26. 1. 2015

Céčko opět remízovalo se Zlínem

Posledním, kdo v neděli naběhl z komeťáku na kurt byli céčkaři. V těžkém utkání s Allivictus ZBK jsme toužili po bodu, který by nám dal definitivní razítko na play off. Soupeř přijel bez dlouhodobě zraněného Mariana Šímy a přeházel sestavu na singlech. Svého nejlepšího hráče Tichého nominoval na debl a mix a tento tah malému velkému Lubošovi Keslovi, coby šefikovi Zlína vyšel. Tichý udělal dva body na prvním deblu a v mixu a to měli zlíňáci ve hře ještě tři výborné singlisty. Ale pěkně od začátku. Začalo se opět mužskými debly a do céčka byl povolán borec s top formou a sběrač bodů pro tým Lukáš Ostrý. Na prvním deblu zkoušela štěstí nově složená dvojice Ondra s Tomem Vorbou, která v pondělí na trenále roztrhala duo Karel + Kuba. Bohužel soupeř, právě s Kubem Tichým neměl ten den zrovna náladu na nějaké překvápko. I když naši makali, přeci jen soupeř bral první set a dokázal ustát i tlak našich v koncovce druhého, kam naši šli s dvoubodovým náskokem. 0:1. Na dvojce deblu však byla situace diametrálně jiná. Lukáš s Tomem doslova cupovali soupeře. Tomáš hrál výborně, ale Lukyn měl však zařazenou takovou rychlost, že neřešil jestli hraje 6 nebo 4 ligu. Dva sety, kdy nebylo o vítězství našich pochyb a bylo srovnáno. Na kurt šly jedničky obou týmů a holčičí debl. Karel překvapivě proti svému soupeři tahal v prvním setu za kratší stranu provazu. Ve druhém se situace změnila, Karel si hlídal mírný náskok, ale kurňa, zase ta koncovka. Dvě rozhodující chyby, kdy poslední příjem šel forhendovým kraťasem do sítě a soupeř se ujímá průběžného vedení. Holky, Makyna s Lisou, bojují o naději. Nová akvizice Zlína má jeden jediný úder a to smeč odkudkoliv a to holkám dělá problém. Zbytečně opatrná hra a opakované chyby způsobí, že soupeřky si to hrnou pro první set. Jenže ke konci setu se situace již začíná výrazně měnit. Holky senzačně dotahují na 20:20, ale zase ta koncovka. 20:22. To neva, už víme, jak na ně. 21:8 a 21:7 jsou toho jasným důkazem. Pro Makynu je to premiérové vítězství ve vyšší soutěži. Následuje mix a dvojka singl. Ondra s Makynou čelí strojově přesné hře Kuby Tichého, který kurtu jasně dominuje. Bohužel, tady šance na bod byla mizivá. Hladce 0:2. Tomáš Míča hraje proti výbornému Honzovi Voráčovi. Krásný a vyrovnaný zápas s rozdílem, že Tomáš pár míčku vyhodil o nějaký ten cenťásek mimo a to rozhoduje. Oba dva hráli stejným stylem, oba si pěkně zaběhali, ale šťastnější byl Honza. Vše je tedy na Lise a Kubovi. Lisa bojuje na úvod hlavně sama se sebou. Potom zjišťuje, že je to právě ona, kdo ovládá hru a tím naštěstí i skóre. Jasně svoji mladičkou soupeřku přehrává. Naděje žije. Kuba bojuje o play off. Mladej dostane, ale brzy za uši. Smeč, smeč, smeč a přitom úspěšnost nic moc. Naštěstí proti levorukému soupeři začal postupně zařazovat i jiné údery a v koncovce, světe div se, bere Kuba první set. 21:23. Ve druhé stejný průběh. Prvně soupeř zdrhá s body pryč, aby se Kuba nadechl a začal stahovat a zase koncovka. Husí kůže, kterou měli všichni, by se dala využít na strouhání kořenové zeleniny. Jen Kuba, borec bez nervů, si bere opět koncovku pro sebe. 22:20. Celkově 4:4 a asi jsou spokojeni všichni. Musíme být spokojeni. Cíl, který jsme si stanovili a to postup do play off je splněn a s RSC si zahrajeme o možné vylepšení postavení v tabulce. Velké dík patří i fanouškům, kteří nás přišli během celého nedělního dne podpořit.