13. 12. 2014

Déčko loupilo cenné bodíky v Židlochovicích

Těsně před adventní stříbrnou nedělí hrálo Déčko na horké půdě Sokola Židchlovice. Soupeř , byť nováček soutěže má v sestavě hráče se zkušeností z 2.ligy a tak jsme naši sestavu tomuto faktu přizpůsobit, abychom živili šanci na nějaký ten bodík do tabulky. Také jsme museli zacelit díru po marodech, které v součastné době v týmu máme. A tak třeba Iris mohla vyrazit pouze v roli krásné fans. Všichni jsme se na zápas tak moooc těšili, že jsme pro jistotu přijeli o hodinu dřív. Mohli jsme tak nakouknout do haly, kde hraje místní oddíl. A co jsme zde neviděli !!! Trošičku či spíše hodně v obavách se ptali méně zasvěcení hráči Komety : „ a s těmi máme hrát?“ při pohledu na rozehrávající se členy místního áčka. Hráči jako třeba Ondra Král – součastná česká žebříčková trojka nebo Verča Srncová – medailistka v žákovských kategoriích z M ČR naháněli dosti hrůzu. Irča zareagovala ihned a všem raději nalila po panáčku , abychom ztratili respekt. Někteří dali dva a tak opravdu respekt zmizel.

No a šli jsme na to. Začalo se mixem, což je parádní disciplína našich soupeřů. Tým Židlochovic se opírá a dva druholigové hráče: Kateřina Golová a Pavel Giňa. A hned v prvním zápase večera oba ukázali svoji sílu. Marian s Jančou B. odolávali důrazné hře soupeřů, ale ten slavil vítězství ve dvou setech. Jen horko těžko se naši seznamovali s místní halou. Ve druhém utkání nastoupil na singlové trojce povolaný Rastor. Ten se svým mladým soupeřem vůbec nepáral a ihned srovnal dílčí skóre. Po Rasťovi šel na jedničku singl Michal. Ten si opravdu užívá silné soupeře na plný plyn. Po Martinovi Sekničkovi na něj nastoupil právě Pavel Giňa. Michal sice prohrál, ale jeho herní projev byl úplně někde jinde, než třeba v utkání v Bořitově. Židlochovice vedli průběžně 2:1 a vše měly zachránit Janča s Hančou. Jenže ouha. První set a pouze 5 bodíku. Jejda !!! Co teď. Naštěstí naše holky ve druhém setu poměr sil zcela otočili a bylo z toho pro změnu jednoznačné vítězství našich děvčat. Soupeřky korigovali bodově až v úplném závěru setu. Třetí set a neskutečné drama v koncovce. Tahačka o každý bodík. 21, 22,23,24,25… až konečně vítězný úder za stavu 27:26 pro naše rozhodl o důležitém bodíku. Janča smečovala ze všeho, co na naší stranu přilétlo a Hanča dropíkovala přesně do míst, kde soupeřky nebyly. Uff, 2:2. Oba mužské deblíky měli jasný úkol. Přidat další dílčí body. Máca s Marianem rozjeli set velice rychle a šli do jasného vedení 11:6, ale až příliš sledovali souběžně dohrávané dívčí drama na vedlejším kurtu, čehož soupeř, za který v tomto páru nastoupil taťka od sourozenců Světničkových , rychle využil a šel do koncovky setu s mírným náskokem. Další docela haluz a 21:19 pro naše. Ve druhém setu však Mariana počala kosit nevolnost a chvíli to vypadalo zle nedobře. To, že kluci projeli druhý set 19:21 by nebylo tak hrozné, jako fakt, že Marian nevypadal vůbec dobře. Irča přidala lóbanec Marošovi, ten byl najednou jak po doušku živé vody a třetí set byla od půlky už jen jízda Komety. Z 0:5 na počátku, na poločasových 11:6 pro nás a konec 21:11. To Lukyn s Rastěm žádné drama neřešili. Dvakrát 21:11 a my vedeme 4:2. To je mega nadějné. V ženském singlu naskočila ke své singlové premiéře Hanča. No a stejně jako Michal i ona čelila ataku hráče, resp. hráčky, která hrála pravidelně druhou ligu. Kateřina Golová připsala 3 bodík pro Židlochovice a vše bylo netradičně na Lukášovi. Už dvakrát (v deblu proti Badmenovi a v singlu na Premiéře) přidal remízový a vítězný bod. I tentokrát jsme k němu vzhlíželi jako k Bohovi, jenž má určit směr nebe nebo peklo. V prvním setu kráčíme do nebe za vítězstvím. Ve druhém začal Lukáš nehorázně vymýšlet a hlavně vše co mohl, tak narval do autu. Držel se hesla: když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou ! Vše co mohl vystřelil na druhou stranu. A žádných 5 nebo 10 čísel za lajnu. Pěkný půlmetřík i více. Marné bylo Marošovo našeptávání : vole zkrať to. Ne, ne, ne. Umíněný chlapeček Lukášek to furt a furt pral do země zaslíbené pro Židlochovice. V půlce druhého setu si dali oba borci pauzu za stavu 3:11 z pohledu Lukáše a za čtyři minutky to bylo 11:11 a vše se zase zdálo, tak blankytně modré, nadýchané a usměvavé. A zase jejda. Soupeř utíká na 19:16 a to už si nenechá vzít. No a byl tady třetí set. To jsme nevěděli, že Lukyn má plán a to užívat si zápas na tři sety. Ve třetím totiž zcela dominoval a díky jeho výhře jsme brali i vítězný celkový bod. Supééér 5:3 pro nás.