16. 2. 2015

Déčko jedééém !!!

Úspěšným atakem na špičku tabulky završilo Déčko základní skupinu 6.ligy a odměnou je dělená první pozice s BC Badmen v průběžné tabulce před nástavbovou částí. Posledním soupeřem byli v nedobytné tvrzi na Kuklendě, hráči a hráčky zkušeného družstva Spartak PBS Brno. Soupeř si udělal v týdnu radost důležitou domácí výhrou nad stále se lepšící Premiérou C a tak jsme měli přirozený respekt, zvlášť, když to byli právě Spartakovci, kteří kromě nás, dokázali sebrat nějaký ten bodík leaderovi soutěže BC Badmen.

Věřili jsme, ale svým schopnostem a tak jsme i s velkým odhodláním vlétli do utkání. Navíc povzbuzeni vědomím, že naše Béčko vyhrálo i druhé čtvrtfinále v Kunovicích a postoupilo do semifinále 3.ligy. My jsme tradičně doma začínali oběma mužskými debly a na jedničce Máca s Marianem potvrdili svojí letošní neporazitelnost a s přehledem přehráli soupeře v poměru 2:0. Na dvojce deblu se o totéž pokoušeli Honza s Lukášem, který přilétl na zápas přímo z hor, kde vládne mocný Krakonoš a tak jsme byli trošičku v obavách zda se několikadenní lyžovačka a pařba na něm neprojeví. V prvním setu vše OK a naši kluci jasně přehrávají zkušené soupeře. Jenže ouha druhý set. Zmar, výhoz za výhozem, nepřesnosti a rázem bylo srovnáno. Chlapci dostali trošku za ouška od Máry, který již dorazil s celým týmem béčka z Kunovic a ejhle, zase to šlo. Takže průběžné vedení 2:0 pro Kometu a udržená neporazitelnost mužských deblů v celé dosavadní sezoně. Štafetu přebrala Janča s Hankou a i ty nechtěly pustit otěže zápasu ze svých rukou. To se jim dařilo až do druhé půlky druhého setu. Janča vše pěkně bombila ze zadních pozic a když se vzadu ocitla Hanka, tak přišel přesný dropík a soupeřky si dlouho a dlouho nedovedly s tímto stylem poradit. Za stavu 17:15 pro naše koc ve druhém setu však přišly tři míčky, kdy nejprve nalitý míček na naší stranu skončil v síti z naší strany a následovaly dvě opravdu luxusní prasátka od soupeřek a rázem začly pochodovat nervičky. 17:18. Přetahovačka o každý míček, až do stavu 21:20, kdy ostrý drajv soupeřky vrací jen do sítě a my vedeme 3:0. Holky super. Vedle Rasťo bojuje proti nové nastupující generaci soupeře. Mladý Karel Mareš dokázal jako první v soutěži sebrat body v mužském singlu Badmenům a tak o favoritovi v tomto utkání nebylo předem rozhodnuto. Rasťo však navázal na skvělý výkon z Hradiště a stále smečujícího soupeře přehrál badmintonovou dovedností a připsal 4 bod pro Kometu. Fantazie. Pro pátý bodík si šel na dvojce singlu Lukáš. A on nešel, on spíše pro bodík sprintoval. Za chvilku bylo po všem a my jsme měli vytoužený pátý bodík. V mixu potom Máca s Hankou nastoupili proti mladé dvojici Mareš – Hercegová jun. A nevím proč, ale Máca do čeho bouchl to zkazil. Nějak se nemohl srovnat a první set tak měl rychle svého vítěze ve dvojici ze Spartaku. Druhý set a jeho první část byla také v režii hostů a teprve ta druhá začala vypadat ve prospěch domácích, ale náskok soupeřů už byl tak velký, že si připsali zaslouženě první bod. Naše mixová dvojice si tak připsala první prohru za rok a půl. V souběžně hraném zápase singlových jedniček začal Marian výborně a sebral soupeři první set. Ve druhém vyrovnaném se koncovka vyvrbila lépe pro soupeře, kterého to nakoplo do rozhodujícího setu a připsal druhý bod na stranu Spartaku. Vše, ale k úplné spokojenosti, vyladila Janča v singlu. Celý zápas jasně ovládala a nedala levoruké soupeřce vůbec šanci na možnost, alespoň kosmeticky upravit prohru soupeře. Ve dvou setech Janča vyhrála a Kometa, tak mohla začít slavit vítězství 6:2. V případě vítězství soupeře by se na nás Spartak dotáhl, ale odolali jsme docela razantním způsobem. Tak a co teď ? Soutěž se rozdělí na skupinu o postup 1 – 5 a o poslední flek 6-9, přičemž vše se hraje opět jednokolově s prohozením pořadatelství proti základní části a pouze s body ze vzájemných utkání. Průběžná tabulka skupiny o postup vypadá následovně.

1.  BC Badmen 6 bodů

2.  Kometa D 6 bodů

3.  Spartak PBS  5 bodů

4.  Premiéra C 3 body

5.  Chropyně C 0 bodů

A ještě pro úplnost jméno našeho příštího soupeře, ke kterému vyrazime : TJ Chropyně C