14. 10. 2012

Komentář Kometa B vs Zlín

První utkání sezony 2012 -2013 ve 4. lize má za sebou naše béčko. V domácím bouřlivém prostředí haly Sportcentrum Kuklenská jsme hostili silné družstvo Allivistus Zlín BK. Opět nás v týdnu postihlo zranění a tak ostrý start Karla se musel odložit. Karel se ujal alespoň role rozhodčího. Je to velká škoda, protože dneska má Karel narozky a mohl si dát v případě úspěšného zápasu pěkný dárek. Přejeme Karlovi vše nej a hlavně brzké uzdravení a rychlý návrat na kurty! Hosté přijeli v silné sestavě. Spoléhali na novou posilu Mariana Šímy, který má zkušenosti z vyšších soutěží. My jsme pro doplnění soupisky povolali dobré hráče z C týmu Mariana a Rastora.

V prvních dvou utkáních nastoupily oba mužské debly. Na první deblu zkoušel Marian s Rasťou zabojovat, ale velmi kvalitní soupeř, Marian Šimo a Honza Voráč jsou v dobré formě, což potvrdili i během posledního měsíce na kvalitních turnajích, kde se vždy umístili na čelních pozicích. Byla z toho dvousetová výhra hostů.

Na druhém deblu Šáša s Mičem celé utkání hlídali potřebný bodový odstup a srovnali průběžný stav utkání na 1:1.

V ženském deblu Nela s Lisou výborně začaly, kdy ovládly první set, ale potom se již probudila zkušená hráčka soupeřek Lenka Zálešáková a soupeřkám se podařilo otočit vývoj utkání a připsaly druhý bodík pro Zlín.

Na vedlejším kurtu se opakovala loňská bitva mezi Šášem a Honzem Voráčem. Oba běhali, oba smečovali, oba předváděli pěkné výměny na síti, ale bohužel stejně jako na jaře, tak i teď se ždibíček štestí přiklonil v obou koncovkách na stranu Honzy a ten vyhrál dva nula na sety, prestože Šáša určitě nebyl horším hráčem, pouze mu chyběl klid v koncovce obou setů. Najednou je to 3:1 pro Zlín.

Rasťo s Mičem šli vykřesávat naději na bodový zisk a oba zahráli velice dobře ve svých singlech a soupeře nenechali na pochybách o tom, že „tady zůstanou bodíky doma“. Mitch zabral a i přes období života, kdy místo badecu řeší spíše rodinku a chystá postýlku pro svého budoucího synka, jenž má přijít na svět již za několik týdnů, vyhrál singl. Podobně je na tom Rasťo, rodina je teď prioritou ale hrát nezapoměl a utkání měl pod kontrolou celou dobu a vyhrál tak ve dvou setech, průběžný stav utkání byl hned veselejší: 3:3

Lisa v singlu žen dostala opět za soupeřku hráčku, která dominovala hlavně silou úderu. I přes zracený první set, který Lisa prohrála řadou chyb, se v druhém setu již výrazně zlepšila a začala hrát badminton. Hrůzostrašné zůstaly podání, které měly obě hráčky, řada bodů byla odevzaných, zde by měly obě zapracovat na zlepšení. Lisa si ale hlídala bodíky ze hry, především z delších výměn, kdy trpělivě čekala na chybu soupeřky a navázala v druhém a třetím setu na dobré výkony ze závěru loňské sezony a připsala veledůležitý 4 bod na náš účet.

Marian s Doubravkou se měli pokusit o velké překvapení. Za soupeře jim byl však silný a hlavně zkušený pár Zálešáková – Šimo. Překvapení se nekonalo a i když oba naši hráči bojovali, zkrátka to nešlo. Konečný stav utkání SKP Kometa - Allivistus Zlín: remíza 4:4. Nechci špekulovat, jestli jsme měli na výhru nebo jsme byli blíže k porážce. Byla to remíza a do tabulky si obě družstva připsala dva body a v dalších utkáních se budou oba týmy snažit připsat si bodů víc. Nás čekají tři utkání na kurtech soupeřů a to v pořadí : Podolí C, VUT a odveta ve Zlíně.

Děkujeme hráčům i fanouškům ze Zlína za fair-play přístup, našim fanouškům, hráčům z našeho A i C týmu za podporu.