12. 3. 2015

STOPka od Badmenů pro Déčko

Ve středu 11.března se od 20:00 hod hrálo ve Fit4all o všechno. Tedy o první průběžné místečko v tabulce finálové části 6.ligy. Narazily na sebe dosud dva neporažené celky soutěže. Obě družstva měly jen samá vítězství a po dvou remízách, příčemž jedna byla z úvodního vzájemného utkání na Kuklendě. Takže karty byly rozdány jasně. Vítěz středečního večera udělá obří krok k přímému postupu o patro výše.

Oba celky k utkání nastoupily v optimálních sestavách a tak bylo to jen o tom, kdo z koho přímo na kurtech. Tradičně se začínalo oběma mužskými debly a nutno zpětně přiznat, že tady byl jednoznačně klíč k vítězství v utkání. Osmkrát za sebou jsme oba debly vyhráli, bohužel devátý zápas se nám stal osudným. Badmeni posílili na obou deblech, kdy na jedničku k Martinovi Setničkovi nastoupil Jindra Řepka a na dvojce ke stabilnímu Frantovi Kůstovi přiskočil Shoab.

Máca s Marianem si na jedničce v podstatě ani neškrkli. 10 a 12 bodů mluví za vše !!! Naši borci nemuseli po špíle ani do sprch. Taková to byla jízda soupeře. Naopak na druhém deblu to bylo od prvních míčků vyrovnané a Rasťo s Lukášem si dovezli do cílové rovinky prvního setu dva setboly, ale soupeř se nenechal zaskočit a čtyřmi zásahy do černého otáčí výsledek na 22:20 ve svůj prospěch. Druhý set si už Badmeni hlídají a je to v ……. Průběžných 0:2 je proti enklávě špičkových singlistů soupeře takřka sebevražda.

Další průběh tomu odpovídá. Naše holky Janča s Iris si v poho pohrály se soupeřkami, Janča nedala soupeřce v singlu ani čuchnout více bodům a mix si v podstatě lépe zatrénoval. To byli tři body, se kterými jsme počítali, ale ty mužské deblové už nelze dohnat. Na jedničce singlu bojuje Víťa o každičký bodík, ale Martin Setnička nemá slitování. Na dvojce chce Lukáš zázrak a chce sebrat aspoň remízový bodík. Shoab toto vůbec nepřipouští. Navíc Lukáš se až příliš věnuje jiným věcem a tak jej postupně rozhazuje žralok na vlastní botě, nepřítomnost nepovinných počítadel a kdo ví co ještě. Také on prohrává 0:2. A tak překvapivě nejblíže je k bodu Honza na trojce proti Frantovi. No překvaivě. On Honza poslední dobou maká a maká a už v posledních zápasech udělal krásné výsledky a tak jeho prohra je nakonec velice těsná a v prvním setu držel až do stavu 17:16 vedení na své straně. Ale zase 19:21 a druhý set už Honza jen dotahoval. Ale byl to z klučičí části týmu ten nejlepší výkon dne.

Takže suma sumárum 3:5 a nás čeká přímý boj o druhý flek se Spartakem. Badmeni už upalují do vyšší soutěže, V. ligy. A snad jen něco velice nepřijemného, by je o to mohlo připravit, ale to jim nikdo nepřeje a musíme soupeři upřímně pogratulovat k vítězství. Byli lepší. Osobně si myslím, že to byli, ale právě Badmeni, kteří nás v prvním vzájemném remízovém utkání nakopli k tomu, že i nadále hrajeme o možnost postupu alespoň do baráže.