26. 1. 2015

Déčko zaútočilo na čelo tabulky 6.ligy

Neděli 25. ledna zasvětila Kometa ligovým utkáním svých týmů. Kromě béčka zasáhly do hry všechny tři zbylé týmy. Áčko vyrazilo do daleké Dobrušky bojovat o naději na udržení, ale bohužel mise byla neúspěšná. Se dvěma největšími konkurenty na sestup Kopřivnicí a Dobruškou „B“ jsme potřebné body neuhráli a tak už jen velice teoretická šance na úrovni sci-fi nás drží v l. celostátní lize.

O to radostnější je pohled na tabulku v 6.lize , kde hraje svojí premiérovou sezónu naše Déčko. Na Kuklendě jsme přivítali hned dva soupeře. Nejprve těsně před obědem Viktorii Želešice s obávanou dvojící Chytka – Veselý a po obědě družstvo TJ Chropyně „C“. Želešice jsou silné hlavně doma, kde dosud neprohráli a s brekotem odtud odjela třeba Premiéra „C“ a bodík zde nechalo i silné družstvo Uherského Hradiště. Soupěř přijel pouze s jednou holkou a tak jsme do utkání vstupovali už za příznivého stavu. Vzhledem k tomu, že Belanovci si naplánovali na nedělní odpo rodinnou oslavu, začalo se 3.singlem s Rastěm a siglem holek s Jančou. Oba měli velkou chuť na rodinný obídek a tak se ze svými soupeři moc nemazlili a po dvou dvousetových výhrách jsme měli nakročeno k vítězství. Jenže v cetsě stála deblová dvojice Jirka Chytka – Roman Veselý, kteří nejsou zvyknutí odevzdávat body a letos lehli pouze v jednom špilu a to shodou okolností s našim druhým soupeřem z Chropyně. Máca zazračně vyléčil nataženou achylovku pět minut před rozcvičením a tak situaci komplikovaly jen Marianovy záda. I přesto komeťáci vstoupili do utkání výrazně lépe a vyhráli první set. Druhý set už byl fofr za čtvrtým bodíkem. Deblové jedničky padli nečekaně rychle a na druhém deblu Honza s Lukášem šli pro povinné body. A taky si je vzali. Super, pátý bodík byl doma. Následně sice Michal nestačil na Jirky Chytku. Michal však oproti minulým utkáním začal u badecu přemýšlet a podal dosud nejlepší výkon v soutěži. Bohužel na ostříleného Jirku to nestačilo. Na druhém singlu pak jen Lukáš potvrdil svojí součastnou super formu a přehrál ve dvou setem Želešickou dvojku Romana Veselého. Moc pěkný výsledek. Poslední bodík pak vybojovala mixová dvojice Hanka s Marianem. Tak, jak Mariana známe tvrdil muziku přesnými drajvy a smeče, měli také ten správný směr. Hanka tradičně přesvědčivým výkonem ovládla síť a soupeř šel z kurtu opět z dvousetovou prohrou. Celkovým 7:1 nás naladilo do dalšího utkání s Chropyní. Soupeř má širokou soupisku a na ní pro nás spoustu neznámých jmen. Osa týmu je postavena na hráčích, kteří prošli vyššími soutěžemi a dále tým doplňuje mladá generace holek, které vhodně doplňují tým. Začalo se oběma mužskými debly a tak nějak jsme nevěděli do čeho jdeme. Máca s Marošem na jedničce a Džanek s Lukášem na dvojce. Ani jedna dvojice našich dosud v soutěži neprohrála !!!! Na dvojce měli borci rozjezd šneka se zátěží na botě. Soupeř je mlel, jak nezralé žito a oba naši jen uhýbali granátům , které se na ně valili z druhé strany kurtu. Hrůzný první set, ve kterém si naši ani neškrtli. Až důrazné upozornění všech přihlížejích, že „takhle ne“ obrátilo kartu a Lukyn s Honzen přestali vyhazovat míčky ke stropu a soupeř najednou neměl možnost bombit smeče směrem k nám. Druhý a třetí set už byl úplně jiný a bylo to. Na jedničce Máca s Marošem zjistili rychle, že soupeř nemá rád dropíky a už vůbec ne hru do těla. Dva shodné sety 21:9 nás poslali do příjemného vedení 2:0. Následoval ženský debl a jednička singl s Lukášem. Holky, tentokrát ve složení, Irča s Hankou, nechaly ujet soupeřky bodově na vzdálenost Brno-Užhorod a potom na konci setíku začali dotahovat už skoro ztracenou sadu. I když jej v koncovce naše holky zratily, tak hlavně našly recept – JAK NA NĚ !! . Druhá a třetí sada už měla jen dvě otázky. Za jak dlouho naše kočky vyhrají? A kolik bodíku nechají soupeřkám ? Irčina hra po čarách a Hančina síť opět přinesly úspěchy a zasloužené a sladké vítězství našich holek. Před sezonou jsme měli obavy o to, že to budou právě holky, kde nám body budou utíkat. Nakonec jsou to právě holky, které dokáží sebrat soupeři důležité zápasy. S Badmenkami Iris s Hankou nebo v Židlochovicích Janča s Hankou, to byli zápasy, které nám nakonec přinesli tak důležité celkové body do tabulky. Ale zpět k neděli. Lukáš se zkrátka rozhodl, že všem ukáže, že mu na jméně soupeřů

