19. 3. 2015

Céčko proti RSC B kousíček od senzace

V semifinalovém dvojutkání narazilo céčko na vítěze naší základní skupiny 4.ligy družstvo RSC B. Stejně jako my je i RSC na Kuklendě doma a tak rozdíl v zápasech doma venku byl pouze v kurtech, kdy se u nás „doma“ hrálo na jedničce a dvojce a výjezd na hostující kurty jsme podnikli na kurty tři a čtyři.

První utkání se hrálo v neděli 15.3.2015 a my jsme byli psáni jako domácí. Soupeře jsme chtěli zaskočit povoláním Mariana na mix a Lukáše na dvojku debl. O všem se rozhodlo hned v úvodních deblech. Zatímco Tomáš s Lukášem svůj úkol splnili na jedničku, Kuba s Ondrem nedokázali dovést dobře rozehraný zápas do konce a soupeř srovnal na 1:1. Počítali jsme s body na jedničce a trojce a zde jsme byli úspěšní zásluhou Karla a Kuby. Zaváhání prvního deblu fantasticky nahradily holky Lisa s Nelou. Borky hrály opravdu skvěle a zaslouženě vyhrály, čímž znovu vykřesaly naději. Obrovské drama v mixu !!! Skvělý Marian konečně našel recept na matadora Standu Jelínka a ve třetím setu měl s Doubravkou, která jej velice dobře doplňovala, dokonce mečbol. Tři možná dokonce dva cenťásky dělili Marianovu křížnou smeč od lajny a od vítězství. Soupeř přežil klinickou smrt a vzápětí uhodil do černého. 21:23. To byla smůla !!! Nakonec jsme uhráli remízku 4:4, která nás nechala ve hře do úterní odvety.

Bohužel do odvety nám chyběl jak Marian, tak i Lukáš, což se nejvíc projevilo na druhém deblu. Na jedničce opět zvládli skvěle debl Tomáš s Ondrem a letos už podruhé porazili skvělého Víťu Dostála s parťákem. Karel s Kubem se jen a jen hledali a soupeř znovu srovnává. To byla velká škoda. Bez druhého deblu to zkrátka nejde. Navíc holky stály znovu před těžkým úkolem a to znovu sebrat bod soupeřkám. Úterní večer však byl úplně jiný než nedělní podvečer a soupeřky tentokrát žádné drama nepřipustily. Ondra v souboji s Vítěm předvedl několik skvělých úderů, kterými držel diváky v napětí. Na bod to však bylo hodně málo. Tomáš šel na jedničce proti Radkovi Novákovi a ten letos na Kometu nemá dobré vzpomínky. Karel jej porazil dvakrát a Tomáš jednou. To co však Radek předvedl v prvním setu to byl pro nás a hlavně pro Toma šok. Jeden přesný útok za druhým, jeden lepší úder než druhý. 21:6 a Tomáš moc nechápal co se děje. Naštěstí ve druhém setu už Tomáš hrál co bylo třeba a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Koncovka. Ta nás opět zradila. 19:21 a to bylo moc špatný. Teď jsme byli před přetěžkým úkolem. Vyhrát singl žen, trojku mužů a mix bez ztráty jediného setu. To se nakonec nepodařilo. Kuba vyhrál 2:1. Nela bojovala s Eliškou ve skvělém utkání, kde měla dlouho navrh, ale i zde jsme zapsali prohru v nastavení třetího setu. Mix už jen kosmeticky upravil výsledek na 3:5 z našeho pohledu. Céčko tak čeká v neděli 29.března boj o bronz. Už teď můžeme říct, že to byla velice úspěšná sezona s krásnými výsledky proti velice silným soupeřům.