30. 10. 2014

Druhá remíza pro Béčko

Ve čtvrtek 30.10. si naše Béčko poprvé v sezóně zahrálo doma na Kuklendě. Soupeř přijel z Hodonína a předcházela ho pověst velmi silného týmu především v ženských disciplínách.
Přáli jsme si doma bodovat naplno, ale byla nám souzena další remíza. V součtu s posledním zápasem loňské sezóny už 3. v řadě.

Zahájili jsme tradičně oběma mužskými debly. Sestavu, ve které jsme oba debly v Podolí vyhráli, jsme neměnili.

Na jedničce bylo znát, že je to pro Máru s Mílou už druhý společný zápas. Už se líp sehráli, méně se sobě navzájem pletli a i přes lehké drama v koncovce 2. setu připsali 1. bod proti dvojici Polák – Tkáč.

Vedle se snažili o druhý bod Joke s Mičem. Bohužel jim chybělo více razance v útoku a delší míče při obraně. To dvojici Fiala – Fiala vyhovovalo. Naši byli prakticky celou dobu o pár bodů za soupeřem, což přineslo prohru a neplánovanou ztrátu.

V ženském deblu se Janča H. s Klérou snažily překlopit průběžný stav zase na naši stranu. Měly k tomu blíže, než bychom před zápasem čekali. Nezalekly se silných soupeřek Románková – Loutocká, první set získaly pro nás a ve druhém se držely až do stavu 14:15. Pak se bohužel další body někde zatoulaly. Potřebných 21 se nepovedlo získat ani ve třetím setu, ale holky hrály perfektně. Což ocenili i skvělí diváci.

Joke na jedničce singlu se z bekendu chvíli zastřeloval, ale pak se rozjel jako mašina. Předváděl typickou celodvorcovou hru a dokázal bodovat v delších výměnách. Soupeř Zdenek Polák byl nejsilnější při smeči po lajně, ale zároveň dost kazil, tak Joke skládal bodík k bodíku. Dokázal si poradit rovněž s těžkými kraťasy soupeře a výsledkem byla celkem snadná výhra 2:0.

Mára na dvojce singlu ovládl v pohodě první set proti J. Fialovi. Mírný náskok si Mára přinesl i do koncovky druhého setu. Tam mu však najednou přestaly vycházet fintičky a hrálo se nastavení. Mára nepřipustil žádné drama v případném 3. setu a rázem jsme vedli 3:2.

3. set čekal na trojce singlu Mílu. Zavařil si totiž hned na začátku, když ho až příliš svazovala nervozita. Richard Hykel na druhé straně toho dokázal využít a bodoval hlavně z forhendu. Druhý set byl pravým opakem prvního, takže bylo brzy jasné, že se bude hrát třetí set. Začátek se skóre 1:6 byl hrozivý, ale Milovi se povedlo otočit na 11:9 a malý náskok si udržel až do konce.

Vedli jsme 4:2 a doufali, že třeba už Janča přidá 5. bod. Tohle očekávání nebylo úplně od věci. Soupeřka Adéla Švecová sice vzbuzovala respekt, nicméně Janča se s ní dokázala držet. Ba co víc, do obou koncovek setů šla s mírným vedením. 2× po sobě se však nepovedlo udělat poslední krůčky, respektive body. Smolná prohra 19 a 19 a stav 4:3 pro nás.

Mič s Klérou vlétli do mixu jako uragán. Prvních pár bodů šlo za nimi a vypadalo to velmi nadějně. Skvělý začátek ani vedení 15:14 nakonec k zisku prvního setu nevedlo. Druhý set vypadal velmi dlouho na jasnou záležitost dvojice Loutocká – Fiala M. Naše dvojice však vyškrabala poslední morální síly a šňůrou bodů v úplném závěru srovnala na 20:20. Byli jsme 2 body pokračování a případné výhry v utkání, ale těsně to nevyšlo.