vůbec nezáleží. Svého soka z Chropyně opět přehrál a čtvrtý bodík byl náš. K pátému zápasu v pořadí nastoupil Džanek. Ten má zajímavou bilanci. Samé výhry v deblu a samé prohry v singlu. Ty debly dobrý, tam nic měnit nemusíme. No a tak ty singlíky, tam by byla změna velice vítána. V pátek dopo si Honzíka vzal do parády Marian, zdrbal jej jak sysla a zakázal mu asi 80 % Honzíkových úderů. Ukázal mu čáry, které ohraničují kurt na singl, vysvětlil mu, že raketou se nemáchá jak pádlem, přidal pár vychytávek a bylo vymalováno. Džanek si šel tvrdě za svým premiérovým vítězstvím v singlu. Hubu od ucha k uchu a šťastnej jak blecha. V neděli by i kdejaký asijský šampión šel z Kuklendy od Džanka , jak spráskanej pes. No ke všemu to byl pátý vítězný bodík. I nějaká ta zelená padla i nějaká další zelená zase padla. Džany fakt super. Lucka bohužel doplatila na neučást soupeřky ze Želešic, kde byla nominována na debl a tak si na svůj zápas musela počkat až do druhého utkání s Chropyní. Lucia hrála velice dobře proti běhavé soupeřce, která má také zkušenosti ze třetí ligy. V dramatické koncovce prvního setu Lucia zvítězila. Makala i v dalším, ale drobné chybičky poslaly zápas do třetího setu. Zde se holky nejprve tahaly o každý bodík. Soupeřka však vyrobila méně nevynucených chyb a tak nám sebrala první bodík. Mezi tím začal Rasťo neuvěřitelně běhavý zápas na trojce singlu. První set po hodině a půl pro Rastora. Druhý po dvou hodinách pro soupeře. Máserky obou týmů byly v plném proudu. Chvíli se přemýšlelo, jestli se nepovolá zachranář Dominik s pětistovkou fýzákem. Uklizečky ve vestibulu už sepisovali petici na ukončení zápasu a borci si furt pinkali. Tam zpět, rybička od soupeře, brutální hópanec od Rastě. No a jak to tak bývá samozřejmě, že to bylo pouze o dva ve třetím. Rasťo lehl, ale obrovský aplaus patří oběma. Poslední sladkou těčku déčkařské neděle obstarali Blažci. Marian narovnal své bolavá záda, párkrát zaklel a šlo se na to. Soupeř chtěl kousat, ale „Blažíci“ si šli velice razantně pro celkově šestý bodík. Marian se rozhodl, že nebude vymýšlet a dával takové pecky, že soupeř byl asi rád, že to má za sebou.

Sečteno, podtrženo 7:1 a 6:2 a při překvapivé ztrátě Badmenu na Spartaku (4:4) atakujeme čelo tabulky. Čekají nás však ještě dva vele silní soupeři Spartak a Hradiště. Jsou to družstva, které postoupí do horní poloviny tabulky a poneseme si body s nimi dále. Oba nedělní zápasy ukázaly, že formu máme a tak se pokusíme porvat o co nejlepší výsledky. Díky fanouškům za podporu a tentokrát i díky mladým rozhodčím Ondrovi Smažilovi a Tomášovi Procházkovi z naší komeťácké přípravky, kteří zasedli na rozhodcovské posty během obou utkání.