17. 10. 2014

Déčko – remíza s nádechem vítězství

Premiéra našeho DÉČKA byla k vidění ve čtvrtek večer na domácích kurtech Kuklendy. Jako soupeř přijeli badmintonový rebelové z BC Badmen. Souboj byl o to pikantnější, že letos u soupeře hraje naše Alča, která tam na rok hostuje a určo se chtěla na Kuklendě předvést v tom nejlepším světle. Badmeni již odehráli první kolo a v něm rozstříleli Premiéru C vysoko a přesvědčivě 7:1. Ze soupeře, který se opírá o skvělé singlisty šel dosti strach, zvláště poté, co se jedničkou stala posila nad míru kvalitní. Martin Seknička z BC Premiéra, který má za sebou dlouholeté působení ve 2.lize. Dalším singlistou, který určitě nepatří do 6.ligy je pakistánský hráč Shaob Haider, jenž je také schopen porazit mnoho hráčů o pár lig výše.

Utkání samotné můžeme, jak ve fotbalové hantýrce, rozdělít na dva různorodé poločasy. První poločas byl singlový a zde jsme s výjimkou Lucie, neměli žádnou šanci. Když to vezmu po postech na soupisce, tak v premiérovém soutěžním utkání jeho začínající kariéry čekal na Michala Juřičku právě Martin Seknička. Michal opravdu nemohl chytit na úvod těžšího soupeře. Fakt tady v této lize nikdo lepší není !!! Michal dřel a snažil se prodat natrénované hodiny na kurtech Kuklendy, ale nebyl to rovnocenný souboj. Michala, ale musí těšit aspoň fakt, že uhrál několik míčů vlastní hrou a né chybami Martina.

Druhý singl a Lukáš proti Shaobovi. V podstatě to samé v bleděmodrém. Lukáš makal, makal, makal, ale body přilétali soupeřovi jak špačci na třešeň.

Třeti singl a opět velký rozdíl ve výkonnosti. Honza proti Frantovi Kůstovi jel na 120% , ale to tady nestačilo. Franta si pohlídal svoji stranu kurtu a tak Honzových 11 bodíků z druhého setu lze považovat za přijatelnou prohru.

Úplně o něčem jiném byl holčičí singl.Lucka a Alča. Obě hráčky přišly do Komety ve stejnou dobu, po 1.Ladies singl cupu, který pořádala Kometa před x-lety. Na obou byla vidět velká nervozita, ale přesto se Alči podařilo vyhrát první set a potom být hodně šťastnější ve druhém, kde Lucka byla o fousíček lepší, ale v závěru udělala několik chybiček a 20:22 jí hodně bolelo. Takže sečteno a podtrženo singlíky Kometa vers. Badmen 0:4 .

A jdeme na párovnky. Šéf Badmenů Zdenál Pezlar pozměnil sestavu oproti prvnímu vítěznému špilu a protože všude platí, že vítězná sestava se nemění, tak mu sportovní andělíčci strážníčci frnkli pryč.

První debl a proti Marianovi s Mácem stál Martin Seknička se Zdenálem. Cíl soupeře urvat i deblové body. Tímto utkání celý souboj obou týmů začínal. První míčky, první smeče, první dropy a ono se zase tak moc nedělo. Stav byl vcelku vyrovnaný a v půlce prvního setu šli dokonce komeťáci poprvé do vedení. A toto už nepustili. Nebyl to žádný bodový sprint, ale pomalé zato pravidelné navlékání korálku na bodový náhrdelník. 21:17. Druhý set byl úplně o ničem. Nic našim borcům nešlo a hlavně nehráli to co si před zápasem pošeptali na tajňačku do ouška.13:21 a senzace se pomalu rozplývala. Jenže třetí set a obraz prvního dějství. Zlom přichází někdy kolem stavu 12:12, kdy soupeři odskakujeme na čtyři bodíky a tento náskok plus mínus vezeme až do konce. Super. Hóóódně nečekaný bodík.

Druhý pak přidávají Irča s Hankou v deblu žen. První set byl na jedničku. Obě holky hrály to co měly, ale ve druhém setu si najednou začaly pinkat se soupeřkami jejich hru a ejhle set byl fuč. Naštěstí ve třetím a to hlavně od střídání stran už na kurtech Iris s Hankou dominovaly a stav 21:12 hovoří už o rozdílném postavení obou páru. Tak a bylo sníženo na celkových 2:4 a to nás čekal mix a druhý debl.

Blažci na mixu a touha obou po dvoubodovém večeru. Tady přišlo na straně soupeře druhé velké překvapení, kdy si za Alču stoupl Shoab. Nesehranost na jedné straně a 100% sehranost na druhé straně. Marian bodoval ve své parádní činnost, smeč odkudkoliv kamkoliv a Irča věděla, že moc daleko za síť nemá míčky vyhazovat. Krásný výkon a vykřesaná naděje.

Poslední utkání a náboj jak má být. Honza s Lukášem proti Frantovi s Jirkem Šubrtem. Začátek je vyrovnaný a my začínáme cítit šanci na senzační bod z tohoto utkání. Koncovka prvního setu a naši kluci odmítají jakékoliv drama. 21:15. Nádhera, vždyť my hrajeme o remízu. To snad ani není možný. Obava z výprasku na úvod soutěže je pryč a kluci jdou zkusit urvat druhý set a tím zlaté bodíky do tabulky soutěže. Jaká naděje ? Jaký zázrak ? Lukáš přesně smečuje a mění rytmus hry a Džanek je najednou všude a ještě zodpovědně sází bodík za bodíkem. 21:8. Fantazie.

Remízu bereme všemi deseti, kdy se o body postarala velká část mužstva a všichni se už těší na pondělí a druhý zápas na Premiéře proti domácímu céčku. Takže dneska opravdu remíza s nádechem vítězství se soupeřem, který bude rozhodně čeřit postupové vody 6.ligy. A samozřejmě i dnes velké díky všem fanouškům a fanynkám, kteří nás přišli podpořit . Jen Laďce někdo napište kolik to dopadlo, protože s těmi rumíky v těle si to nemůže pamatovat.