13. 2. 2015

První čtvrtfinále pro naše Béčko

Sice byl zrovna pátek 13., ale i tak jsme to risknuli a domluvili první čtvrtfinále III. ligy mezi Kometou B a Kunovicemi A.

Na začátku utkání se zdálo, že se opravdu jedná o smolný pátek, protože jsme po obou pánských deblech prohrávali 0:2. Na 1. deblu začali Míla s Jokem dobře a vyhráli první set 21:16. Pak se však karta obrátila a kunovická dvojice Mirek Hladík + Zdenda Doložílek získala úplně stejným poměrem oba následující sety.

Na 2. deblu se naše nově složená dvojice Vorbič s Rastěm pokusili potrápit Tomáše Janoška s Jirkou Novákem. Kunovická dvojice je velmi silná, ostřílená z těžkých deblových turnajů a bez zaváhání vyhrála ve dvou setech.

Uf, špatný začátek, ale teď je na řadě naše sehraná dvojice v deblu žen Kléra s Nelou. Už to jede, už to fičí. Perfektní výkon od obou holek. Odehrály moc povedené utkání a ve dvou setech vyhrály nad Naďou Kuzmovou a Janou Doložílkovou. Skvělé, stahujeme na 1:2.

Vyrovnání na 2:2 měl ve svých rukách Mára na dvojce singlu proti Jirkovi Novákovi. Marek předvedl všechny svoje kvality a zkušenosti. Bez zaváhání srovnal na 2:2.

Do vedení nás mohl poprvé dostat Míla na 3. singlu proti Tomášovi Ondruchovi posile z Kunovic B. Tomáš hrál velmi dobře. Svýma dlouhýma rukama a neúnavným během pokryl skoro celý kurt. Míla nebyl v dobré kondici, sice urval v nastavení první set, ale pak už dvakrát vyhrál Tomáš a zase jsme prohrávali.

Na vedlejším kurtu sváděla napínavý boj v ženském singlu Janča Havlová proti Nadě Kuzmové. Všichni jsme věřili, že Janča naváže na skvělý výkon a vítězství z Hodonína. Naďa se však ukázala jako velmi silná protihráčka. Holky dřely, a bojovaly o každý míček o čem svědčí sety 21:19, 17:21 a ve třetím setu…. chvilka napětí 21:19 pro Janču, jó.

Na kurt nastupuje Joke, tak teď už to musí klapnout. Cože? Ne. Joke prohrál první set s Mirkem Hladíkem. V jeho průběhu si navíc odřel ruku. Ale on to jen dělal napínavý :-) V dalších dvou setech Joke i přes nepříjemnou odřeninu podal svůj standardní výkon. Paráda, vedeme 4:3.

Pro pátý bod jsme do zápasu v mixu vyslali Marka s Klérou. Stáli proti nim Jana a Zdenál Doložílkovi, kteří mix opravdu umí. Jenže Kléra i Mára zahráli výborně, prodali aktuální dobrou formu. Hlavně Kléra hraje letos v mixu na jedničku. První i druhý set si hlídali malý náskok a přinesli ten důležitý pátý bod. Vyhráli jsme 5:3.

Uvidíme, jestli to bude stačit po nedělní odvetě v Kunovicích na postup. Držte nám pěsti.