15. 12. 2014

Darovaná remíza Céčku v Jihlavě

V úterý 9.12. se tak trochu poslepovaná sestava Céčka vydala na svoje odvetné utkání do Jihlavy s týmem TJ Start Jihlava B. Konkrétně jeli o body zabojovat Karel, Tom M., Kuba, místo Ondry nakonec Marian a z holek se nám sešla Doubravka s Lisou. Cíl byl opět jasný – vyhrát jako v domácím zápase nebo alespoň neodjet s prázdnou.

Komeťáky uvítala lehce potemnělá a promrzlá tělocvična s černými čarami. Pro některé to byla premiéra v této hale. Začíná se oběma mužskými debly. Tom s Karlem jdou na jedničku proti dvojici V. Barták/Parma. Na Kubu s Marianem čeká na dvojce tandem Šemík/J. Barták. Oběma dvojicím se příliš nedaří. Projevuje se vzájemná nesehranost, hala, ale samozřejmě i kvalita soupeře, který se ani v jednom případě nemýlí a poměrně rychle ukončuje obě utkání. 0:2 z pohledu hostů.

Pokračujeme jedničkou a trojkou singlem. Na Karla čeká velmi těžký oříšek v podobě Vlastimila Bartáka, se kterým má nejenom on zápornou bilanci. Karel hraje výborně jako vždy, ale soupeř má tentokrát kromě výborných úderů a smečí do forhendu notnou dávku štestí, kdy mu proloze přes síť snad 6 prasátek behěm utkání. Kuba mezitím suverénně drtí soupeře v prvním setu, ve druhém už to ale najednou tolik nejde a těsně prohrává 21:23. Třetí set bohužel patří soupeři, Kuba už není schopen reagovat a zápas ztrácí. 0:4 no fuj. Vypadá to na pěkný výprask. Na řadě jsou holky a ženský debl. Tady to vypadá na vyrovnané utkání a boj o každý kousek kurtu. Výsledek? Holky nás dneska podržely a zápas doslova vydřely. Paráda – 1:4.

Mix. Marián a Doubravka. Tady to zpočátku vypadá bledě. Marian se zezadu ale pomalu rozehrává, roztahuje si soupeře do rohů a postupně s jistou Doubravkou na síti otáčejí vývoj utkání na svojí stranu. No sláva. Krásný zápas a snížení na 2:4.

Tom jde na druhý mužský singl proti mazákovi J. Bartákovi s jasným cílem ho uběhat a urvat další bod. V prvním setu se ale trochu pere s halou, hledá se na kurtu a prohrává. Druhý set je vyrovnaný, protihráči dochází kondička podle plánu, Tom má v hlavě už třetí set. Toho se ale nedočká, unavený soupeř vyhrává těsně 21:19 – 2:5.

Posledním zápasem je dívčí singl. Lisa si před zápasem zkouší různé kombinace, poctivě se rozběhává do všech stran na kurtu. Průběh utkání je bojovný, Lisa jde za výsledkem bod po bodu přesně jak ji známe. Pěknou technickou hru rozhoduje několik nevynucených chyb naší hráčky a konečný stav 2:6 v náš neprospěch. Opravdu? Nejlepší zpráva na konec – po utkání se ukazuje že soupeř si špatně poskládal můžeské deblové dvojice. Nasazení neodpovídalo bodům v žebříčku a pro nás to znamená jedinou věc. Oba debly se skrečují a konečný platný výsledek s Jihlavou je 4:4. Tak alespoň ten bodík.