proti mladé, ale již dostatečně ostřílené hráččce Vendule Domanské a její mladičké, teprve 14-ti leté parťačce Anničce Bláhové. V prvním setu to vypadalo, že naše holky urvou setík, ale v poslední třetině udělaly strašnou spoustu nevynucených chyb a soupeřky set braly pro sebe. Ve druhém se již časteji dostávala do zakončení dobře a razantně smečující Vendula a naše holky bohužel na její styl nenašly odpověď. Tečeme 3:0

Třetí singl : Ondra předvedl velice solidní výkon , ale je vidět, že se potřebuje více „vyhrát“. Ono to určitě půjde. Ondra sice prohrál také 2:0, ale nakonec z našich singlistů odehrál asi nejlepší utkání. Ale prohráváme bohužel už 4:0

První singl: Rastor nastoupil proti mladému a velmi běhavému soupeři Ondrovi Frýzovi , který ma již zkušenosti s turnajů GP a dravé mládí v tomto utkání mělo navrch. Ondřej tak přidává vítězný bod na stranu Chropyně , která vede již nedostižných 5:0.

Druhý singl: Davča s nataženým svalem asi neměl do tohoto utkání vůbec nastupovat. Přes sílící bolest, však Davča chtěl utkání odehrát, ale byl to jen boj s větrnými mlýny. Zkušený vedoucí Chropyňského béčka Patrik Beneš si vítězství pohlídal a připsal šestý bodík do celkového součtu.

Mix: do něj nastoupili Irča s Marianem a už po několikáté dokázali vzdorovat a nakonec i překonat velmi kvalitního soupeře, kterým byl v tomto případě Petr Zavadil, stálá opora druholigového Chropyňského áčka. První set Blažci ztratili smůlou v kocovce 22:20. Ve druhém setu svého soupeře k ničemu nepustili a vyhráli jej jednoznačně 21:10. Ve třetím však začali kupit chybu za chybou a soupeř jim utekl až na rozdíl 7 bodů. Ale Marian s Irčou následně zahráli šňuru vítězných míčků a soupeře dotádli a navíc v dramatické koncovce jej i přehráli, kdy poslední míček od Drobečka skončil v autu. Hurááááá bodík. 6:1

Singl žen: Simča proti smečařce Vendule. První set Simča stíhala odvracet utočné údery soupeřky a sama přidala několik pěkných zakončení. Koncovka však zase pro soupeřku. Druhý set už nebyl tak dobrý pro Simču a Vendula si došla pro svůj druhý bodík a celkově pro sedmí do celkového skóre.

Celkově jsme prohráli 7:1. Je to sice nářez, ale musíme ocenit kvalitu soupeře, který byl nad naše síly. Příště hostíme doma nováčka z Lokomotivy Kunovice B a to bude určitě hratelnější soupeř. Všem hráčům děkujeme za bojovnost a Iris s Marianem (viz foto) za jeden vítězný zápas.