2. 11. 2014

Sobotní výlet Céčka do Zlína

Kometa Céčko v sobotu doletěla do Zlína na svoje druhé utkání IV. ligy tohoto ročníku proti týmu Allivictus Zlín a já byl pověřen naším (skoro)nejvyšším šéfikem Vorbičem o zápis a shrnutí sobotních utkání.Soupeř byl v tomto případě jednoznačně favorit, ale pojďme si to postupně rozebrat.

Jsme na místě a začínáme se rozehrávat na prvním kurtě, druhém kurtě, třetím kurtě…Vypadá to zatím skoro na trénink a ladění výšky klírů dle svažujícího se stropu haly. Ale pojďme k věci. Začíná se vcelku netradičně mixem a prvním singlem. OndraDobravkou hrají proti zkušenému páru, první set berou zlínští. Ve druhém si ale soupeř Šimo poraní koleno a je nucen zaujmout pozici u sítě. Toho využíváme a nakonec je z toho první vítězství na tři sety! 1:0 a domů se s ostudou nepojede. Na jedničce singlu jsme mezitím svědky klasických karlovin– prasátka z dropu, údery hrané ze sklepa atd. Karel proti Tichému to prostě buší jako obvykle a nakonec vyhrává na dva sety – 2:0. Bravo.

Dalšími zápasy jsou dvojka singl a holčičí debl. nastupuji proti místnímu bouchači Vyskočilovi, kterému tady prý říkají Zlý muž. Zápas nezačíná dobře a o hlavu vyšší soupeř mě ničí famózními dropy do forhendu snad z 5 metrů a ještě lepšími smeči. Lítám a makám jako obvykle, ale zdaleka to nestačí, dostávám jasně ve dvou setech a soupeř po zásluze snižuje – 1:2. Debl holek nestíhám sledovat (DoubravkaNelou), ale dle výsledku zahrály fantasticky a soupeřky přehrály na dva sety – vedeme 3:1!

Třetí singl. Kuba se protahuje a připravuje na domácího Voráče. První výměny dávají tušit vyrovnaný zápas, hraje se na všechny rohy. První set Kuba ztrácí, soupeř se ukazuje jistější hlavně na síti. V tom druhém ale maká na 100% a jsme ve stavu 21:21. Potom bohužel trocha smůly a je konec – 3:2.  si chci s Ondrou spravit chuť ze singlu a jdeme na první debl. Čeká nás dvojice Šimo – Tichý s vyhlídkou na příznivý průběh vzhledem k Šimovu poraněnému kolenu. Zpočátku nás docela mate jejich mixové postavení, přesto první set bereme my. V tom druhém se karta obrací a jdeme do rozhodujícího. Vedeme 14:11 a vypadá to pro nás dobře. Pak ale přijde hromada chybek a výhozů a set nakonec urve soupeř. Tohle je fakt škoda sakra – 3:3.

Následuje dívčí singl, kde se Nela snaží držet krok s domácí Čechovou. Zápas hezký na pohled, přehlídka pestrých výměn. Zlínská hráčka si v každém setu vytvoří náskok několika bodů a už ho nepustí – 3:4 z našeho pohledu. Tak a teď druhý debl a buď těsná prohra anebo plichta. Kuba Karlem hrají proti dvojici KeslVyskočil. Od prvního míče je to vyrovnané, bojovné utkání z obou stran. První sada dopadne lépe pro soupeře, ale naštěstí se hraje na sety dva. Borcům se podaří na lepší straně srovnat skóre, Kuba bere všechno a je všude, když ne on tak je u toho Karel. Třetí set. Vedeme 18:16 a Doubravka poskytuje Mácovi online reportáž po telefonu. Kuba smečuje tak, že i samotný Baťa by to lépe nesvedl. Hraje opravdu famózně a postupně ukončuje utkání za stavu 21:16 – 4:4!!!

Remíza je na světě a domů si tak vezeme cenný bodík.

Díky všem spoluhráčům za podporu a předvedenou hru a Doubravce za zápis. Je potřeba dál makat a trénovat.