Bronzový hattrick Komety B

V neděli 29.3.2015 získala Kometa B již třetí rok v řadě 3. místo.

Pro připomenutí, takto to dopadlo loni a předloni:

“3. místo v roce 2013 získalo Béčko po remíze 4:4 s Kunovicemi díky setům 9:8.

V roce 2014 jsme brali 3. místo po remíze 4:4 s Podolím A a setech 9:9 jen lepším skóre o 32 míčů. Co letos? Nejspíš remíza v zápasech, setech i míčích a rozhodne los.”

Letos byly ve hře dokonce 2 bronzové medaile. Během finálového dne na Kuklenské se nejprve dopoledne v rámci 4. ligy pokoušelo o placku naše Céčko. Bohužel to proti Chropyni B nevyšlo.

Odpoledne pak nastoupilo Béčko proti Podolí A. Mára s Mílou dali hlavy dohromady a vymysleli sestavu, která měla přinést vysněný úspěch.

Do prvního utkání jsme vyslali úspěšnou dvojici ze semifinále Kléru s Markem, kteří zvítězili v mixu ve dvou setech.

Hned vzápětí tu byl druhý bod. Ten získala nově složená dvojice Mič Neporazitelný s Tomem Míčou na dvojce deblu. Hodně důležitá výhra a cenný bod pro nás.

Ve třetím utkání si poradili Joke s Mílou se svými soupeři na prvním deblu taky 2:0 na sety a měli jsme v kapse 3 výhry bez ztráty setu.

Výborně si v ženském singlu vedla i Janča Havlová proti silné soupeřce Lence Přikrylové. První set vyhrála Jana. A přestože nakonec prohrála ve 3 setech, nechala na hřišti poslední zbytky sil a především získala set, který se mohl v konečné počítání hodit.

Badmintonově nejhezčí zápas předvedl na dvojce singlu Marek s Kamilem Sedláčkem. Oba borci by se neztratili v zápasech o ligu výš a předvedli všem divákům rychlý a důrazný badminton. Zápas vyhrál Marek opět ve 2 setech, a bylo jasné, že i při případné konečné remíze budeme mít o set víc a jsme už teď vítězi.

Na jedničce singlu bojoval Joke s Michalem Rafajem ve třetím setu o 5. bod. Joke předvedl skvělou bojovnost. Ze stavu 4:11 dotáhl set až do nastavení, kde bohužel prohrál 24:26.

5. bod tedy nakonec přinesly opět ve dvou setech Nela s Klérou v ženském deblu. Je vidět, že jsou spolu holky sehrané a jejich soustředěný výkon přinesl ovoce.

6. a poslední bod sezóny získal v nepříliš pohledném utkání Míla proti Jirkovi Strouhalovi na třetím singlu.

Celkové skóre tedy 6:2 pro Kometu B, která tak získala diplom za 3. místo.

O tento úspěch se letos přičinili všichni tito hráči a hráčky z Komety B, C i D:

Janča Havlová, Hanka Šípová, Klára Svobodová, Nela Ondráčková, Michal Říha, Marek Matula, Míla Sáňka, Michal Kubát, Tomáš Míča, Kuba Dobrovolný, Karel Nechvíle, Rasťo Belan, Tomáš Vorba a Ondra Krejza.

Je skvělé, že máme v Kometě tak široký kádr a můžeme si navzájem vypomoci.

Díky všem za předvedené výkony. V základní skupině jsme 3× vyhráli a 3x remizovali. V čtvrtfinále 2× porazili Kunovice A. Jediné 2 porážky za celou sezónu jsme utržili v semifinále od Chropyně A. Je skvělé končit vítězně, a to se nám povedlo tímto posledním zápasem o bronz proti Podolí A.

Oslavíme tento úspěch pořádně před prázdninami na zakončení sezóny.