15. 2. 2015

Béčko bude hrát semifinále

K odvetě čtvrtfinále III. ligy odjelo naše Béčko v neděli 15.2. do Kunovic. V hale známé třeba z EBT Tour nás čekal zápas proti Áčku Lokomotivy Kunovice s vedoucím Zdendou Doložílkem.
Z pátečního domácího utkání jsme si přivezli výhru 5:3, proto jsme sestavu nijak zvlášť neměnili. Vlastně jen v 2. deblu mužů Rasťu s Vorbičem tentokrát nahradili Mič s Ondrou Krejzou.

No a Mič s Ondrou nastoupili hned na úvod proti velmi silné dvojici Jirka Novák + Tomáš Janošek. Kunovičtí hráči se neohlíželi nalevo ani napravo a zasypali naše borce lavinou vítězných míčů. Kluci se ani nestihli sehrát a byl tu druhý set. Hra našich už byla víc ke koukání, i o pár míčku navíc uhráli, ale k nějakému zvratu bylo docela daleko. Prohráváme 0:1.

Ale ne nadlouho, na vedlejším kurtu hráli jedničku debl Joke s Mílou proti Mirkovi Hladíkovi se Zdendou Doložílkem. Našim borcům se pořád honila hlavou prohra ve třetím setu z prvního čtvrtfinále a nastoupili velmi koncentrovaní. Předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Těsný náskok si dokázali udržet v obou setech a vyrovnali skóre na 1:1.

Ve třetím utkání si singlový souboj zopakovaly naše Jana Havlová proti Nadě Kuzmové. Janča hrála jako z partesu a v prvním setu dovolila protihráčce jen 11 bodů. Druhý set to byla jiná káva. Došlo v něm až na těsnou koncovku, kterou zvládla Jana 21:19 a vedli jsme 2:1.

Vzájemné utkání si zopakoval i  Míla proti Tomášovi Ondruchovi z Kunovic B. Začátek byl jako z říše snů – 7:0 v prvním setu. Jenže bez pořádné fyzičky se nedá hrát. Tomáš vrátil skoro všechno jako zeď, opět kondičně dominoval a po dvousetové výhře srovnal na 2:2.

Do souboje mixů vlétli domácí hráči a manželé Doložílkovi proti Kláře s Markem jako uragán. Co to je? Naše dvojice prohrává 1:13. Druhá půlka setu už byla o něčem jiném, ale ta obrovská ztráta už nešla dohnat. Druhý set a proměna hry našich přináší hladkou výhru 21:9. Třetí set bylo pořádné drama. Strany se měnily za pro nás příznivého skóre 11:8, ale v koncovce se skóre posouvalo bod po bodu střídavě na obě strany. Uf, všem ostatním členům družstva se tááákhle ulevilo, když naši nakonec vyhráli a získali pro nás 3. bod.

A hned o 2 minuty později bylo ještě veseleji. To totiž Joke na jedničce singlu porazil ve dvou setech Mirka Hladíka. Oba kluci předváděli fyzicky náročný badminton. Joke v obou koncovkách setů prokázal svůj talent pro zvládání klíčových okamžiků a vyhrál 2× 21:19. Hlavně však získal 4. bod a zajistil nám tak postup do semifinále proti favoritovi celé III. ligy Chropyni A.

Ženský debl a 2. singl už jen stanovili konečné skóre. Nela s Klárou si opět hladce poradily s Naďou Kuzmovou a Janou Doložílkovou. Ani na chvíli nebylo pochyb, která dvojice má navrch, a rázem jsme měli i 5. bod.

Jen o chvíli později skončilo i poslední utkání mezi Markem a Jirkou Novákem. Marek taky vyhrál bez problémů a uzavřel skóre na 6:2.

Děkujeme moc všem fanouškům, kteří nás podporovali na dálku díky online reportáži Janči Havlové na Facebooku. A hlavně Martinovi Sokolovi, jedinému fanouškovi přímo na místě, který přijel s Jokem a Mílou podpořit naše družstvo až z Pardubic.

Díky postupu do semifinále je jasné, že si III. ligu zahrajeme i příští rok. Teď se budeme snažit získat jednu z medailí pro první tři družstva.