15. 2. 2015

Naše zlatý holky BRONZOVÝ

Posledním postupovým turnajem kategorie U13 bylo turnaj GP C v Jehnicích. Po velmi pěkných výsledcích v minulých týdnech jsme šli všichni do turnaje s tím, že by se hráči mohli pokusít prokousat do dalších kol a nevystavit si stopku hned na úvod. Hlavně naše holky Soyoka Boyce a Verča Jančová mají velice dobrou formu. Z tradičních hráčů turnajů GP nám tentokrát vypadl karatista Vojta Čupa, který dál tento víkend soupeření v kimonu. Místo něj jsme povolali našeho kamaráda z RSC Tomáše Klecera a k němu jsme přihodili našeho Tomáše – Procházku. Začínalo se mixíky a už pohled na los naznačoval, že by to mohlo zrovna tady padnout. A taky to vyšlo. Oba páry , Soyoka – Tomáš P. a Verča s Tomem K. vyhrály uvodní zápasy a odměnou jim byl postup do čtvrtfinále. Tam na ně čekaly již první a třetí nasazený pár. Tomáš P. se Soykou dokonce ve druhém setu zle zatápěli dvojici Herzán – Ličková, kteří nakonec celý turnaj vyhráli a budou naší oblast reprezentovat na GP A v Podolí. Verča s Tomem P. pro změnu narazili sice na jedničky turnaje, dvojici Martin Dostál – Šárka Syrovátková, kteří nakonec obsadili třetí místo. Naše dvojice tak obsadily dělené 5-8 místo a to je určitě úspěch. V singlech na kluků vystavil stopku Tomášovi P. hráč Sokola Ružďka Ptáček, ale první set byl velice vyrovnaný a nebýt opětovného výpadku Toma v druhém mohl potrápit soupeře ještě víc. Druhý Tom měl o trošičku příznivější los a podařilo se mu postoupit poprvé v životě do druhého kola singlu, ale turnajová dvojka mu tam vystavila stopku. Ale i tak velká gratulace Tomášovi KLecerovi. Holkám se v singlech už tolik nedařilo a obě prohrály své uvodní zápasy s hratelnými soupeřkami. Všichni tři poražení si, ale chuť spravili v opravách o pořadí a všichni tyto zápasy vyhráli. Konec dobrý všechno dobrý. Ale ono to je ještě nebylo všechno. Poslední disciplínou byli debly. Kluci šli na dvojici Sokola Ružďka Ptáček – Hořanský. Nebyl to úplně špatný los, ale favority byli soupeři. Oba Tomášové zahráli výborně první set a šli dokonce do vedení 18:17, ale koncovka šla ve prospěch soupeřů, kteří měli i trošičku víc štěstíčka. Ve druhém setu už kluci nedokázali svým protihráčům výrazně konkurovat a kluci z Beskydského podhůři šli v turnaji dál. No a to nejlepší na konec. Naše kočky Verča se Soykou za podpory trenérů a všech přítomných komeťáckých rodičů včetně dorazivších Čupových využily příznivého losu a přes své soupeřky šly ze čtvrtfinále do semifinále a i když tady již nestačili na druhou nasazenou dvojici z Ivančic podaly krásný výkon a jejich odměnou pak byl zisk 3. místa což je zatím nejlepší umístění komeťáckých nadějí v historii. Holky super a kluci zaslouží taky pochvalu za pěkný výkon v mixu a i za první set v deblu. Všichni teď musí pořádně ještě potrénovat, protože právě SKP Kometa bude pořadatelem oblastního přeboru U13 D a tento turnaj se bude týkat asi všech registrovaných hráčů a hráček našeho oddílu. Budeme všem držet palce.