9. 10. 2014

Béčko oslavilo Jokeho narozky remízou

Naše Béčko zahájilo sezónu 2014-2015 proti družstvu Podolí B. Čekala nás neoblíbená hala, na kterou se snad ani nedá zvyknout, jen přetrpět tamnější hru světla a stínu.

Soupiska soupeře slibovala vyrovnaný boj o každý bod, proto Míla s Márou ještě odpoledne před zápasem po Viberu řešili možné kombinace nasazení do zápasů.

Kolem 20. hodiny vše vypuklo na 3 kurtech zároveň. Mára s Mílou si šli pro "povinný bod" na prvním deblu. Ale Standa Janeček s Jirkou Podsedníkem si nepřišli jen zapinkat. Ani v jednom z obou setů neměli naši borci výrazný trhák, při prvním společném hraní po dlouhé době se trochu na kurtu hledali, ale první důležitý bod jsme nakonec měli v kapse.

Hanka Š. s Klérou měly proti sobě velmi silné hráčky. Sehrané Irenu Mazálkovou s Jitkou Nečasovou. Překvapením pro soupeřky i jejich fanoušky (a možná i pro naše holky) byl první set, který připadl Komeťačkám. Úvod, jaký jsme si vysnili. Teď ještě přidat ten druhý set. Nakonec se to nepovedlo ve druhém ani ve třetím, ale pro sebevědomí Hanky s Klérou to byl důležitý ukazatel, že můžeme pomýšlet na body v dalších zápasech.

Debl dvojka ve složení Joke a Mič měl přinést druhý povinný bod. První set však skončil nečekaně, když kluci lehli 19:21. Především Petr Svoboda na straně soupeře do kluků smažil a Vít Dočekal mu zdatně sekundoval. Druhý set si naši borci pohlídali a třetí se po dlouhou dobu neodehrával zrovna v náš prospěch. Naštěstí se liga stále hraje do 21 bodů. Bodová šňůra ke konci setu zvrátila dosud nepříznivý stav a hned byla nálada na lávce Komety veselejší.

Joke jen převlíknul triko a hned se vrhnul na jedničku singl. Prý že je z debla rozehraný. Nekecal a dal to pocítit i Standovi Janečkovi. Ten zrovna neměl svůj den (podle jeho slov už ho neměl několik posledních let) a o výsledku a bodu pro nás nebylo pochyb. Joke tak oslavil svoje narozeniny stylově ziskem obou bodů. Víc už týmu přinést nemohl, tak šel aspoň fandit Hance a Márovi.

Hanka si dala repete jarního souboje o 3. místo ve 3. lize. Opět na ni čekala Irena Mazálková se svojí přesnou a chytrou hrou. Hanka se bohužel trochu prala s prostředím, hrála, podle svých slov, jaksi zadrženě a ani páska jí asi 7×-8x za zápas nebyla nakloněná. I přes prohru však uhrála bodově mnohem lepší výsledek než na jaře. V budoucnu má určitě na co navázat.

Mára na dvojce singl nastupoval proti Emilovi s vědomím, že ho čeká těžká dřina. Na fyzičku se Emil porazit nedá a když ještě předvede svoje do poslední chvíle utajené klíry nebo dropy, Mára aby se rozkrájel ve snaze udržet míč ve výměně. Nedal kůži lacino, propotil triko skrz na skrz, ale na Emila to nestačio. Ten si v celku suveréně dokráčel pro další bod. Nevypadalo to s námi nejlíp, v tenhle bod jsme doufali.

V tu chvíli byl stav 3:3 a nezbylo než spoléhat na Miče na trojce singlu, kde jsme mu dávali větší šanci než závěrečnému mixu. Mič sice teď moc nestíhá tréninky, ale při zápasech je na něj spoleh, že nechá na hřišti duši. Nechal i tentokrát, ale Petr Svoboda na druhé straně dokázal vždy na Mičům skvělý úder vytasit ještě silnější trumf. Mnohokrát tak zněl halou potlesk pro oba aktéry. Pravdou je, že víc se tleskalo Petrovi a ten připsal 4. bod pro Podolí.

Teď záleželo na mixu Kléra s Mílou, aby se postavili dvojici Emil Černý + Jitka Nečasová, kteří byli po loňských zkušenostech jasnými favority. I favoritům však někdy dojde dech a nás může těšit, že to bylo právě teď. Vítězství nepřišlo samo, ale postarala se o něj hlavně Kléra svými famózními údery na síti, obranou i útokem. Včera večer prostě Kléra neukázala soupeři jedinou slabinu. S dobrým výkonem se přidal i Míla, a tak společně udělali radost i fanouškům Mácovi, Doubravce, Vorbičovi, Hance P. a Ondrovi K.

Béčko bylo s remízou určitě spokojené. Z Podolí se body nebudou vozit snadno ani ostatním týmům.