15. 3. 2015

Béčko Komety na kolenou

Nic netrvá věčně, a tak i naše Béčko našlo svého prvního přemožitele. Stalo se tak v 9. zápase letošní sezóny na půdě Chropyně A.

Hanku Š., Kléru, Jokeho, Marka, Mílu a Tomáše M. čekal v prvním semifinále III. ligy největší favorit na postup, který na domácím hřišti všechna utkání v základní skupině vyhrál 8:0. Borci jako Mirek Slavík, Martin Schmied nebo Magda Lengálová mezi ženami patří svými výkony k těm nejlepším v JM kraji.

My si jeli pro výsledek, který by nám dával naději do odvety. To se po výsledku 1:7 nakonec nepovedlo, ale jako první jsme uhráli alespoň bod. Úspěch zaznamenala Kléra s Markem v mixu dá se říct, že hladce ve 2 setech.

V singlech jsme byli bez šance především díky síle soupeřů. O tom by mohl vyprávět úplně fyzicky zničený Joke, který doslova naplnil název tohoto článku (na kolena se dostal až poté, co nejprve minutu ležel na zemi a rozhlížel se po tělocvičně, kde jsou jeho plíce). Nebo Míla, který si během zápasu nejvíce nacvičil zvedání míčku z podlahy, aby mohl soupeř zahájit další podání. Hanka s Tomášem se zase neprali jen se soupeřem, ale i s prostředím v hale a míčky, které nebyly podle jejich gusta. Adaptace na cizí prostředí ovlivnila jejich výkon, takže v singlech jsme byli od bodů opravdu daleko.

Výsledek 1:7, ale mohl být mnohem příznivější, protože v deblech šance na body byla. Naše holky vyhrály 1. set a ve druhém vedly 14:10. Ještě 7 bodů a mohli bychom se radovat, jenže sami víte, že 7 bodů je zároveň hrozně daleko od konce setu. Těžko říct, co se najednou změnilo, ale soupeřky otočily skóre setu a po výhře 21:16 ve třetím setu i celý zápas.

Blizoučko k bodu byli i Joke s Milou. 2. debl byl krásný zápas, který museli ocenit i místní fanoušci, kteří nakonec mohli slavit těsnou výhru. Posuďte sami z našeho pohledu 22:20, 19:21, 19:21.

No a štěstí neměli ani Marek s Tomášem na prvním deblu, kteří se v 1. setu sice sehrávali, ale v koncovce 2. setu vedli, aby ho nakonec prohráli prasetem po soupeřově smeči 19:21.

Dnes odpoledne 15.3. od 14 hodin zkusíme využít naše domácí prostředí a uhrát lepší výsledek v odvetě. Dojděte fandit.