22. 1. 2015

Béčko veze remízu z Hodonína

Kometa B jela odehrát 5. kolo III. ligy do Hodonína. Byl to důležitý zápas, jehož vítěz se mohl přiblížit zisku prvního místa v základní fázi ligy. Neponechali jsme nic náhodě a připravovali jsme se pečlivě jak na soupeře, tak na místní Sokolovnu. Několik dnů před utkáním se Mára, Mič, Kuba, Tom M. a Míla sehrávali ve staré v tělocvičně na Baureově a dumali nad nejlepší sestavou. Osud si trochu pohrál s Tomášem, který byl jedním z kandidátů nominace, aby nakonec dostal přednost Mič. Pak den před utkáním měl Tom nahradit nemocného Jokeho, který se však zázračně uzdravil a Tomáš tak jen pár hodin před zápasem přišel o svoji preméru ve III. lize. Tomáši, určitě se dočkáš, ještě jednou díky za ochotu a připravenost.
Joke totiž svoji přípravu pojal trochu vědečtěji. V pondělí si lehnul do postele, nasimuloval si horečky a 3 dny si živě představoval, jak se bude potit při svém 3setovém singlu. Sám asi ani netušil, jak byl správným prorokem.
V den D jsme se sešli v Brně u Mekiša v sestavě Kléra, Janča H. Joke, Mára, Míla, Mič. Marek sehnal velké auto, tak jsme jako správní reprezentanti Komety naskákali do dodávky a vyrazili směr Hodonín.
Zaparkovali jsme hned u Sokolovny a šli se podívat, jaká hala nás čeká. Výbojky na stropě – OK to jsme čekali, parkety a spousta čar – i s tím jsme počítali. Sakra, co to je? Ať koukáme, jak koukáme, tělocvična je tak úzká, že druhý kurt má čáry jen na singl a na jedné straně téměř sousedí se zdí. To bude těžká výhoda pro domácí, kteří se na takovém kurtu určitě lépe orientují.
No nic, je to jen sport, tak hurá jdeme na to.
Detailní plány na zisk bodů začaly dostávat trhliny hned od začátku. Mič měl běhavého a šikovného soupeře Richarda Hykla, kterému byl jeden kurt malý a svojí rychlostí by určitě zvládnul oběhat tělocvičnu celou. Pokud měl Mič šanci, tak při hře na síti, ale jakmile se rozehrál dlouhý balón, dominoval Richard. Ve druhém setu se Mič kousnul, téměř zdvojnásobil zisk bodů, ale přesto prohráváme 0:1.
Joke s Mílou měli na 2. deblu proti sobě velmi silnou dvojici Fialů. V prvním setu bylo skóre stále těsné a kluci se štěstím vyhráli v nastavení. Bohužel na začátku dalších dvou setů si soupeř vždy vytvořil náskok a pak už kontroloval hru. Jakýkoli odpor Hodonínští ihned potlačili. Ajaj, tečeme 0:2.
Holčičí debl začal, ale skóre 0:8 v prvním setu naznačovalo, že Kléra s Jančou si (vyber správnou odpověď): a) nevšimly, že už se hraje, b) zapomněly si rakety v bagu, c) nevěděly, co hrát. V druhém setu už to nebylo takové vraždění neviňátek, ale ani tak holky na zisk bodu nemohly pomýšlet. Soupeřky Loutocká a Románková vyhrály a průběžný stav je 0:3.
Jokeho soupeř Zdeněk Polák na jedničce singlu hned od začátku Jokemu splnil jeho plán s propoceným tričkem. Joke funěl, otíral pot, poklekával a snažil se nějak zastavit soupeřův koncert. Naštěstí se mu to ve druhém i třetím setu povedlo. Pečlivá příprava na lůžku přinesla svoje ovoce a máme bod – 1:3.
Teď to chce další body. Ještě pořád je šance vyhrát. Deblové sehrávání Miče s Márou v tělocvičně na Bauerce zafungovalo dobře a pohodlný zisk 2 setů proti dvojici Polák – Sovius nás nechával v naději – 2:3
Kléra s Mílou se v mixu utkali s dvojicí Loutocká – Fiala M. První set nebyl úplně špatný, ale o pár bodíků vyhrál soupeř. Míla přemýšlel, co změnit, a Kléra mezitím přišla s vlastním řešením = začala se omlouvat:
Kléra: "Promiň, hraju blbě."
Míla: "Nech toho, hrajeme dobře. Jen musíme změnit rytmus hry a hlavně si to užívej."
Kléra: s koutky úst nervozitou svěšenými dolů procedila mezi zuby "Já si to užívám."
Pak už si to užívali Komeťáci na hřišti i na lavičce. Paráda 3:3.
Mára si na dvojce singl střihnul nejhezčí zápas dne proti Jardovi Fialovi. Technické výměny, prudké smeče, famózní obrana na obou stranách. Bohužel těsná koncovka první setu připadla v nastavení soupeři. Mára pak dřel i ve druhém setu, ale vždycky byl o malý kousek pozadu. Stav 3:4 a všichni spoléháme na Janču.
Janča byla "hrozně ráda", když jsme jí řekli, jak je její výhra důležitá. Soupeřka Monika Románková šla zkraje zápasu do vedení. Janča však postupně přidávala a dostávala rady, co změnit. "Hraj víc kraťasy, všechno rveš dozadu". Prásk, prásk, 5 balónů letělo dozadu. Rady se změnily v prosby: "Aspoň jeden kraťas." Janča přikývla, prásk, dalších 5 balónů letí dozadu. Pak najednou kraťas a bod pro Janu. Jana na nás spiklenecky mrkne a zbytek setu doklíruje, dolobuje a dosmečuje. Na rozdíl od Máry jí to v nastavení vyšlo. Ve duhém setu obrovský náskok pro Janu 13:3. Soupeřka se nevzdává, ale Jana si udržuje náskok. Jsou tady mečboly za stavu 20:14. Ještě trochu brnkání na naše nervy, nakonec výhra 21:18 a vydřená remíza je tu.

Ještě máme šanci. Musíme hlavně zvládnout poslední utkání proti SK Veselý a doufat, že Hodonín prohraje v Podolí.