4. 2. 2015

Kometa D na výletě v Hradišti

Sněžení a mráz nás doprovázel k důležitému utkání 6.ligy do Uherského Hradiště, kde naše Déčko odehrálo poslední venkovní zápas základní části. Ve hře byly už body do nástavbové části. Přes náročnou cestu nás oba řidiči Rasťo s Hankou dovezli do cílové stanice Sport Centra u Moravy. Hradišťáci byli v plné síle a byli odhodlání vybojovat potřebné body na postup do vyšších pater tabulky. Domácí měli za sebou dvě dosti nešťastné prohry s Badmenama a na Premiéře a proto byl dnešní zápas pro ně maximálně důležitý. Ale i my jsme chtěli bodovat a moc dobře jsme si byli vědomi síly domácích, kteří se opírají o pravidelně bodující Sylvu (Kiwi) a odvraceče všeho co přelítne síť Igora. Oba týmy tak byly dostatečně namotivovány na vzájemný souboj, který se celý nesl v přátelském duchu. Aby taky ne, vždyť hráči obou týmu se velmi dobře znají a Kuba, Igor a Kiwi s námi před pár lety začínali.

V sestavách nebylo žádné velké překvapení a tak se šlo na všechny tři debly. Oba mužské – Máca s Marianem a Lukáš s Rasťem si se svými soupeři poradili až překvapivě rychle a my jsme šli do vedení 2:0. A mohlo být ještě veseleji. Lucka s Iris, které v minulém kole doplatily na to, že Želešice přijely nekompletní, tak dostaly dle domluvy šanci a obě chtěly potrápit domácí favoritky. Statečně se pokoušely uzmout bodík proti velice sehranému a ostřílenému páru Eliška s Kiwi. Domácí holky prvně rychle bodově utekly a s našima to vypadalo zle nedobře. Ale už ke konci setu holky změnily zásadně hru a tlačily své body k vyrovnání. To se nakonec nepodařilo a první set prohrála Lucka s Iris 19:21. Ve druhém setu si žádná dvojice nevytvořila větší náskok. Do koncovky jsme šli dokonce ve vedení my, ale osud tomu chtěl jinak a po velmi dobrém výkonu naše holky prohrály 20:22. Velká škoda, ale hlavně fakt moc pěkný výkon. Na řadu přišly všechny tři mužské singly. Pro vítězství v zápase bylo nezbytné urvat alespoň dva. Na jedničce svůj úkol splnil ve dvou setech Lukáš proti Igorovi. Igor se snažil, ale dravé mládí bylo nad jeho síly. Na dvojce chtěl Honza navázat na vydařený dvojzápas minulou neděli, kde si připsal tři výhry ze tří možných. Honza se strašně moc zlepšil a chvílemi to vypadalo, že by jsme mohli brát lehce překvapivý bodík, ale koncovky obou setů pro sebe rozhodl soupeř a bral tak druhý bod pro Hradiště. Průběžně jsme tedy vedli 3:2. Rasťo si před sebe postavil nelehký úkol a to po prohraném prvním setu otočit vývoj zápasu. Druhý setík urval za pět minut dvanáct, ale ve třetím se mu soupeř před půlkou vzdálil na tři bodíky a po otočce přidal hned náskok čtyřbodový. Rasťovi nešly vůbec dropy a byl z toho tak vedle, že kazil úplně jednoduché míče. Nakonec rozhodly zkušenosti !!! Rasťo si vyměnil za stavu 8:12 raketu a najednou ejhle 15:14. Šlo se do koncovky, kterou si vyhradil pro sebe Rastor a minimálně remízový bodík byl náš. O Lucku se bohužel začal pokoušet nějaký zlý protivný a zákeřný bacil a zle nedobře se to podepsalo na jejím singlu. Lucka šlapala, tak jak jí známe. V prvním setu trápila Sylvu, ale ve druhé už došli síly a Sylva vykřesala pro domácí šanci na bod. Tak jak to má být, rozhodovalo se až v úplném závěru utkání. Blažci profrčeli lehce prvním setem a zbytek výpravy už bral bagy na záda a směřoval do sprch. Jenže ouha. Soupeř jaksi nad plán bere Blažíkům druhý set a my pokládáme bagy a shromažďujeme se u kurtu, kde probíhá boj o vše. To Iris s Mariankem uklidňuje, Irča se ještě během třetího setu seznamuje s několika hráči z okolních kurtů a stav 18:10 pro naše nám dává zase bagy na záda a my podruhé vyrážíme směr sprchy. Ještě moment !!! 19:20. Tak zase bagy dolů a hrrr ke kurtu. Iris odvrací mečbol soupeře a naopak do mečbolu jdou naši.

Jenže Marianův útok končí úplně mimo kurt. Soupeř znovu vyrovnává a naší jdou opět do mečbolu.

Uklízečka ve dveřích haly koštětem dává najevo, ať už vypadneme všichni, bez rozdílu barvy pleti, náboženského vyznání nebo klubové příslušnosti, místní recepční za oknem pohledem dává najevo, že nikdo nedostane už ani slanou vodu natož kávu a Marian znovu útočí z mečbolu. Jenže Mariánuv …. nééé, teď už to vychází a smeč jde do kurtu mimo dosah soupeřové dvojice. Bomba. Máme pátý bodík. Marian si utírá pot z celého těla a Iris s novou barvou účesu si ladně směřuje k siti plácnout se soupeři. Bylo to o fous, o malilinkatý fůsčik, ale je to doma. Super Blažíci ! Díky fanoušci, ale klobouk dolů i před soupeřem. Krasné drama s dobrým koncem pro nás v přátelské atmosféře. Bodově se dotahujeme na Badmeny a jen tak při sečtení skóre nám vychází o jeden plusový zápas víc a my tímto vítězstvím jdeme do čela tabulky.

15. Února večer nás čeká poslední soupeř v základní skupině a to nečitelné družstvo Spartak PBS Brno. Jen tak pro zajímavost z výsledků soupeře : debakl s kanárem právě v Hradišti 0:8 a nebo fantastická remíza u Badmenů 4:4. Tak a teď si vyber !!!