6. 2. 2015

Céčko a závěrečné utkání

Závěr základní části 4.ligy odehrálo naše Céčko doma na Kuklendě proti BC RSC Brno B. Leader naší skupiny je na Kuklendě taky doma a tak šlo o místní derby. Utkání bylo jak přes kopírák s prvním utkáním, které se hrálo na podzim. Všechny zápasy, byť s jiným složením hráčů dopadly úplně stejně.

Jako první naskočily oba mužské debly. Ondra s Tomem M a Kuba s Vorbičem vyhráli první sety a vše vypadalo nadějně, zvlášť když oba naše páry své soupeře přehrávaly. Druhé sety však byly úplně jiné a soupeři na obou kurtech bylo vyrovnáno. Zvlášť Kuba s Vorbičem ztratili zcela vývoj zápasu a zkušený Standa Jelínek začal diktovat tempo zápasu. Šlo se do třetích setů a situace nevypadala moc růžově. Ale Tomáš s Ondrem si vše srovnali v hlavách a dokázali si dojít pro vítězství ve třetím setu. Od poloviny třetího setu se bodově utrhli a bylo to. Zato debl Kuba s Vorbičem nedokázali vývoj utkání otočit a bylo vyrovnáno na průběžných 1:1. V dalším zápase čelily naše holky Lisa s Doubravkou silným a sehraným soupeřkám Elišce Mikuláškové a Marcele Novákové. První set se pro holky neodehrával podle jejich not a byť se v koncovce začaly dotahovat na své soupeřky, první set ztratily. Ve druhém už to také vypadalo špatně (6.11), ale potom se obě naše hráčky dostaly do potřebného tempa a šly dokonce do jednobodového vedení. Dramatickou koncovku lépe bohužel zvládly soupeřky, ale Lisa s Doubravkou zaslouží velkou pochalu a to hlavně za druhý set. Na jedničce singlu čelil Tomáš Míča atakům rychlonohého Radka Nováka. Závěr prvního setu patřil bodově Radkovi a ten si připsal první set. Od prvních míčků druhého setu, ale už Tomáš zápasu dominoval a výborným výkonem, kdy hlavně spřesnil své útoky získal další dva sety a stav utkání byl v tu chvíli 2:2. Ondra si zopakoval utkání s Vítěm Dostálem. Ondra dřel, lítal, skákal a Víťa předvedl velice dobrý výkon a bral bod pro RSC. Oba borci předváděli velice pěkný badec a i když výsledkově to tak nevypadá, Víťa si musel máknout. Následoval trojka singl s Kubem a holčičí singl s Lisou. O Lise platí to stejné co o Ondrovi. Silná soupeřka Eliška Mikulášková a velké odhodlání naší hráčky porvat se o co nejlepší výsledek – a byl z toho krásný zápas, kde však Eliška hlídala mírný náskok, který v koncovkách obou setů navýšila a zápas ve dvou setech vyhrála. Kuba na trojce hrál o naději na remízu a po pohodovém prvním setu a první půlce druhého soupeř zaťal drápky a šel do koncovky za vyrovnaného stavu 20:20. Dva následující bodíky šly, ale na naší stranu a tak v dalším utkání hrál mix Vorbič – Doubravka o remízu. Bohužel v céčku mix není taková zásobárna bodů jako v béčku a déčku. Opět Standa Jelínek s parťačkou Marcelou šli rychle do vedení a hlídali si bezpečně svůj náskok. Jejich sehranost byla hlavní devízou v obou setech a naši bohužel celý zápas tahali za kratší konec provázku, který rozhodoval o posledním bodě v zápase. Celková prohra 3:5 sice mrzí, ale i ve většině prohraných zápasech naši hráči zahráli velice dobře a chybělo včera možná trošičku toho štěstíčka,abychom dosud neporaženému soupeři sebrali bodík navíc.

Tímto utkáním máme základní část za sebou a podařilo se nám splnit první cíl a to byl postup do play off. Půjdeme ze třetího místa a na jméno svého soupeře si musíme teprve počkat. Zatím to vypadá na jednoho z dvojice Chropyně B – Hustopeče. Za pár dnů to jméno budeme znát a pokusíme se o postup ze čtvrtfinálové bitvy do semifinále .