3. 10. 2012

Přípravný zápas našeho "céčka"

V pondělí 1.října 2012 sehrálo naše „céčko“ historicky první utkání. Jednalo se sice o přátelák, ale i tak byli všichni nažhaveni nechat na kurtech vše. Soupeřem bylo družstvo Badminton Česká. Těsně před utkání nám ochořeli Dave s Makynou a tak jsme museli trochu změnit plánovanou sestavu.

První singl mužů a v něm za Kometu v premiéře Karel Nechvíle. Proti sobě měl zkušeného lišáka Laďu Tichého, ale Karel jasně ukázal jakou bude pro Kometu posilou a vyhrál ve dvou setech. Když si pohlídal druhé poloviny obou setů. 2:0 /21:15,21:17/ a vedeme 1:0

Ve druhém singlu čelil Rasťo tvrdým smečím Lukáše Pochopa. Rastor při kvalitní obraně nepustil soupeře v koncovkách setů do úniku a proto mohl slavit vítězství 2:0 /21:17,21:19/ a je to už 2:0

Druhý debl mužů a boj komeťáckého Davida z Goliášem z České. Naši borci Ondra s Honzem , který naskočil také ke svému prvnímu zápasu své kariéry čelili přesné hře sehraného soupeře a Tomáš Vorba s Robertem Šíblem naše moc nešetřili a proto z toho byla hladká prohra 0:2 /5:21,8:21/ . Česká snižuje na 1:2

V deblu žen jsme v prvním setu opět sledovali marný boj Simči s Irčou proti Tíně s novou posilou České Pavlou Buličkovou. Bylo od samého začátku vidět, že borky z České mají hodně navrh. Po prvním setu naše holky změnily taktiku a ejhle ono to jde!!!! Druhý setík jasně pro naše holky. Bohužel třetí byl zase špatný a děvčata s České vyrovnala vítězstvím 2:1 /21:12,14:21 a 21:9/ celkový stav na 2:2

Na třetím singlu se odehrává nejhezčí zápas celého utkání.Ondra nastoupil proti věčně běhavému Tomáši Vorbovi „Vorbičovi“ a v prvním setu se Vorbič nestačil divit, jak se mu pěkně všechny míčky vracejí zpět na jeho stranu kurtu mimo dosah jeho rakety. Ondra předvedl velice pěkný výkon a vyhrál jednoznačně první set. Jenže po hodech bývá, však víte co. A tak druhý set bylo zrcadlo prvního a proto hurá do třetího setu. V něm zkušený Tom hlídal náskok, který si vybudoval hned na počátku setu. Za stavu 20:14 již Tom pomale myslel, jak oslaví vítězství, ale Ondra se vrátil ke hře z prvního setu a najednou jsme na Tomovi viděli krúpějky studeného potu. To již na ukazateli skore byl stav již jen 20:19 pro Toma. Troufnu si napsat, že se při dalším míčku štěstěna přiklonila na stranu Tomáše a tak šla Česká poprve do vedení 3:2. Ještě doplním výsledek zápasu z pohledu Ondry /21:13,13:21,19:21/ Potlesk pro oba borce.

První debl mužů a naši vítězní singlisté Karel s Rastěm zkouší poprvé spolu odehrát i debla proti uderné dvojce Laďa s Lukášem. „Jednou jsi dole jednou jsi nahoře“. To platilo v obou setech, kdy se skore přelévalo ve prospěch jedné či druhé dvojice. Bohužel pro Kometu , badmintonový Bůh v pondělí večeřel zřejmě na sever od Globusu a tak přihodil opět trochu toho štěstíčka borcům z České, kteří urvali obě koncovky setů a vyhráli 2:0./21:17,23:21/ Česká odskakuje na 4:2 a Kometa bojuje již pouze o remízku.

Mix. Máca se Simčou profrčeli vytyčenou trasu bez většího zaváhání a připisují nadějný třetí bodík pro Kometu. Proti dvojici Robert s Pavčou vítězí 2:0 /21:13,21:14/

Vše má na lopatě Alča. Bohužel ještě lehce zasažená rýmečkou a kašlíkem. Po třech měsícech lenošení se vrhá na kurt, aby vydřela potřebný bodík. Bohužel v prvním setu trápí spíše sebe než na druhé straně kurtu hrající Tínu. O pauze si odfrkla, vykašlala bacily a hned to bylo znát. Zatlačila Tínu až do nadějných 17:13 pro Alču. Bohužel, ten pán co to všechno nahoře nad námi šefuje se zdržel v České i na dezert a Tína v koncovce otáčí na 21:19 a připisuje 5 a hlavně vítězný bodík na stranu Badmintonu Česká. Gratulujeme k vítězství a děkujeme soupeři za bezva atmosféru. Odveta by mohla být třeba ve finále Městské souěže, kterou obě družstva letos hrají. Česká ve skupině A a komeťácké céčko ve skupině B. Ještě jednou bych pochváli Ondru za pěkný výkon a oba zbylé naše singlisty za bojovný výkon.