30. 4. 2015

Kometa D ..a je dohráno….

S velkým odhodláním jsme šli do rozhodujícího utkání o postup ze 6.ligy s SK BC Premiera. Po velkých problémech s domlouváním termínu s vedoucím hostů, nakonec soupeř dorazil „překvapivě“ kompletní. Atmosféra byla už tak před utkáním hustá, jako by šlo o zlato na olympiádě. Hoďku před utkáním jsme se rozehrávali na nepřijemného soupeře, který v posledním utkání porazil , silné Badmeny. Do klína mu následně padla výhra s Chropyní, se kterou opět překvapivě vedoucí Premiery nenašel společnou řeč a místečko v kalendáři na odehrání společného utkání.

Jak jinak, se na Kuklendě začalo mužskými debly. Na jedničce Marian a Máca, na dvojce Lukáš s Tomem. První debl vlétl do utkání velice svižně a rychle utekl na 11:4, aby nakonec vydřel set v koncovce. To druhý debl naopak o první set v koncovce přišel. Moc dobře jsme si byli vědomi, že v párovkách je klíč k postupu. Snad proto se druhé sety zrcadlově otočily. První debl lehl, druhý vyhrál. Třetí set a stejný obraz. Přetahovačka o každičký míček. Prvně mírný náskok pro naše hráče, vyrovnaný střed a koncovka pro soupeře. Špatný začátek, ale dalo se z toho ještě vybruslit. Navíc Premiéra udělala drobnou skrčku a do druhého deblu nasadila jiného hráče, než byl na soupisce. Stane se. Takže 1:1.

Na dvojce singlu Rasťo zapl své turbo a vodil si svého soupeře dle svých potřeb. Ve druhém setu se hra výrazně vyrovnala, ale Rasťo si šel pro důležitý bodík. Vedeme 2:1 a navíc holky Janča s Hankou po nešťastně prohraném prvním setu ovládly druhý v jednoznačném poměru. Ve třetím se otáčejí v půlce s tříbodovým náskokem. Jenže právě otáčka něco láme. Nějaká změna taktiky, pár chybiček našich holek a zase je koncovka pryč. To je sice k zlosti, ale jsme pořád ve hře o přímý postup.

Do hry jdou singlisti Lukáš a Tomáš. Tomáš má velice silného soupeře a první set drží vyrovnaný průběh, ale samozřejmě zase s koncovkou pro soupeře. Druhý set už Tomáš nenachází odpověď na hru rychlonohého a přesného soupeře a hosté se ujímají průběžného vedení 3:2. Lukáš na jedničce se trápil hned od začátku. Styl soupeře, který chtěl odčinit svojí chybu v zápise byl viditelný hned od úvodu zápasu. Lukášovi nevycházelo skoro nic a pohledy vzhůru ke stropu nevěstili nic dobrého. A tak se i stalo. Lukášova prohra 0:2 nás najednou kopla do jiné sféry. Už to nebude boj o postup, ale boj o místečko v těžké baráži.

Byli před námi poslední dva zápasy, které jsme museli vyhrát. Janča v singlu a Blažci v mixu. Jana přehrála protihráčku v prvním setu, ale ve druhém začala nervoznět, ale naštěstí odvrátila atak v druhé polovině druhého setu a nechala ve hře Blažky. Proti Blažkům stál náš kamarád Milan Phu s Hankou Nechvátalovou, jejiž syn Kryštof před pár dny přestoupil do přípravky Komety. V prvním setu až do finiše nic nenasvědčovalo, že by měl mít soupeř navrch. Tři neproměněné setboly a soupeř dává naději hostům na baráž. Pár taktických rad a druhý set je to kočka s myší. 21:9 a Iris s Mariankem jdou do setu o vše. Soupeř hraje výborně, ale i naši makají nad hranice svých možností. V druhé polovině třetího setu nám za stavu 14:18 naskakuje husí kůže, ale pak si bere slovo instrumentářka Iris. Chadnokrevně z podání udělá přímé body a chytrost moravské sestřičky dominuje nad asijskou rychlostí. Šnůra 6 bodů a dva mečboly, či spíše barážboly. První soupeř odvrací smečí. Druhý dává Maroš z příjmu do sítě. Další bod pro soupeře a ten má první mečbol. Ten ještě Marian odvrátí, ale další dva body jdou do pokladničky soupeře a ten může slavit. Nebyli rozhodně lepší, byli jen šťastnější.

Letošní sezóna, tak pro nás končí bronzovým umístěním. Na začátku sezóny bychom toto umístění rozhodně brali, ale na konci je asi smutek. Svět se, ale nezboří a my můžeme určitě označit sezónu jako úspěšnou. Všem hráčům , ale hlavně fanouškům, včetně mladého Vojty Čupy děkujeme za podporu a na závěrečné pártošce bude určo veselo.