27. 11. 2014

Kuklenda derby – RSC B-Kometa C

Posledním soupeřem v první polovině základní části 4.ligy byl pro náš tým RSC Brno B. Náš úterní soupeř má domácí hnízdečko na Kuklenské a tak i když jsme byli v zápise jako hosté, tak jsme se rozhodně takto necítili.

Velice silný soupeř a favorit soutěže se opírá jednak o zkušené borce Standu Jelínka (dlouholetý trenér a tatínek českého špičkového hráče Petra) a Víťu Dostála (v současné době předseda JmBaS), tak i o dravé mládí, které bylo zastoupeno Eliškou Mikuláškovou (letošní účastnice MČR) a Radka Nováka (letos instruktor na Komeťáckém letním kempu dětí). Soupeř silný, ale i naše céčko se může letos pochlubit velice kvalitním výkonem podpořeným i bodovým ziskem. A tak sečteno a podtrženo v úterý večer se hrálo na Kuklendě o průběžného leadera soutěže.

Začalo se hned z úvodu pěkně naostro, když proti sobě naskočilyobě singlové jedničky a dvojky obou týmů. Karel proti Radkovi a Ondra proti Víťovi. Karel prokázal dobrou formu z posledních STENů a průběžně kontroloval průběh zápasu. Zatímco Radek patří k útočným hráčům a Karel se snaží udržet míček ve hře, tak z těchto důvodů jsme byli opakovaně svědky dlouhých výměn. Radek se snažil ukázat své herní dovednosti i před svojí velkou fanynkou, která jej sledovala v hledišti. Bohužel pro Radka, ale dobře pro Kometu, Karel vyřešil koncovku prvního setu a ve druhé rychle Radkovi utekl bodově a potom i přes velkou snahu soupeře již drama nepřipustil. Super 1:0. Na druhém kurtu byl však obraz zcela jiný. Víťa byl pro Ondru velkým soustem. Víťa si minulý týden odskočil do áčka RSC a i zde byl úspěšný. Zkušený singlista, tak vyrovnal průběžný stav. Jinak celá mužská populace rodiny Dostalových se stává černou můrou pro Kometu. Taťka Víťa drtí dospěláky a oba synové Marek s Martinem už několikrát vystavili stopku pro naše mladé hráče na turnajích U13 a U15.

A jelo se dál. Holky: Nela a premiantka Makyna, která si odskočila od psaní diplomky na kurty, se postavily kombinaci mládí a zkušenosti. V prvním setu byla na našich holkách vidět až moc nervozita a toho soupeřky okamžitě využily. Naopak druhý set byl zcela jiný a Nela bombila vše co k ní přilétlo neomylně na druhou stranu a Makyna na síti drtila soupeřky přesnými drajvíky a kraťásky. 21:8 a soupeřky nevypadaly zrovna usměvavě. Bohužel své bohaté zkušenosti obě hráčky RSC daly do třetího setu a šly si pro vítězství od prvních míčku.

Na trojce singlu naopak prokazoval Kuba svůj potenciál. Skončilo léto a Kubova tenisová raketa už zaprášená leží kdesi v koutě garáže a badmintonový bag je nyní prioritou. Kubíček dokázal dovést do vítězného konce důležitou koncovku prvního setu a ve druhém za vyrovnaného stavu někde kolem 14 bodíku lehce poutekl a bylo to. Takže po druhém sledu zápasu měli oba týmy k bodům do tabulky stejně daleko.

Následovaly oba mužské debly. Tomové Vorbič a Míča na dvojce a jedničkami v úterý byl Karel s Kubem. Byla to houpačka na obou kurtech. Karel s Kubem spláchli soupeře v prvním setu a Tomové byli spláchnuti od soupeřů. Druhé sety. Tady se nakonec lámal chleba celého utkání. Zatímco Rambo Vorbič pochopil, že smečemi dnes nikoho neumlátí a nasadil ty jeho dropíky a kraťásky a s druhým Tomem vyhráli druhý setík, tak Karel s Kubem vytuhli těsně před vrcholem. Ještě nadějné vedení 19:18 pro naše se ukázalo jako labutí písní. Ten 19 bodík byl poslední a soupeř třemi body v řadě srovnal. Třetí sety a opak těch prvních. Tomové letěli k bodovému zisku a Karel s Kubem už nenašli zbraň na bodující soupeře. 3:3 a šlo se do finále.

Nela proti Elišce a mix Ondra s Doubravkou proti lehce zraněnému Standovi Jelínkovi a Marcele Novákové. Nele prosvištěl první set až moc rychle mezi prsty a proto začala druhý úplně jinak. Skvěle držela Elišku na distanc a byl to od naší hráčky krásný výkon. Ale zase ta koncovka. Vedení 18:16, velká naděje na třetí setík. Ještě 19:18, ale potom už zase jen tři bodíky pro Elišku. Nelinko, byl to ve druhém setu velice pěkný výkon, na kterém určo můžeš stavět. Mix šel proti zkušenosti, kterou představovali oba soupeři. Ondra se snažil, ale od počátku prvního setu hru drželi jasně na svých raketách soupeři. Ani síť nebyla naši silnou zbraní a spousta špatně zakončených míčů z naší strany nedávala moc šance do druhého setu. Ale !!!. Co nešlo v prvním šlo najednou ve druhém. Bodový náskok dobrý pohyb Ondry a Doubravky a soupeř výrazně počal ztrácet. 17:13 a naši měli všechno na svých raketách. Blik. Cvak a 7 bodů soupěře v řadě. Mečbol. Ten ještě naši odvracejí, ale Standův vítězný míček je nejen vítězným v setu, v zápase, ale bohužel pro nás v celém utkání. Prohra 5:3 mrzí moc.

Co nás však musí těšit a hlavně tedy hráče céčka, že šli do soutěže jako ti, kteří rozhodně nebudou čeřit hladinu v čele tabulky. A výsledek ? Ani jedno družstvo nás výrazně nepřehrálo, naopak všem jsme byli rovnoceným soupeřem a bod ze Zlína může mít na konci cenu zlata, zvláště po výsledku z Jihlavy, kde zlíňáci vyhráli a nechali nás žít naději na play off. Právě nasledující zápas v Jihlavě bude pro naše céčko zápasem sezóny. Vorbič má jasný úkol, připravit tým tak, aby se z Jihlavy jelo v dobré náladě po dobrém výkonu.