22. 10. 2014

Déčko a remízový bodík na Premiéře

Prvním venkovním zápasem „déčka“ bylo pondělní utkání na kurtech BC Premiéra C. Soupeř měl za sebou také již odehraný první zápas a stejně jako u nás byl jeho soupeř BC Badmen. Badmeni nadělili Premiéře 7:1 a vzhledem k tomu, že my jsme s nimi remizovali, asi jsme byli papírově považováni za favority. Své však, vždy v utkání s Premiérou sehraje prostředí na ZŠ Horní, kde má domovský stánek náš pondělní soupeř. Nížší stropy, shluk čar na palubovce a otevřený prostor to byly faktory na které jsme si museli zvykat. Oproti prvnímu utkání jsme udělali několik změn. Na jedničku singl šel Víťa, na dvojku Marian a došlo i ke změně na mixu, kde šla do boje úspěšná dvojice z nedělního Malý Open Máca s Hankou.

Tradičně na Premiéře se hraje na třech kurtech a tradičně se začíná všemi třemi deblíky. První i druhý debl (Máca + Marian a Honza s Lukášem) chtěli rychle podpořit Iris s Hančou, které bojovali v ženském deblu a tak se s tím naši kluci moc nepárali a hladce své soupeře přehráli 2:0. A honem fandit holkám. Těm se v prvním setu úplně nedařilo a prohráli jej 21:17. Druhý set už sledovali i borci, kteří dohráli debl. Holky makaly a podařilo se jim zlikvidovat náskok soupeřek z první poloviny druhého setu a v koncovce měly holky dokonce navrch, ale nepodařilo se jim jeden setbol proměnit zatímco soupeřky potom v nastavení setu svůj mečbol proměnily. Sníženo na 1:2 z pohledu domácích. Víťa s Luckou potom bojovali o nadějný třetí bodík, ale ani jednomu se moc nedařilo. Proti Lucce nastoupila Tína Brožová, která letos opustila řady Badminton Česká, kde delší dobu hrávala. Víťa a ani Lucka na své soupeře zbraň nenašli a oba prohráli ve dvou setech. A najednou soupeř otáčí na průběžných 3:2. Nastupuje mix a Máca s Hankou se protrápili prvním setem. I první polovina druhého setu nevypadala moc dobře, ale potom oba lehce mění taktiku a ejhle ono to jde. Z průběžných 7:11 otáčejí na 15:11 a potom už set dohrají do vítězného konce. V rozhodujícím třetím setu Hanka jasně přehrává soupeřku na síti a tak naši frčí pro bodík, kterým srovnávají na 3:3. Rozhodovat se bude v posledních dvou singlech. Marian a Lukáš. Marianovi asi ze všech nejvíc nevyhovují nízké stropy a soupeř si s tímto umí velice dobře poradit a těsně před finišem prvního setu utíká ze stavu 17:17 a bere si první set. Ani ve druhém to nevypadá jinak. Marian nedostává příležitosti k zakončení výměn a tak soupeř vítězí 2:0 a průběžně upravuje na 4:3. A vše leží na bedrech toho nejmladšího , Lukáše. Ten vyhrává v pohodovém tempu první set. Vše vypadá dobře až do stavu 20:18 pro Lukáše ve druhém setu. Tady nastává velký zlom. Čtyři body v řadě znamenají otočení stavu ve prospěch soupeře a srovnání na 1:1. A bylo zasazeno na pořádné drama. Oba borci se ve třetím tahají o každičký bodík. Každý z nich má alespoň jeden úder, kterým soupeře přehrává. Lukáš útočí a soupeř je jistější na síti. Vše dospěje až do nastavení třetího setu. Oba borci mají mečbol, oba si mečbol sami kazí. Ten třetí si však Lukáš bere pro sebe a zachraňuje tím remízku. Remíza – ztráta nebo zisk. Těžko říct, dalo se tady vyhrát, ale i prohrát. Odvraceli jsme možnost soupeře získat 5 bodík a z tohoto pohledu musíme být s remízou spokojeni. Velké poděkování za fandění patří i našim juniorům Kléře s Dominikem.