19. 3. 2015

Déčko zpět na vítězné vlně

V neděli 15.března od 13:00 hod sehrálo naše céčko o béčko svoje semifinálové utkání a déčko vyrazilo do Chropyně k utkání 2. kola nástavbové části. Chtěli jsme hlavně rychle zapomenout na první letošní prohru, kterou nám uštědřili Badmeni. Chropyně sice proklouzla do finálové části za 5 mimut dvanáct, ale doma bývá tradičně velmi nebezpečná. Navíc moc nejsme zvyknutí na místní přítmý. Vyrazili jsme v plné síle a s mírným předstihem, abychom stihli závěr utkání Chropyně vers. Spartak, které se hrálo před našim utkáním. Domácí však Spartaku podlehli 2:6 a tak jsme přijeli v době, kdy kapitání již podepisovali zápis. No, aspoň jsme nakoukli do zápisu, abychom odtajnili sestavu domácích. Ti byli také komplet a navíc doma využili služeb bývalé druholigové hráčky Medunové.

Začalo se tradičně oběma mužskými debly a zatím co Rasťo s Lukášem si šli hladce a rychle pro bod Máca s Marianem po nadějném úvodu zcela zbytečně ztratili první set a začali mírné komplikace. Navíc Marian si při pádu na místní parkety opětovně poranil kotník a nevypadalo to s naším deblem nejlépe. Šupky dupky Iris vše zachránila obstřikem a druhý a třetí set byl již pro naše vítězný. Třetí šly na kurt Janča s Hankou a v prvním setu je domácí přehráli. Ve druhém se holky již rozkoukaly a těsné koncovce braly druhý set v poměru 22:20. Ve třetím si vypracovali velmi nadějný náskok, který se bohužel začal s blížícím se koncem setu tenčit, až si soupeřky vzaly set o zápas pro sebe tím nejtěsnějším výsledkem 21:19, pro sebe. Na dvojce singlu Honza potvrdil vzrůstající formu a tentokrát patřila dramatická koncovka nám. 21:19 ve třetím a byli to dost nervičky. Zvlášť za stavu 15:10 to nevypadalo s Honzem dobře. A když drama na dvojce, tak ještě větší na trojce. Když Honza 21:19 tak Rasťo 22:20. Rasťo dokonce odvracel několik mečbolů, ale poslední míček patřil jemu a my vedli 4:1. V souboji týmových jedniček nedokázal Lukáš čelit přesné hře soupeře, který měl celý průběh lehce pod kontrolou a tak z toho byla prohra Lukáše 2:0. A ještě přišla další komplikace. Janča prohrála první set s mladou běhavou soupeřkou . Ve druhém setu se však soupeřka zranila a my jsme si tak připsali pátý bodík. Nebyl to bod za hru, ale na to se historie neptá. Blažci potom dokonali dílo zkázy domácích a připsali 6 bodík pro Kometu. Výsledek na první pohled jednoznačný, ale chvíle jsme měli sevřené zadky a strachy ani nedýchali. Hlavně Honza a Rasťo měli ten den štístko na své straně. Vzhledem k tomu, že v týdnu Premiéra C porazila Spartakovce , tak máme stále boj o druhý flek ve svých rukách a na svých raketách. Tak hopsajs rychle do aut a hrr na Kuklendu, kde Lukáš s Marianem zaskakují v utkání céčka proti RSC.